Szélsőségesen bevándorláspárti az ENSZ migrációs javaslata
Szélsőségesen bevándorláspártinak nevezte az ENSZ migrációs javaslatát Tuzson Bence. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint a csomag több eleme kifejezetten a Soros-tervre emlékeztet- írja a 888.hu internetes hírportál.
Az ENSZ azt akarja elérni, hogy Magyarország bontsa le a határzárat, fogadjon be migránsokat, és fizesse meg ennek az árát – mondta a politikus, közölve: Magyarország teljes egészében elutasítja ezt az elképzelést, "ez olyan kérdés, amelyben Magyarország dönt, és nem pedig az ENSZ".
Mindent megteszünk annak érdekében, hogy ne tudják bevándorlóországgá változtatni Magyarországot, hanem megmaradhasson olyannak, amilyen" – fogalmazott.
Tuzson Bence jelezte: az ENSZ-ben hétfőn kezdődik az újabb tárgyalási forduló a migrációs csomagról, Magyarországot Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter képviseli, aki ismerteti a kormány 12 pontos álláspontját. Ennek célja, hogy az ENSZ javaslata migrációpárti helyett migrációt ellenzővé váljon – mondta, hangsúlyozva: Magyarországnak az ENSZ-megállapodás akkor elfogadható, ha érvényesül az álláspontja, vagyis a 12 pont bekerül a jelenlegi javaslatba."
Magyarország sikerének nevezte továbbá, hogy kemény fellépéssel elérték: az Európai Unió delegációvezetője nem tud majd közös EU-s álláspontot kifejteni a témában New Yorkban, hiszen nincs ilyen. Magyarország így a saját álláspontját képviselheti, és elmondhatja, miért nem ért egyet az ENSZ migrációs csomagjával, amelyet a kormány globális szinten veszélyesnek tart, hiszen globális szinten szervezné a migrációt – mondta a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár.
Emlékeztetett: az első kormányközi vitában az unió delegációvezetője annak ellenére szólalt fel, hogy nem volt közös európai uniós álláspont. Ezzel megtévesztette a nemzetközi közösséget, azt a látszatot keltette ugyanis, mintha Európában lenne egy közös migrációpárti vélemény – tette hozzá Tuzson Bence - írja a 888.hu internetes hírportál.
- 888.hu -
A rovat további hírei: Közélet
Örökmozgó 90 éves városlakót köszöntöttek
2025. júl. 03.
Süt, főz, takarít, hímez és rengeteget olvas – az egykori könyvtáros Kelényi Gizella Gizi néni 90 éves lett, de állítja: nem tud egy helyben ülni, folyton csinálnia kell valamit. Az örökmozgó szépkorút az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester köszöntötte az otthonában.
Sorra végzik a praktikus fejlesztéseket
2025. júl. 03.
Már beszámoltunk a Római városrészt érintő fejlesztésekről. A Váci Mihály utcai járdaszakasz el is készült, jelenleg a védőnői tanácsadó előtt folyik a munka. A körzet képviselője, Barta Endre alpolgármester számolt be mindezekről.
Visszanyeri fényét a Szentháromság tér – régi helyére kerül a Szentháromság-szobor
2025. júl. 02.
Újra régi fényében tündökölhet a Mondbach-kúria előtti tér: 20 millió forintos állami támogatásnak köszönhetően visszakerül eredeti helyére a Szentháromság-szobor, emellett a kistemetőben található Szitányi-kápolna is megújulhat.
Vass Zoltánt választották a DKIK elnökévé
2025. júl. 02.
A Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) rendkívüli tisztújító küldöttgyűlésén Vass Zoltán elnökségi tagot választották meg elnöknek hétfőn.
"Nagy köszönettel tartozunk az időseknek"
2025. júl. 01.
A Campus Étterem adott otthont egy szívmelengető eseménynek – a régóta fiatal generációk képviselői gyűltek össze a jó hangulatú délutánra. A vigadalmon Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester is köszöntötte az idős városlakókat.
Dr. Vántus Judit érdemelte a Dunaújváros Közszolgálatáért Díjat
2025. jún. 27.
A szféra legrangosabb elismerését a köztisztviselők napja alkalmából rendezett ünnepségen vehette át a vagyonkezelési osztály vezetője a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében ma délelőtt. Méltatás.
DSTV: Rejtő János szép, íves pályája
2025. jún. 27.
Gazdag és szerteágazó életpálya áll Rejtő János mögött, derül ki a DSTV összegzéséből. A neves műszaki szakember hatalmas tudását a villamosipar területén kamatoztatta, jelenleg is fáradhatatlanul kutatja a megújuló energiaforrások kínálta lehetőségeket. Portré, hangkép.