Kínos hazai vereség

Szárszó Lajos - 2018. december 21. 20:40

Az emberelőnyeit elfecsérlő Acélbikák hiába vezettek két góllal is, mégis vereséget szenvedtek a Vienna Capitals elleni hazai találkozón.

A karácsony jegyében várták szurkolóikat a Dunaújvárosi Acélbikák játékosai, akik mára, a Vienna Capitals elleni csatára jótékony felhívással fordultak támogatóikhoz. Ennek lényege az volt, hogy azok a szurkolók, akik jó állapotban lévő, használható téli ruháikat hozták el magukkal, ők az álló szektorból ingyenesen nézhették meg az összecsapást.  Az így összegyűlt ruhákkal a helyi hajléktalanellátó szervezetek munkáját támogatják közösen szurkolók és játékosok. A felhívás sikerrel járt, hiszen számos ruha gyűlt össze, de a lényeg, a meccsen volt, hiszen a DAB-nak a legutóbbi csúfos vereségért (4-11) illett visszavágnia saját pályáján. Nem töltöttek el időt a felek a ritmuskereséssel, hiszen a bedobás után azonnal egymásnak estek. Már az első percekben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de a kapusok minden esetben szépen hárítottak. Két, három perc elteltével átvette a DAB az irányítást, és számolatlanul lőtte a korongokat Tschrepitsch kapujára. Hatalmas volt ekkor a bécsiek kapujára a nyomás, akik korongszerzéseik után megpróbáltak veszélyes kontrákat vezetni. A mieink azonban jól védekeztek, majd támadásaikban ott volt a gólveszély, amely a kilencedik perc elején góllá érett. Németh Péter, miután remekül átvette a pakkot, szép cselsorozat végén szerezte meg az első találatot (1-0).

A vezetésnek azonban nem sokáig örülhettünk. Egy korongvesztés után járatták jól a pakkot a védekező harmadunkban a bécsiek, majd Schlögl vállalta el a lövést, amely utat talált a kapuba (1-1). A vezetést emberelőnyből próbálta visszavenni a DAB, de hiába találták el játékosaink többször a vendégek kapuját, a fór sajnos kimaradt. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, majd a harmad hajrájában csak Tschrepitsch kapuson múlt, hogy nem lett meg a második hazai találat. A térfélcsere után gyorsan emberelőnybe kerültünk, több nagy helyzetünk is volt, de a lövésekkel mindig sikerült eltalálni a Vienna kapusát. Ami azonban előnyből nem jött össze, létszámazonosságból igen. Ehhez kellett a bécsiek hatalmas védekezési hibája csakúgy, mint Tóth Gergely higgadtsága, aki a végletekig kivárva emelt a kapuba (2-1). Ez lendületet adott a Bikáknak, mely a harmadik találatot eredményezte. Szépen játszották magukat tisztára csatáraink, akik közül Saluga fejezte be az akciót (3-1). A gyors gólok nem fogták meg a bécsieket, akik a hátrányokhoz az idén hozzászokhattak már, hiszen újult erővel támadták Garbacz kapuját. A védekezésre kényszerített Bikák hibáztak, és emberhátrányba kerültek, de azt jó védekezéssel sikerült megoldani. Ezzel azonban nem oldódtak meg a problémák, mert a bécsi fiatalok percekig beszorították a Bikákat a kapujuk elé. Ráadásul Franssila is hibázott, tíz percre leült a büntetőpadra, akinek kiesése hatalmas hátrányt okozott. Ezt a nyomást lazította Antal kétperces kiállítása, azaz lazította volna, de nagy meglepetésre Maxa révén hátrányból szépített a Bécs (3-2).

