Jégkorong: már csak ketten a keretben

spigott - 2015. április 13. 7:14

Azari Zsolt és Mestyán István játékára sem számít a magyar válogatott szakvezetése, mely a szlovénok elleni mérkőzést követően szűkítette a keretet.

Mint arról beszámoltunk már tegnap este, 4-2-es vereséget szenvedett a magyar jégkorong válogatott a Szlovénia elleni előkészületi mérkőzésen. A lengyelországi világbajnokságra készülő együttes szakvezetése a mérkőzést követően szűkítette a válogatott keretet, s elköszönt hét játékostól is. Sajnos a távozók között két dunaújvárosi hokis neve is szerepel, hiszen Azari Zsolt és Mestyán István játékára sem tart már igényt Rich Chernomaz szövetségi kapitány.
A magyar szakvezetésnek a héten még tovább kell faragnia a keretet, hiszen a világbajnokságra csak két kapus és húsz mezőnyjátékos nevezhető, míg jelenleg három kapus és huszonhat mezőnyjátékos van még versenyben a vb-helyért. Köztük két dunaújvárosi játékos is, hiszen Gröschl Tamás és Pozsgai Tamás számára továbbra is van esély arra, hogy részt vegyen a hét végén kezdődő világbajnokságon.

A magyar jégkorong válogatott szűkített kerete:

Kapusok: Bálizs Bence (Miskolci Jegesmedvék), Hetényi Zoltán, Rajna Miklós (Fehérvár AV19)

Hátvédek: Gőz Balázs, Tyler Metcalfe (Miskolc), Gröschl Tamás, Pozsgai Tamás (Dab.Docler), Kiss Dániel (Újpest), Orbán Attila, Reiter Attila, Szirányi Bence, Tokaji Viktor, Varga Arnold (mind Fehérvár), Vas Márton (Löwen Frankfurt)

Csatárok: Banham Frank, Bartalis István, Benk András, Erdély Csanád, Kovács Csaba, Kóger Dániel, Magosi Bálint, Sarauer Andrew, Sikorcin Ladislav, Vincze Péter (mind Fehérvár), Nagy Krisztián (Miskolc), Hári János (MODO), Sebők Balázs (Kaajanin Hokki), Sofron István (Krefeld Pinguine), Vas János (Slavia Praha).

A rovat további hírei: Sport

Felemás hétvége a medencében

Felemás hétvége a medencében

2025. ápr. 08.

A DFVE női vízilabdázóinak serdülő csapata simán nyert, az ifjúságiak viszont háromgólos vereséget szenvedtek a BVSC vendégeként a korosztályos bajnokságok vasárnapi fordulójában.

Féltucat DFC-gól Pápán

Féltucat DFC-gól Pápán

2025. ápr. 08.

Vojnity Nóra négy találatának is köszönhetően magabiztos győzelmet aratott pápai vendégjátékán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.

Közel volt a dobogó

Közel volt a dobogó

2025. ápr. 07.

Kevéssel maradt le a harmadik helyről Sztankó Zina Inka és Tóth-Pál Rebeka kettőse a tollaslabdázók országos diákolimpiai döntőjének leány páros versenyszámában.

Makai Lilla győzelme a Matolayn

Makai Lilla győzelme a Matolayn

2025. ápr. 07.

Makai Lilla nyerte az egyéni összetettet a fővárosban megrendezett Matolay Elek Emlékversenyen. A DKSE tornásza 47,766 pontot szerzett, a második helyen az osztrák Alissa Moerz végzett, míg Benkő Boglárka lett a harmadik.

Biztos siker a rangadón

Biztos siker a rangadón

2025. ápr. 07.

Mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve, megérdemelten aratott 2-0-s győzelmet a Lajoskomárom elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Szegedi öröm a sportcsarnokban

Szegedi öröm a sportcsarnokban

2025. ápr. 06.

A kulcspillanatokban pontosabb Szeged négyszettes mérkőzésen győzte le a DKSE röplabdázóit az Extraliga alsóházának szombati fordulójában.

Nagy fordulatok után szenvedett vereséget a DKKA

Nagy fordulatok után szenvedett vereséget a DKKA

2025. ápr. 05.

Hiába fordított nyolcgólos hátrányból a Kohász, s még vezetett az utolsó tíz perc megkezdése előtt, a véghajrában pontosabb Mosonmagyaróvár elvitte a bajnoki pontokat női kézilabdázóink otthonából.