Borús idő lesz a héten

doszerk - 2019. november 3. 16:41

Borús, csapadékos idő lesz a héten, fokozatos lehűlésre is készülni kell, jövő vasárnap  többfelé már a 10 fokot sem éri el a hőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn a nap első felében sokfelé várható eső, zápor, a déli megyékben zivatarok is lehetnek. A Dunántúlon azonban már késő délelőtt, a Dunától keletre pedig a délután folyamán fokozatosan megszűnik a csapadék, ezzel együtt nyugat felől a felhőzet is csökken és kisüt a nap. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-16 fok között alakul, 10 fok körüli értékek csak az Északi-középhegység északi oldalán, illetve hajnalban a nyugati határvidéken lehetnek. A legmagasabb hőmérséklet 13-20 között valószínű, délkeleten lesz a melegebb.

Kedden kezdetben még csak az északi megyékben, majd délután már a déli országrészben is valószínű eső, zápor, néhol zivatar is. A szél többfelé megerősödik. A leghidegebb órákban 3-10 fok lesz. Napközben az északi megyékben 11-18, délen 19-24 fokig melegszik a levegő.

Szerdán és csütörtökön is többfelé kell esőre, záporra számítani. A minimumok szerdán 6-14, csütörtökön 4-10 fok között alakulnak. A maximumhőmérséklet szerdán 12-17, csütörtökön 11-17 fok között valószínű.

Péntek hajnalban többfelé köd képződik, majd fokozatosan megvastagszik a felhőzet. Szórványosan várható eső, zápor. A szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet 2-7, a legmagasabb hőmérséklet 10-16 fok között alakul.

Szombaton szórványosan lehet eső, zápor. A szél élénk, néhol erős lesz. A minimumhőmérséklet 3-10, a maximumhőmérséklet 10-16 fok között alakul. Vasárnap helyenként fordulhat elő eső, zápor. A szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik. A leghidegebb órákban 1-8 fok lesz. Napközben 7-12 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Klasszikus tükrök fürdőszobába, akár LED világítással is

Klasszikus tükrök fürdőszobába, akár LED világítással is

2025. okt. 13.

Egy fürdőszoba hangulatát sok tényező alakítja: a burkolat, a bútorok, a fények, viszont talán semmi sem gyakorol akkora hatást önmagában, mint a tükör. Egy jól megválasztott modell nemcsak a betöltendő funkció szempontjából telitalálat, hanem hatásos designelem is, amely karaktert, fényt is eleganciát visz a térbe. (X)

Hideg reggelek, napos napok egész héten át

Hideg reggelek, napos napok egész héten át

2025. okt. 13.

Viszonylag nyugalmas, és sajnos továbbra is érdemi csapadék nélküli időszak vár ránk a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint. Közlekedők, figyelem, a reggelek hűvösek lesznek – csúszós pálya is előfordulhat!

DSTV: elsősavató zöldben és sárgában

DSTV: elsősavató zöldben és sárgában

2025. okt. 11.

Évtizedes hagyomány a Vasvári iskola elsősavató ceremóniája, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény a közelmúltban emelete az iskola teljes jogú polgárainak sorába a legkisebbeket – szokás szerint ünnepélyes keretek között! Hangkép.

 

Adózási kedvezmények kihasználása adótanácsadással: mik a lehetőségek?

Adózási kedvezmények kihasználása adótanácsadással: mik a lehetőségek?

2025. okt. 10.

Egy társadalom olyan közösség, mint minden más – felelősek vagyunk egymásért, segítenünk kell az arra rászorulókat, támogatni a közösség számára fontos célokat. Ennek az egyik fontos eszköze az adózási kedvezmények biztosítása. (X)

DSTV: ősz a piacon

DSTV: ősz a piacon

2025. okt. 07.

A piacozás nem ment ki a divatból, derül ki a DSTV összegzéséből. Bár a forgalom csökkent az utóbbi időben, a város közössége változatlanul előszeretettel választja az itteni bázis kínálta előnyöket – a minőségi, sokszor helyi, térségi választék mellett a közösségi élményt is. Hangkép.

Milyen a tökéletes karikagyűrű?

Milyen a tökéletes karikagyűrű?

2025. okt. 06.

Az esküvő szervezése sok izgalmat és döntést tartogat, de kevés elem bír akkora szimbolikus erővel, mint a karikagyűrű. Ez az ékszer kísér majd bennünket a mindennapokban, emlékeztetve a Nagy Napra, a kimondott "igenre" és arra az ígéretre, amit egymásnak tettünk. (X)

Szeles nyitány után csöndes, napos őszi idő

Szeles nyitány után csöndes, napos őszi idő

2025. okt. 06.

Változékony, és sajnos továbbra is döntően csapadékmentes hetünk lesz a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint. Csak elvétve lehetnek kisebb záporok – de már igazi őszre készülhetünk.