Sárkányhajóval a jégen
Első helyen végzett az International Ice Dragonboat Series budapesti versenyének C-döntőjében a dunaújvárosi Dragon Steel SE csapata.
Másodszor rendezték meg Magyarországon az International Ice Dragonboat Series versenyét, melynek a budapesti Városligeti Műjégpálya adott otthont. A jeges sárkányhajózásra való felhívásra reagálva a dunaújvárosi Dragon Steel SE vezetői is gyorsan reagáltak, s benevezték a csapatot szerencsére még időben, ugyanis a szervezők csak az első tizenhat együttes nevezését tudták elfogadni a verseny lebonyolíthatósága miatt.
Kép forrása: Dragon Steel SE
Mint arról Tóth Edit, a Dragon Steel SE szakosztályának elnöke elárulta, egy profin megszervezett, kiváló hangulatú viadalon vehettek részt pénteken. A versenytáv 100 méter sprint volt, s a távot tízfős, csúszó sínnel és kormányszerkezettel ellátott sárkányhajóban tették meg és lapátok helyett ice stick-kel hajtották a járművet, s roppant érdekes érzés volt sárkányhajóval a jégén elindulni és sebességre szert tenni. Különös élményeiket a jégen versenyzésen kívül az is fokozta, hogy az előfutamban a hajójuk lefagyott a jégen, ám a C-döntőben remekül szerepelt a dunaújvárosi legénység, mely az első helyen fejezte be a futamot.
Dragon Steel SE: Ábrahám Anna, Bíró Andrea, Bruzsik László, Nagy Sándor, Nagy-Berzsenyi Zsófia, Nagy Zoltán, Pipa Károly, Dr. Rubics László, Rubicsné G. Lívia, Ruffing Gyöngyi, Szilvásy Nóra, Tóth Edit, Tóth Gergely.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: darts nyáron is
2025. júl. 18.
Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.
Álom maradt az elődöntő
2025. júl. 18.
A második félidőben sokkal pontosabb dánok egy góllal legyőzték a magyar női junior kézilabda válogatottat a montenegrói Európa-bajnokság negyeddöntőjében.
DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél
2025. júl. 17.
Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.
Elkészült a labdarúgók sorsolása
2025. júl. 17.
A Pénzügyőr elleni hazai összecsapással vág neki az NB III-as pontvadászat 2025/2026-os kiírásának a Dunaújváros FC labdarúgó csapata július 27-én este hat órától.
Strandon is eredményesek
2025. júl. 16.
Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.
DSTV: tábor a háló két oldalán
2025. júl. 16.
A nyári sporttáborok közül először a DSE Röplabda Akadémia röplabda táborába látogattunk el. Már akkor is szó volt arról, hogy a tábor idén is nagy sikerrel zajlott.
Sokba került a rövidzárlat
2025. júl. 16.
Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.