Dunaújváros Hetilap

Újraélesztési rekordkísérlet - Beszálltunk mi is

Molnár Emese - 2017. május 17. 8:49

Nekivágtunk a harmadik dunaújvárosi rekordkísérletnek: tizenegy napon át kell újraélesztést végezni egy ambu babán a mozinál. Beszállt a szerkesztőség is.

A szervezői csapat, Nagy Attila, Orosz Csaba, dr. Máté Ágnes és Feth Kata ezúttal azt a célt tűzte ki, hogy megdöntik a Szombathely által tavaly felállított rekordot, ahol 240 órán át végeztek újraélesztést egy ambu babán. A mostani terv az, hogy tizenegy napon, vagyis 264 órán át végzik az újraélesztést. A rekordkísérlet kedden 17 órakor hivatalosan is kezdetét vette, Sebestyén István, a Magyar Rekord Egyesület elnökének jelenlétében, aki szinte már hazajár Dunaújvárosba.

Nagy Attila elmondta, körülbelül száz csapat jelentkezett, akik egy-két órával kiveszik a részüket a folyamatos gyakorlatból. Elsősorban iskolai és munkahelyi társaságok segédkeznek, de még mindig vannak szabad órák, amikor szívesen várják az önkéntesek segítségét, és persze, ami a rekordkísérlet célja, hogy minél több embernek megtanítsák az újraélesztés technikáját.

Az első napon a szervezők mellett a tornászok, a Decathlon áruház, a Dutrade munkatársai és szerkesztőségünk, a Dunaújváros Közéleti Hetilap és a Dunaújváros Online csapata is részt vett a rekordkísérletben.


 

A finálé az alsó Duna-parton lesz, a Parázs Varázs helyszínén. Orosz Csaba tűzoltóparancsnok elmondta, május 26-án többféle szabadtéri program lesz a mozi előtt, majd egy külön forgatókönyv szerint fogják levinni az ambu babát a Duna-partra.

A rovat további hírei: Közélet

"Eljönnek hozzánk az őszi csodák..." (galériával)

"Eljönnek hozzánk az őszi csodák..." (galériával)

2025. nov. 08.

Folytatták a nemes tradíciót, fáklyákkal, műsorral, szép szavakkal emlékeztek az 1956-os forradalom és szabadságharc helyi eltiprására a forradalmi emlékműnél tegnap délután. A szabadság városának emléke töretlenül él. (Részletes beszámolóval később jelentkezünk!)

Helyfoglaló roncsok helyett parkolóhelyek

Helyfoglaló roncsok helyett parkolóhelyek

2025. nov. 07.

Újabb adag közterületen "felejtett" autót szállított el az önkormányzat – egészen pontosan ezúttal 6 darabot. A még 2019-ben útjára indított akciónak köszönhetően már több tucat parkolóhely szabadult fel a városban – a "parkolófelszabadító" hadművelet változatlanul a dunaújvárosiak bevonásával folyik.

DSTV: fókuszban a meghatározó folyamatok

DSTV: fókuszban a meghatározó folyamatok

2025. nov. 07.

Az írott változatot már olvashatták, most itt a DSTV anyaga az elmúlt hónapok dunaújvárosi közéletét meghatározó ügyekről. Áttekintő interjú Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel. Hangkép.

 

Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér

Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér

2025. nov. 06.

Sok-sok munka van a Városvédők Újtelepért Egyesület és a nekik segítséget biztosító önkéntesek mögött. Elkészült a Tündérkert Játszótér felújítása – a gyermekek immáron szép és biztonságos közegben kapcsolódhatnak ki.

A Rómain folytatódik a lomtalanítás

A Rómain folytatódik a lomtalanítás

2025. nov. 06.

Egyúttal erre a naptári évre be is fejeződik az önkormányzat népszerű sorozata a szombati akcióval. A városrész négy gyűjtőpontján várják a lomokat 8-14 óra között, tételes lista a hajtás után!

 

DSTV: újabb útfejlesztési tervek

DSTV: újabb útfejlesztési tervek

2025. nov. 06.

A beszámolóval jelentkeztünk már, most itt a DSTV összegzése a legújabb belterületi útfejlesztésekről. A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében. Hangkép.

 

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

2025. nov. 05.

Idén is meghitten emlékezhettünk eltávozott szeretteinkre a temetőben, a Duna-parton, valamint a Krisztus Király főtemplom urnatemetőjében. Mindenszentek és a halottak napja valóban a fájdalomról, a méltó emlékezésről, a családi és baráti kötelékek fontosságáról szólt.