Ezeket fogadtuk meg erre az évre
Januárban a Bónusz Brigád és a GKI Digital közös felmérése szerint a válaszadók mintegy 26 százaléka tett újévi fogadalmat - olvasható az infostart.hu-n.
A legtöbben utazni szeretnének, a spórolással, munkával, rossz szokásokkal kapcsolatos fogadalmak az utolsó helyekre szorultak. Legnagyobb arányban a nők mondták, hogy megfogadtak valamit erre az évre: mégpedig homlokegyenes mást, mint amiket a férfiak.
Ezekről szól a legtöbb fogadalom
Sokan nem szeretik az újévi fogadkozást, mondván valami újba kezdeni, változtatni bármikor lehet. Mások azt mondják, azért nem fogadkoznak, mert soha, semmivel kapcsolatban nem tesznek fogadalmat, megint mások eleve kudarcra ítéltnek tartják próbálkozásukat. Pedig a fogadalmak sokszor inkább vágyak megfogalmazása, márpedig ez az első lépés ahhoz, hogy valóra is váltsuk azt az álmot.
Elutazni valahová, ahol még sosem jártam – az igennel válaszolók több mint fele ezt fogadta meg 2019-re. A megkérdezettek 47 százaléka vallotta azt, hogy életmódváltással kapcsolatban fogadott meg valamit, 48 százalék a külsején változtatna. Érdekes, hogy rossz szokással (például dohányzás) kapcsolatban mindössze 17 százalék fogadkozott, munkahellyel és tanulással kapcsolatban is csak 16 százalék tett valamilyen ígéretet önmagának.
A nemek harca
A férfiak és a nők fogadalmai eltérnek: míg a nők a külsejükkel és utazásaikkal kapcsolatban, addig a férfiak személyiségfejlődésükkel és anyagi helyzetükkel kapcsolatban javítanának életükön, valamint családjukkal is szeretnének több időt együtt tölteni.
Nagyok a korosztályi eltérések is: míg 30-39 éves kor között legtöbben (87 százalék) a külsejükkel kapcsolatban tettek ígéreteket önmaguknak, második legfontosabbnak pedig az énidőt tartja ez a korosztály. Az ötvenes korosztály számára legfontosabb cél elutazni valahová, ahol még sosem jártak, 60 éven felül pedig az egészséggel kapcsolatos fogadalmak szerepeltek kiemelt helyen.
Ezt fogadtuk meg tavaly
Tavalyra a válaszadók mindössze 17 százaléka tett újévi fogadalmat – kiugró arányban a 25 és 29 év közöttiek, nekik 60 százalékuk tartotta fontosnak ezt a hagyományt. A fogadkozók 63 százaléka önmagával akart többet törődni tavaly, sportolni, utazni szeretett volna, 59 százalékuk pedig egészsége érdekében életmódot szeretett volna váltani.
A nők között a legnépszerűbb fogadalom a külsőn való változtatás (például fogyás) volt, a férfiak legnagyobb arányban (40 százalék) az anyagi helyzetükön javítottak volna tavaly. A Bónusz Brigád és a GKI Digital felmérésében arra is rákérdezett, hogy a fogadkozók betartották-e fogadalmaikat. Kiderült, hogy a 2018-ra tett fogadalmakat a válaszadók 78 százaléka úgy érzi, hogy legalábbis részben betartotta, minden tizedik válaszadó pedig maximálisan teljesítette a saját magának előírtakat.
-OPH-
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: palacsintás királyság
2025. nov. 24.
Újra megszervezte a évi rendes palacsinta partiját a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete, derül ki a DSTV összegzéséből. Az összejövetelen szorgosan töltötték az édességet a tagok, és persze most is mindenkinek jutott a finomságból. Hangkép.
Ajándékba adható élmények: a repülés új dimenziója
2025. nov. 23.
Mi történik akkor, amikor az ajándékozás öröme már nem hozza magával a megszokott izgalmat? Az ismerős arcok, a régóta meglévő családtagok számára néha nehéz egy eredeti meglepetéssel szolgálni, aminek valódi jelentősége van. Az élmények ajándékozása, például egy különleges repülés, új alternatíva lehet azok számára, akik valami mást keresnek, mint egy újabb bögre vagy tárgyi ajándék.
DSTV: faültetés az arborétumban
2025. nov. 23.
A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a közösségi alkalomról. Önkéntes segítők közreműködésével szerveztek faültetést a közelmúltban – még a nem éppen barátságos időjárás sem vette el a munkától a faültetők kedvét. Hangkép.
A porcelán szerepe az étkezés kultúrájában
2025. nov. 22.
A porcelán sok éve kíséri az emberiséget különböző kultúrákban, és különleges helyet foglal el az étkezések alkalmával. Eleganciája és időtállósága teszi népszerűvé az otthoni konyhákban és a vendéglátóiparban egyaránt. (X)
Az agilitás értelmezésének kihívásai
2025. nov. 22.
Az agilis munka egyre népszerűbb különböző cégeknél, de mégis sok a félreértés az alapötleteit illetően. Korábban azt állították, hogy az agilis módszertan csak gyors, rövid projektciklusokra való. (X)
Országos versenyt szervez a Rummikub Klub
2025. nov. 21.
Kiváló agykarbantartó, közösségépítő játék a rummikub, hazánkban is egyre népszerűbb – az MMK-ban működő közösség immár egy évtizede él, ráadásul hamarosan újabb országos megméretést is rendeznek.
Hogyan tartsuk karban a nyomtatónkat?
2025. nov. 21.
A nyomtatás a mindennapok része – akár irodában, akár otthoni környezetben történik. Egy jól működő nyomtató és a hozzá megfelelő festékkazetta nem csupán kényelmet, de hosszú távon megtakarítást is jelent. (X)








