A Csíkszereda következik
Erősen tartalékos felállásban várja az Erste Liga második helyezettje elleni hazai találkozót a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.
Nagyon fontos győzelmet aratott pénteken Debrecenben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A dunaújvárosi hokisok kétgólos hátrányból álltak fel az Erste Liga tabellájának negyedik helyén álló DEAC otthonában, s végre egy olyan csapatot sikerült felülmúlniuk, mely előttük állt a tabellán. A debreceni sikert követően azonban nem sok idő jutott az örömre, ugyanis ma már újabb, talán még nehezebb feladat vár a dunaújvárosi hokisokra, akik a tabella második helyén álló Csíkszereda együttesét látják vendégül este nyolc órától a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.
Az erdélyiek jelenleg négypontos hátránnyal követik a listavezető Ferencvárost a táblázaton, s kerek tíz ponttal előzik meg a harmadik debrecenieket úgy, hogy eddig lejátszott 23 találkozójukból 18-at nyertek meg, s mindössze öt alkalommal szenvedtek vereséget. A két gárda idén már két alkalommal találkozott egymással, s ahogy Dunaújvárosban, úgy Csíkszeredán is a Sportklub örülhetett a győzelemnek, vagyis bőven van miért elszámolnia mai ellenfelével az Acélbikáknak.
Képek: DO-archív
A mieink helyzete azonban egyáltalán nem egyszerű, mivel a debreceni siker komoly áldozatokkal járt, melyekről Borbás Gergely megbízott edző számolt be a találkozó előtt.
- Őszintén szólva centerek nélkül kell jégre lépnünk, ugyanis Uski agyrázkódást kapott, ráadásul több helyen is össze kellett varrni az arcát, Dubek családi okok miatt hagyja ki a találkozót, Tóth Gergő válla fáj, én pedig a kispadon próbálom segíteni a csapatot. Hogy egy picit még nehezebb legyen a helyzetünk, Sevela hátproblémákkal küzd, így hálóőr poszton is jelentősen fiatalítanunk kell. Remélem, hogy a Debrecen elleni mérkőzéssel lendületbe jöttünk, amit így, tartalékosan is tovább tudunk vinni, a fiataloknak pedig remek lehetőség lesz ez a mérkőzés a bizonyításra.
A rovat további hírei: Sport
Vereséggel kezdett a Kohász
2025. szep. 07.
Nagyot küzdött, de túl sok hibával játszott a Vasas otthonában a DKKA felnőtt női kézilabda csapata, így a szezon első bajnokiját a házigazdák nyerték.
Hazai rangadó előtt a focisták
2025. szep. 06.
A tabellán második Nagykanizsa elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.
Fővárosi nyitány a bajnokságban
2025. szep. 06.
A Vasas vendégeként vág neki a bajnokság küzdelmeinek a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese ma este hat órától.
Vereséggel kezdtek a fiatalok
2025. szep. 05.
A DKKA U18-as és U20-as együttese is kikapott a 2025/2026-os korosztályos bajnokság első fordulójában.
Komoly kihívások előtt az utánpótlás
2025. szep. 05.
Két rangos viadalon is megméretik magukat a DKSE tehetséges kajak-kenusai, akikre világbajnokság és az Olimpiai Reménységek Versenye is vár a közeljövőben.
Miért fontos a mobilizálás?
2025. szep. 04.
Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?
DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak
2025. szep. 04.
Mindenki által ismert szakemberrel dolgozik majd együtt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Szuper Levente látogatott el ismét Dunaújvárosba – a tervezett együttműködés részleteiről az Acélbikák részéről Ifj. Azari Zsolt, a szakmai részről pedig Szuper Levente beszélt. Hangkép.