Érezték tehát a hazaiak, hogy ennél több kell, melynek a negyedik gólunk lett az eredménye, melyet egy hosszabb videózást követően mégsem adtak meg a játékvezetők. Ami azonban nálunk nem ment be, a vendégeknél igen, akik egy óriási egyéni hiba után kontrázták meg az Acélbikákat, s Bauer azonnal büntetett (3-3). A befejező húsz percre maradt a döntés, aminek elején emberelőnybe kerültünk, ám ez ma nem jelentett igazi előnyt, mivel megint kihasználatlan maradt. Ez pedig a bécsieket dobta fel, akik Garbaczot dolgoztatták meg. Hullámzóvá vált a meccs, hiszen a csapatok a támadásaikra fektették a hangsúlyt. A 49. percben megint jött az emberelőnyünk, de csak kapuvasig jutottunk. Két perccel később egy súlyos palánkra lökés miatt Satmark hagyta el végleg a jeget, vagyis újabb előnyben játszhattunk, viszont a támadásainkban nem volt meg az átütő erő. És ekkor megint jött a sport törvényszerűsége, vagyis ami nekünk nem sikerült, az az ellenfélnek egy támadás alatt igen, hiszen Antal Patrick egy kontra végén szerezte meg a bécsiek negyedik gólját (3-4). Ráadásként egy kapuvasat is ütöttek, majd a Hüffner kiállításából szerzett Bauer gól után lett két fás a hátrányunk (3-5), melyet ledolgozni nem sikerült.

Dunaújvárosi Acélbikák – EV Vienna Capitals II 3-5 (1-1, 2-2, 0-2)

Dunaújvárosi Acélbikák: Garbacz Máté - Franssila Miika, Léránt René, Dubek Vladimir, Iossafov Artem, Saluga Martin 1, Erdélyi Tamás, Hüffner Adrián, Azari Zsolt, Nagy Márk Máté, Tóth Gergely 1, Lencsés Tamás, Mestyán István, Huovinen Joonas, Németh Péter 1, Pinczés Olivér, Jabornik Henrich, Makovics Bence, Török Viktor. Vezetőedző: Corey Bricknell.

EV Vienna Capitals II: Tschrepitsch Matthias - Saari Santeri, Satmark John David, Antal Patrick 1, Hiltunen Timo Juhani, Schlögl Richard 1, Hedberg Filip, Piff Lukas, Maurer Philipp, Maxa Alexander 1, Ranftl Fabian, Pallierer Timo, Posch Bernhard, Bauer Sascha 2, Kittinger Patrik, Pohl Lukas, Wolf Simon, Hofer Alexander Thomas, Rohm Fabio. Vezetőedző: Sjöquist Johan

A rovat további hírei: Sport

Bravúros Kohász-siker

Bravúros Kohász-siker

2025. ápr. 27.

Remek második félidei játékának is köszönhetően aratott kétgólos győzelmet a tabellán ötödik Vác ellen a DKKA női kézilabda csapata a bajnokság szombat esti fordulójában.

DSTV: a nélkülözőkre is gondoltak

DSTV: a nélkülözőkre is gondoltak

2025. ápr. 26.

A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoportja szép hagyományt folytatott. A közösség húsvét alkalmából a hajléktalanszálló lakóit támogatta, kicsit szebbé tették a nehézsorsú embereknek az ünnepet. Hangkép.

Pontszerzéssel zárta a szezont a DKSE

Pontszerzéssel zárta a szezont a DKSE

2025. ápr. 26.

Maratoni, ötszettes csatában szenvedett vereséget Szegeden a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának utolsó fordulójában.

Májusban kezdődik a bronzcsata

Májusban kezdődik a bronzcsata

2025. ápr. 25.

Hazai környezetben kezdi, s itthon is fejezheti be a bajnoki bronzpárharcot a DFVE női vízilabda csapata az Eger gárdája ellen.

Szegeden zárja a bajnokságot a DKSE

Szegeden zárja a bajnokságot a DKSE

2025. ápr. 25.

A Vidux-Szeged otthonában fejezi be az Extraliga 2024/2025-ös szezonjának csatározásait a DKSE felnőtt röplabda csapata ma este fél nyolctól.

DSTV: újra bokszolnak

DSTV: újra bokszolnak

2025. ápr. 24.

Településünk sportági kínálata egészen szerteágazó. Sulák Andrással beszélgettünk, aki betekintést nyújtott a boksz világába. Következő riportunkat nem csak a küzdősport szerelmeseinek ajánljuk. Hangkép.

Új edzők a DAB hokisainál

Új edzők a DAB hokisainál

2025. ápr. 24.

Hetler Ádám és Németh Péter veszi át a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt csapatának irányítását a 2025/2026-os szezonban.