Dunaújváros Hetilap

Gyorsan feléledt az ingatlanpiac

doszerk - 2020. június 26. 14:00

Gyorsan feléledt a lakóingatlanok piaca, már májusban felülmúlta a lakást keresők száma az egy évvel korábbit, és még a kínálati árak is nőttek.

MTI-fotó

Májusban az Otthontérkép csoport oldalain 13,4 százalékkal többen érdeklődtek ingatlanok iránt, mint tavaly ilyenkor. A vevői aktivitás június első felében tovább nőtt. Hasonló arányban, majdnem 13 százalékkal emelkedett a felhasználók száma is az Ingatlantájoló és az Otthontérkép oldalakon. A használt vidéki házak 4,2 százalékkal drágultak, a fővárosban pedig csaknem 0,6 százalékkal nőtt az összes hirdetésből kiszámított kínálati átlagár - írták. Az adatok alapján Ballagó Antal értékesítési vezető úgy látja, hogy a lakóingatlanok iránt sem Budapesten, sem vidéken nem csökkent az érdeklődés, a márciusi-áprilisi visszaesés májusra egyértelműen megfordult. Az Otthontérkép az utóbbi hetek adatai alapján egyelőre tartózkodik a hosszú távú következtetésektől, de úgy vélik, hogy az ingatlanpiac élénkülése felülmúlja a várakozásokat, és a nyári hónapok forgalma behozhatja a tavaszi kiesést.

(MTI)

A rovat további hírei: Közélet

Életmentő fiatalok a Kultik Moziban

Életmentő fiatalok a Kultik Moziban

2025. ápr. 11.

32 csapat részvételével zajlott az 54. felmenő rendszerű elsősegély verseny a moziban s a mozi előtti téren. A megnyitó alkalmával szervező Vöröskereszt részéről Feth Katalin köszöntötte a fiatalokat, míg az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester osztotta meg a gondolatait.

Nehéz év lesz, kevesebb gyerkőccel, de rendben kezdenek majd az óvodai csoportok

Nehéz év lesz, kevesebb gyerkőccel, de rendben kezdenek majd az óvodai csoportok

2025. ápr. 10.

Fontos dátumokon vagyunk túl: április elején voltak az óvodai ismerkedős napok, a napokban pedig a beiratkozás volt aktuális a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményeiben. Kevesebb a gyerek, több a sajátos nevelési igényű beiratkozó – nehéz év lesz.

Muki: szolgált, pihent, felújították, újra lefestették

Muki: szolgált, pihent, felújították, újra lefestették

2025. ápr. 10.

Gondolták volna, hogy a közkedvelt Muki mozdony idén már 131 éves? És azt, hogy a Vidám Parkból a Vasmű útra is már 11 éve költöztették? Az sem ma volt, és az idő vasfoga is kezdte már újra megkoptatni – a napokban lefestették és kitakarították.

Itt a tavasz, elkezdődött a lomtalanítás!

Itt a tavasz, elkezdődött a lomtalanítás!

2025. ápr. 10.

Amint arról már előzetesen is hírt adtunk, idén is folytatja az önkormányzat a városrészenként meghirdetett lomtalanítási sorozatot. Az első állomás Újtelepen volt múlt szombaton – tonnákban mérhető sikerrel.

Tovább színesedett az ÖKO-nap Újtelepen

Tovább színesedett az ÖKO-nap Újtelepen

2025. ápr. 09.

A külön tárgyalandó lomtalanítási akció, valamint a véradás és BikeSafe akciója mellett még rovarhotelt is avattak, mi több, jelképesen egy méhlegelő virágcsomagját is elültették a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos programján múlt szombaton. 

Sitt Happens – avagy közös trauma feldolgozás Lengyel Tamással

Sitt Happens – avagy közös trauma feldolgozás Lengyel Tamással

2025. ápr. 09.

Lehet-e traumatikus élmény egy házfelújítás? A hallgatóság erre a kérdésre is választ kaphatott Lengyel Tamás Sitt Happens című egyéni estjén. A Jászai Mari-díjas színész másodjára látogatott el a Kultik Moziba, ahol a közönséggel együtt élte újra otthonfelújításának tragédiáit.

Idén csúcsot döntenek az elsősegélynyújtók

Idén csúcsot döntenek az elsősegélynyújtók

2025. ápr. 09.

Folytatódik a város egyik legnagyobb hagyománnyal bíró közösségi ismeretterjesztő megméretése, a Magyar Vöröskereszt felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenye. A résztvevők már az 54. viadalra készülnek – és egy csúcs már biztosan megdől pénteken!