Eső és szél csillapítja majd a meleget
A sok napsütés mellett a jövő héten többször csapadékos, szeles lesz az idő, némileg mérséklődik a meleg: a hét közepétől 30 fok alatti maximumokra kell készülni - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn jellemzően csapadékmentes, napos lesz az idő. A meteorológiai szolgálat extrém erősségű (8.2-es) UV-B sugárzásra figyelmeztet. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet. Hétfő este a Dunántúl északnyugati részein és az Északi-középhegység térségében már megnövekedhet a felhőzet, és ezeken a területeken helyenként zápor, az északnyugati megyékben egy-egy zivatar is előfordulhat. Emellett nagy területen élénk, keleten néhol erős lehet a légmozgás, majd késő estétől a Dunántúl északi felén is megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 10-15, a legmagasabb hőmérséklet 30, 31 fok körül valószínű.
Kedden is többfelé megerősödik a szél, de többnyire napos idő várható, nyugaton, délen lehet helyenként záporeső. A leghidegebb órákban 13-19 fok lehet. Napközben 25-31 fokig melegszik a levegő.
Szerdán a középső területeken erősödhet meg a szél. Emellett többnyire szűrt napsütés várható fátyolfelhőkkel, délnyugaton lehet egy-egy helyen eső, zápor is kialakulhat. A minimumhőmérséklet 10-17 fok között valószínű. A nappali maximumok 22-28 fok között alakulnak.
Csütörtökön napos, gyengén felhős idő várható csapadék nélkül. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-15, a legmagasabb hőmérséklet 23-29 fok között alakul. Pénteken több helyen lehet zápor, zivatar. Emellett erős, a Dunántúlon időnként viharos lesz a szél. A leghidegebb órákban 11-18 fok lehet. Napközben 24-29 fokig melegszik a levegő.
Szombaton nagy területen viharossá fokozódik a szél. A többórás napsütés mellett főként északkeleten lehetnek még záporok. A minimumhőmérséklet 10-16, a maximumhőmérséklet 22-27 fok között valószínű.
Vasárnap is erős, főként az északi területeken időnként viharos lesz a szél. Emellett több helyen lehet záporeső, egy-egy zivatar. A leghidegebb órákban 10-16 fok lehet. Napközben 23-28 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: nagy siker volt az AlfaCity
2025. júl. 21.
Ismét márkatalálkozó helyszíne volt Dunaújváros: az Alfacity csapata örömmel tért vissza városunkba – szintén izgatottan látogattak el a rendezvényre az olasz márka szerelmesei. Hangkép.
Kitart még a tikkasztó nyár
2025. júl. 21.
A meleg mellé a hét második felére záporokat, helyenként komoly zivatarokat is ígér a DO időjárási szakértője. Mozgalmas hét lesz – meteorológiai szempontból biztosan!
10 hasznos tipp a stresszmentes költözés érdekében
2025. júl. 21.
Minden költözés maga lehet a rémálom, ha nem készülünk fel megfelelően. Nem csupán a dobozolással kell foglalkozni, mert egy rakás olyan tennivaló van még, ami fontos lépés, ha nem akarunk stresszelni. (X)
Vidéki Otthonfelújítási Program: mit takar ez pontosan?
2025. júl. 20.
Az otthon nem csupán négy falat jelent egy tetővel megtoldva: ez a családi események színtere, a biztonság, a kényelem, és persze a jövőnk záloga is. Emiatt különösen örömteli hír, hogy 2025-ben újraindították a Vidéki Otthonfelújítási Programot, mely számos család számára teszi elérhetővé a korszerűsítést, energetikai fejlesztéseket és akár a napelemes rendszerek telepítését is.
Meteo extra: hőségriasztás újra – holnaptól jövő csütörtökig
2025. júl. 19.
Az országos tisztifőorvos az újabb kánikulai időszakra tekintettel adta ki a másodfokú hőségriasztást az ország teljes területére – vasárnap 0 órától jövő csütörtökön éjfélig érvényes a figyelmeztetés.
Újszülöttek köldökcsonkjának ápolása: praktikus tanácsok kezdő szülőknek
2025. júl. 19.
Friss szülőként valószínűleg számtalan dolog jár a fejedben, amikor a kisbaba gondozására gondolsz. Az egyik ilyen kérdés lehet a köldökcsonk megfelelő kezelése, hiszen ez a születés után is különleges figyelmet igényel. (X)
Hogyan tehető gördülékenyebbé a könyvtári kölcsönzési folyamat?
2025. júl. 18.
Képzelje el, hogy a könyvtárban hosszú perceket kell sorban állnia a kölcsönző pultnál, mert lassan történik a könyvek kiadása, visszavétele. Régebben valóban ez volt a jellemző, de manapság a modern technológiai eszközökkel már jelentősen felgyorsítható ez a folyamat. (X)