A strandröplabda központja lett a Szalki-sziget
Alapos előkészületi munka után elstartolt az országos strandröplabda bajnokság harmadik fordulója a Szalki-szigeten. A versenyzők között két dunaújvárosi fiatalembernek szurkolhatunk, hiszen Szűcs Ákos és Szabó Balázs, a Dunaferr SE röplabdázói, többszörös magyar bajnokok is pályára lépnek.
Több mint száz játékos nevezett a bajnokságra, akik páros felállásban vágnak neki a küzdelmeknek. Vannak, akik a tatai és az orfűi forduló után Dunaújvárosban is gyűjtik a pontokat, hogy bejuthassanak az augusztus 12-13-i döntőbe, amelyet a fővárosban rendeznek majd meg. Ám vannak olyanok is, akik csupán erre a fordulóra neveztek a játék, a sportolás kedvéért, vagy csupán azért, hogy kipróbálják magukat. A versenyzők között két dunaújvárosi fiatalembernek szurkolhatunk, hiszen Szűcs Ákos és Szabó Balázs, a Dunaferr SE röplabdázói, többszörös magyar bajnokok is pályára lépnek. Továbbá a nevezők között van a dunaújvárosi páros, Farkas László és Lipovics László, akik bár abbahagyták a röplabdázást, ám ők is nekiveselkednek a háromnapos küzdelmnek.
A bajnokság mellett az U16-os országos magyar kupát is lebonyolítják a program során.
Pócs Róbert, a Magyar Röplabda Szövetség sportági referense elmondta, a szövetség, a DVG Zrt. és városunk önkormányzata együttesen végezte a nagy előkészületi munkákat, amely segítséget, támogatást ezúton is köszönnek. A szabadstrand melletti két homokos sportpályát felújították, bővítették és szabványosították, így mindegyiken kettő-kettő játékteret alakítottak ki. Továbbá mobil lelátókat is kihelyeztek.
- Örömünkre szolgál, hogy tizenöt év elteltével régi-új helyszínként ismét Dunaújvárosban lehetünk, egy nagyon szép vízparti környezetben. Több mint száz sportoló nevezésével indíthattuk el a mai napot. Kicsit még felhős és szeles az időjárás, de a holnapi, főtáblás mérkőzésekre szép, tiszta időnk lesz. Zenével, izgalmas és látványos meccsekkel, valamint fergeteges strandröplabda hangulattal várunk sok szeretettel minden kilátogatót – mondta Pócs Róbert.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: Bimmer Parádé a szigeten
2025. aug. 19.
Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.
Szentesen kezdi a bajnokságot a DFVE
2025. aug. 19.
Idegenben, a Szentes ellen vág neki az OB I-es pontvadászatnak a DFVE női vízilabda csapata, mely első hazai bajnokiját a III. Ker. TVE ellen játssza szeptember utolsó napjaiban.
Szoros siker a NEKA otthonában
2025. aug. 19.
Fáradtan is nagyot küzdött és egygólos, 28-27-es győzelmet aratott a NEKA otthonában lejátszott felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.
Minden éremből jutott a fiataloknak
2025. aug. 18.
Egy első, egy második és egy harmadik helynek örülhettek a DKKA kézilabdázói a hetedik alkalommal megrendezett Horváth Nikolett Emléktornán a mögöttünk hagyott hétvégén.
BMW-sek randevúja a szigeten (galériával)
2025. aug. 18.
Szokás szerint remek hangulatban rendezték meg a BMW-sek hagyományos nyári márkatalálkozóját, a Bimmer Parádét a Szalki-szigeten, ahol csütörtöktől vasárnapig várta számtalan izgalmas program a résztvevőket.
Újabb döntetlen, ezúttal idegenben
2025. aug. 18.
Hiába vezetett ismét két góllal, az Érd elleni mérkőzést követően ezúttal a Dombóvár ellen ért el 2-2-es döntetlent a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászatban.
Ötödik helyen végzett a magyar válogatott a vb-n
2025. aug. 17.
Nem okozott gondot a hollandok legyőzése sem, így az ötödik helyen fejezte be a brazíliai világbajnokságot a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar U20-as női vízilabda válogatott.