Egyre kevesebben fordulnak orvoshoz
Fejér megyében, április 1. és 7. között 390 beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, ez 2,3 %-kal kevesebb az előző hetinél.
A 14. héten, Fejér megyében egyetlen járási népegészségügyi osztály illetékességi területén nőtt minimálisan az influenzaszerű panaszokkal orvoshoz fordulók száma. Az influenza aktivitása az „alacsony” tartományban, az influenzaszerű megbetegedések aránya pedig jelentősen a járványküszöb-érték alatt van. Influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról a 14. héten nem érkezett bejelentés. Az influenzaszerű megbetegedésekben az általános iskolások és az óvodások voltak a legérintettebbek.
A következő táblázat az influenza-figyelőszolgálat adatait tartalmazza három hetes összehasonlításban, a 2018/2019. évi influenza-szezonban, Fejér megyében.
Megbetegedési arány 100 ezer lakosra:
|
Járás |
12. hét |
13. hét |
14. hét |
|
Dunaújváros, Sárbogárd, Martonvásár |
91,4 |
35,9 |
19,6 |
|
Mór, Bicske |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
Székesfehérvár, Gárdony, Enying |
224,9 |
172,1 |
179,0 |
|
Fejér megye |
140,1 |
95,6 |
93,4 |
A rovat további hírei: Közélet
Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak
2025. okt. 25.
Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester és Szabó Imre főépítész a Városházán köszönte meg a közreműködést azoknak a fiataloknak, akik nyári gyakorlatuk során aktív részesei voltak a városi digitális fakataszter előkészítésében.
Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos
2025. okt. 24.
Szomorú hír rázta meg a sportszerető dunaújvárosi közösséget, valamint a Szent Pantaleon Kórház kollektíváját: hatvanhét évesen elhunyt dr. Frank József főorvos, aki évtizedeken keresztül dolgozott különböző dunaújvárosi csapatok mellett.
Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál
2025. okt. 23.
A hagyományokhoz híven a temetői kopjafánál tisztelgett a város a hősök és mártírok emléke előtt az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Koszorúzással és ünnepi műsorral emlékeztek.
A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést
2025. okt. 22.
Emlékünnepséggel tisztelgett az önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Ez alkalomból a hagyományokhoz híven átadták a Dunaújvárosért díjat, amelyet idén Kutasi Sándor, a Kultik Dunaújváros Mozi gépésze érdemelt ki.
Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre
2025. okt. 22.
Jól tudjuk már azt, hogy Dunaújváros az ország legzöldebb városai közé tartozik. Az itt élők sokat tesznek azért, hogy ez így is maradjon – városszerte gondozzák a lakók a panelházak előtti területeket. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek majd a virágok.
Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!
2025. okt. 22.
Díjátadó ünnepség a Kultik Moziban már ma délután, megemlékezés a temetői kopjafánál csütörtökön délelőtt: méltó módon ünnepli az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseit városunk önkormányzata. Itt a tételes kínálat!
A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes
2025. okt. 21.
A legutóbbi közgyűlés zárt ülésén született meg a döntés, hogy Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője a következő ötéves ciklusát kezdheti meg az intézményben. A szakembert és kollégáit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.









