Az megvan, hogy Pintér Tamás már nem is jobbikos, hanem “csak” dunaújvárosi?
Úgy vagyok én Pintér Tamással, mint Bödöcs Búcsúszentlászlóval. Éppen megírtam, amit gondoltam a parlamenti hozzászólásáról, amikor ráakadtam egy újabb gyöngyszemre a mondanivalójában - írja az Újvárosi Valóság.
Kicsit visszapörgetem a dolgokat, mielőtt rátérnék a veretes gondolatára, amelyért örök hála a képviselő beszédírójának. Tehát az “előző részek tartalmából”:
Pintér Tamás polgármester akar lenni. Mert már unja, hogy országgyűlési képviselőként nem csinál semmit, és a mandátumából pedig már csak bő két év van hátra. Ha pedig valami bódult állapotban a dunaújvárosiak véletlenül megválasztanák, akkor lenne öt esztendeje arra, hogy ugyanezt a semmittevést folytatni tudja. Attól ugyanis nem kell tartani, hogy bármibe is majd belefoghat, mert se szakértelme, se kormányzati támogatása. Ez utóbbihoz némi adalék, hogy a „nagy mester”, Márki-Zay is már a végnapjaiban vergődik. Egyértelmű bizonyítékául annak, hogy hová is lehet egy várost eljuttatni szakértelem és kormányzati támogatás nélkül. Az pedig, hogy a Jobbik valaha is hatalomra kerüljön, annyi eséllyel bír, mint amekkora a valószínűsége van egy üstökösbecsapódásnak a Városháza térre.
- A Jobbik atomjaira hullott, Pintér Tamásnak pedig gyorsan kell pucolni a süllyedő hajóról
A hajósüllyedés pontosan ez a helyzet, amikor nem nagyon válogathat az ember. Azt a mentőövet kapja el, amilyent éppen elé dobnak. Különös is lenne, ha kéretné magát, hogy én aztán ebbe vagy abban aztán nem kapaszkodok, mert nem szeretem a szemkilövetősöket vagy meg amúgy is világ életemben utáltam a kommunistákat meg a zsidókat….Így Pintér Tamásnak gyorsan kellett a mentőövbe kapaszkodni. Időközben ugyanis az emberek már kezdtek rájönni arra, hogy semmire, de tényleg semmire sem mentek Pintér Tamás országgyűlési képviselőségével, így egyre erősebb a gyanújuk arra, hogy polgármesterként sem lenne képes semmit, de semmit véghez vinni.
Neki tehát mentőöv kell, bármi áron. Ezért cserébe azonban meg kell tagadnia jobbikos értékrendjét. Ezért mondta azt hangsúlyosan a parlamenti beszédében, hogy
- ő itt Dunaújvárosban már nem is jobbikos, hanem dunaújvárosi.
Aha…Próbáltam megfejteni, hogyan is tudja véghez vinni a jobbikos lét kiűzetését magából. Elképzeltem, ahogy szenátor úr haza autózik a kies fővárosból, megáll a város határa táblánál, aztán összetépi a párttag könyvét. De lehet, hogy inkább csak elássa, hogyha majd megy vissza Pestre a szolgálati kérójába, vagy valami párttaggyűlésre, akkor elő tudja venni.
A könyvet elintéztük, de valahogy az agyát is ki kell a városhatárnál tisztítania, hogy ne maradjon benne egyetlen jobbikos gondolat sem, mert akkor nem nagyon lenne számára lehetséges az összeborulás azokkal, akiket eddig semmire se becsült, megtagadott, leköpött, akiknek a bukását, a vérét követelte.
Itt azért elakadtam, csupa drasztikus megoldás jutott eszembe a jobbikos gondolkodás eltüntetésére, bár lehet, hogy simán csak elég, ha megtagadja a mindenkori Vonát vagy jó háromszor. Semmi más épeszű megoldás nem jut eszembe a pártmegtagadás lebonyolítására. Ha csak az nem, hogy már neki is rettenetesen kínos jobbikosnak lenni. Így maradt neki Dunaújváros. Tudják, ha ló nincs…
Pikáns, hogy a Vadhajtások oldalán is megjelent egy videó Pintérről. Érdemes megnézni!
- ujvarosivalosag.hu -
A rovat további hírei: Közélet
Dr. Vántus Judit érdemelte a Dunaújváros Közszolgálatáért Díjat
2025. jún. 27.
A szféra legrangosabb elismerését a köztisztviselők napja alkalmából rendezett ünnepségen vehette át a vagyonkezelési osztály vezetője a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében ma délelőtt. Méltatás.
DSTV: Rejtő János szép, íves pályája
2025. jún. 27.
Gazdag és szerteágazó életpálya áll Rejtő János mögött, derül ki a DSTV összegzéséből. A neves műszaki szakember hatalmas tudását a villamosipar területén kamatoztatta, jelenleg is fáradhatatlanul kutatja a megújuló energiaforrások kínálta lehetőségeket. Portré, hangkép.
Változik az ügyfélfogadás a Polgármesteri Hivatalban
2025. jún. 26.
Módosul az ügyfélfogadás már pénteken is, majd hétfőn és kedden zárva tart a hivatal. A következő ügyfélfogadási nap jövő szerdán lesz!
DSTV: előadás a függőségekről
2025. jún. 26.
Fontos ismeretterjesztő előadásra várta a szülőket az Arany János Általános Iskola, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szertelen Ház szakemberei a gyerekeket leggyakrabban érintő függőségekről, a megelőzés és a felismerés módszereiről számoltak be. Hangkép.
Hűsítő figyelmesség a tikkasztó hőségben
2025. jún. 25.
Azzal talán mindenki egyetért, hogy a héten borzalmas volt a hőség. Akinek nem volt dolga, nem is lépett az utcára – aki viszont útnak indult a Rómain, hűtött vizet kapott Szabó Zsolt alpolgármestertől és Motyovszki Mátyás képviselőtől.
A vasmű "megmentése" – kommentár nélkül
2025. jún. 25.
Egyetlen nap alatt 1700 dolgozót küldött el a Dunarolling Dunai Vasmű Kft hétfőn. Dunaújvárosban talán nincs olyan ember, akinek ne lenne kötődése a szebb napokat látott acélipari óriáshoz – a vasmű szolgált városunk alapjául.
„Dunaújváros fái négy évszakban” – a napokban lezárult az első, tavaszi forduló
2025. jún. 24.
Mint arról már korábban beszámoltunk, remek felhívást tett közzé Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A címben említett fotópályázatról már olvashattak – most lezárult a tavaszi ciklus, következik az első díjátadó.