Nem feledkeztek meg az állatokról sem

spigott - 2020. április 11. 8:04

Több zsák élelmiszerrel és tápszerrel segítette a solti Ágica Sérült Állatmenedéke Alapítványt a Carissa SE és a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség.

A Carissa Sportegyesület, illetve a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség egy olyan területen igyekezett segítséget nyújtani, ahova az ismert problémák miatt sajnos jóval kevesebb figyelem jut. Ezúttal az állatmenhelyek segélykiáltását hallotta meg Dunaújváros két segítőkész civil szervezete, s igyekezett jó példát mutatva, tevőlegesen fellépni. Amúgy sem ez volt az első alkalom az ilyen irányú segítségnyújtás, ugyanis Ágica sérült állatainak menedékhelyét már több alkalommal látták el élelemmel, eszközökkel, valamint anyagi támogatással. A Carissa SE és a DLSZ munkatársai (Tóth Imre, Petrás Gábor, Dudar Katalin, Szűcs Vivien) több zsák élelmiszert, több doboz konzerv tápszert vásároltak, melyeket le is szállították Soltra.

Képek forrása: Carissa SE/DLSZ

"Azt tapasztaljuk, hogy a segítség mindig nagyon jól jön" – árulta el érdeklődésünkre Tóth Imre, a Carissa SE elnöke, a DLSZ elnökségi tagja. "Most pedig különösen fontos lenne, hogy a menhelyre kényszerült állatokról ne feledkezzünk meg, hiszen amúgy is perifériára vannak szorulva és fokozottan szükségük van ránk" – fogalmazott a sportvezető. Petrás Gábor DLSZ főtitkár, a Carissa SE titkára pedig jelezte, hogy továbbra is igyekeznek akciókat szervezni ott, ahol szükségét érzik és számítanak a segítségükre.

A rovat további hírei: Sport

A mozgás élménye a Rudasban

A mozgás élménye a Rudasban

2025. nov. 10.

Hat csapattal, ismét nagy sikerrel rendezte meg Regionális Mozgásélmény Sportnapját a Magyar Speciális Olimpiai Szövetség, valamint a Móra Ferenc Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény a Rudas iskolában.

Vereség a hibák ára

Vereség a hibák ára

2025. nov. 10.

Hiába fordított, majd került emberelőnybe, a második félidőben három gólt kapva szenvedett 4-2-es vereséget a Ferencváros II. elleni rangadón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Fájdalmas vereség a Szolnok ellen

Fájdalmas vereség a Szolnok ellen

2025. nov. 10.

Csak a második szettben tudta megnehezíteni a vendég szolnokiak dolgát DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának vasárnap esti mérkőzésén.

Hazai éremeső a ranglista versenyen

Hazai éremeső a ranglista versenyen

2025. nov. 09.

Több dobogós helyezéssel zárták a házigazda Danubius KSE tollaslabdázói a Szent Pantaleimon iskolában megrendezett országos ranglista versenyt.

A Szolnok ellen folytatja a DKSE

A Szolnok ellen folytatja a DKSE

2025. nov. 09.

Hazai környezetben, a Szolnok elleni hazai találkozón lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának vasárnapi fordulójában.

Búcsúzott a kupától a DKKA

Búcsúzott a kupától a DKKA

2025. nov. 08.

A házigazda fehérváriak gyakorlatilag végig vezetve győzték le a DKKA női kézilabdázóit a Magyar kupa harmadik fordulójában pénteken este.

Gólzáporos DFVE-siker a BL-ben

Gólzáporos DFVE-siker a BL-ben

2025. nov. 08.

Harminchárom találatot és huszonnyolc kiállítást hozó mérkőzésen gyűrte le a görög Alimos gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.