Álomból rémálom!

Szárszó Lajos - 2017. augusztus 17. 17:19

Hiába vezetett a mérkőzés derekán három góllal, végül sima, 7-3-as vereséget szenvedett a DAB jégkorong csapata a Junoszty Minszk gárdájától a Tátra Kupa első mérkőzésén.

A poprádi Tátra Kupa első napján a fehérorosz Junoszty Minszk ellen korcsolyáztak jégre az Acélbikák. A találkozónak egyértelműen az ellenfél volt az esélyese, ám David Musial tanítványai abban reménykedtek, hogy fegyelmezett, jó játékkal lesznek klépesek megnehezíteni ellenfelük dolgát. Az azonban már az első pillanatokban is érezhető volt, hogy Azari Zsolt nem mondott valótlant arról, hogy mindent beleadnak majd, ennek eredményeként jött a vezetés. Daniel Nageler remekül csapott le egy eladott korongra, majd jól tette azt tovább Novotnynak, aki belőtte ziccerét (1:0). A folytatásban Németh kapott kampózásért kettő percet, azt azonban sikerült kivédekezni. Egyre nagyobb sebességre kapcsolt a Minszk, a DAB játékosai azonban hősiesen védekeztek. Duschek több szép védést mutatott be, majd Kogalev kiugrása okozott izgalmakat, ám az ellenfél csatára fonákkal a kapu mellé tette a pakkot.

A fehéroroszok igen veszélyes akciói után egy kicsit megnyugodhattunk, hiszen Makrickij szabálytalansága után két perces előnyhöz jutottunk. A harmad hajrájában Razvadovski, majd Cascarilla is megpróbált egyenlíteni, miközben a Bikák kontrákból veszélyeztettek. A legvégén Silló kapott két percet, majd Antonov tesztelte Duschek Dávidot. A szünet után a még emberelőnyben játszó Minszk Duschek remek védésének köszönhetően hatalmas egyenlítési lehetőséget puskázott el, aki Michnov bombáját remek mozdulattal védte. Ez azonban csupán előjele volt annak a nagy nyomásnak, amely ez után következett, hiszen a fehéroroszok össztűz alá vették a mieink kapuját. Záporoztak a lövések, a gyors csatárok pedig sorra forgatták meg védőinket, melynek kiállítás lett a vége. Erdélyi két percének elején a szerencse is mellénk állt Yeroho helyzeténél, majd miután megúsztuk az emberhátrányt, sikerült megállítanunk minszki rohamokat. Sőt, a harmincadik percben egy káprázatos kontra végén újabb gólt szereztünk! Ezúttal Silló volt az előkészítő és Nageler a befejező, aki fonákkal emelt Šibanov mellett a hálóba (2:0). És ha mindez nem lett volna elég, jött a harmadik találat is! Ezúttal az előbbi előkészítő, Silló talált a minszki kapuba (3:0).

Képek: DO-archív

Aki otthonos a hokiban jól tudja, hogy a háromgólos előny a legveszélyesebb. Így járt sajnos a DAB is, hiszen a 33. percben megtört a varázs, és Parfeevets találatával szépített a Minszk (3:1). Ettől aztán tűzbe jöttek a fehéroroszok, és két percen belül egyenlítettek. Előbb Turkin (3:2), majd a bedobás után szinte azonnal Kogalev volt eredményes (3:3). A szünet után ott folytatta ellenfelünk, ahol előtte abbahagyta, hiszen gyors egymásután kétszer is betaláltak Duschek kapujába. Előbb Ivanov, majd egy percen belül Parfeevets, ezzel alaposan megforgatták az állást (3:5). Érezhetően megfogta mindez a Bikákat, ráadásként jött a hatodik, majd a hetedik bekapott gól is, ezúttal is egy percen belül (3:7), így a 0:4-es harmadot produkáló Minszk végül megérdemelten győzött. A DAB-ra holnap pihenőnap vár, majd szombaton a Kassa ellen húznak korcsolyát David Musial tanítványai.

Dunaújvárosi Acélbikák - Yunost Minsk 3:7 (1:0, 2:3, 0:4)

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek (Stojanović) – Klosz, Skripets, Lencses, Hruby (1), Magosi – Azari (C), Ogrizek, Rzavský – Nageler 1 (1), Novotný 1 (A), Ižacký – Németh (1), Silló 1 (1), Odnoga – Godó, Lérant, Nagy – Török. Vezetőedző: David Musial.

A 70. Tátra Kupa csoportbeosztása

A-csoport: HK Poprad, Les Aigles de Nice, EHC Bayreuth Tigers
B-csoport: HC Kosice, Yunost Minsk, Dunaújvárosi Acélbikák

A torna programja

2017. 08. 17. 15:00 DAB – Yunost Minsk
2017. 08. 17. 19:00 Les Aigles de Nice – EHC Bayreuth Tigers
2017. 08. 18. 15:00 HC Kosice – Yunost Minsk
2017. 08. 18. 19:00 HK Poprad - EHC Bayreuth Tigers
2017. 08. 19. 15:00 DAB – HC Kosice
2017. 08. 19. 19:00 HK Poprad - Les Aigles de Nice
2017. 08. 20. 11:00 – 5. helyért
2017. 08. 20. 15:00 – 3. helyért
2017. 08. 20. 19:00 – Döntő

 

A rovat további hírei: Sport

Komoly kihívások előtt az utánpótlás

Komoly kihívások előtt az utánpótlás

2025. szep. 05.

Két rangos viadalon is megméretik magukat a DKSE tehetséges kajak-kenusai, akikre világbajnokság és az Olimpiai Reménységek Versenye is vár a közeljövőben.

Miért fontos a mobilizálás?

Miért fontos a mobilizálás?

2025. szep. 04.

Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?

DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak

DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak

2025. szep. 04.

Mindenki által ismert szakemberrel dolgozik majd együtt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Szuper Levente látogatott el ismét Dunaújvárosba – a tervezett együttműködés részleteiről az Acélbikák részéről Ifj. Azari Zsolt, a szakmai részről pedig Szuper Levente beszélt. Hangkép.

A DEAC ellen a nyolc közé jutásért

A DEAC ellen a nyolc közé jutásért

2025. szep. 04.

A Debrecen csapata lesz a DKSE felnőtt röplabdázóinak ellenfele a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei

DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei

2025. szep. 03.

A héten is maradunk kajak-kenu utánpótlás vonalon, a múlt hét folyamán már megismerhettük Katona Réka Sárát a DKSE kajak-kenu szakosztály tehetséges versenyzőjét. Most ismét fiatalok mutatkoznak be – Blényesi Réka, Györkő Huba és Bebők Lara személyében utánpótlás versenyzők álltak kameránk elé. Hangkép.

Ismét a világ elitjét látják vendégül

Ismét a világ elitjét látják vendégül

2025. szep. 03.

Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.

Új név a Szuperkupa serlegén

Új név a Szuperkupa serlegén

2025. szep. 02.

A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.