Matek érettségi - íme a mai feladatok és a megoldások

doszerk - 2015. május 5. 10:18

Az Eduline információi szerint a középszintű matematika érettségi első részében a többi között logikai feladatokat kell megoldaniuk a kedd délelőtt vizsgázó diákoknak.

FRISS!

A középszintű feladatsor első részének megoldásit itt olvashatjátok, a második részét pedig itt.

 

A portál azt írta: az érettségi feladatsor első részében van még sorozat és statisztikai feladat is, utóbbinál terjedelmet és mediánt kérnek.

A feladatok között szerepel továbbá százalék- és térfogatszámítás, valószínűségszámítás, valamint egy komplexebb, kombinatorikát, valóságszámítást és halmazelméletet magába foglaló feladat is.

A köznevelési államtitkárság tájékoztatása szerint középszinten 1252 helyszínen 77 236 vizsgázó, emelt szinten 84 helyszínen 3696 diák ad számot tudásáról.

Matematikából középszinten angol, francia, horvát, német, olasz, orosz, román, spanyol, szerb és szlovák nyelven, míg emelt szinten angol, francia, német és spanyol nyelven vizsgázó is van.

A matematika középszintű írásbeli vizsgája 180 perces. A diákok először az I. feladatlapot (45 perc), majd a II. feladatlapot (135 perc) oldják meg.

Az I. feladatlap 10-12 feladatot tartalmaz, ez az alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések ismeretét hivatott ellenőrizni. A II. feladatlap két részre oszlik. A II/A rész három feladatot tartalmaz, a feladatok egy vagy több kérdésből állnak. A II/B. rész három, egymással megegyező pontszámú feladatot tartalmaz, ezek közül a vizsgázó választása szerint kettőt kell megoldani, és csak ez a kettő értékelhető.

A matematika vizsgatárgy emelt szintű írásbeli vizsgája 240 perces. Az írásbeli vizsga két részből áll, a vizsgázó a rendelkezésére álló időt tetszése szerint oszthatja meg az I. és a II. rész, illetve az egyes feladatok között, és azok megoldásának sorrendjét is meghatározhatja.   
 
A vizsgázók közép- és emelt szinten is használhatnak függvénytáblázatot (egyidejűleg akár többféle is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet, körzőt, vonalzót, szögmérőt.

A feladatok megoldásának értékelése központilag kidolgozott javítási-értékelési útmutatók alapján történik.

Szerdán a vizsgák a történelem írásbelikkel folytatódnak.

Forrás,fotó:MTI

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: elballagtak a Rosti gimnazistái is

DSTV: elballagtak a Rosti gimnazistái is

2025. máj. 17.

Ahogy az év végéhez közeledve mindenütt, a Rosti iskola gimnazistái is ballagással búcsúztak intézményüktől a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az esemény több okból is különleges volt. Hangkép.

DSTV: elballagtak a Rudas végzősei

DSTV: elballagtak a Rudas végzősei

2025. máj. 16.

Az intézmény és a végzős diákok számára is fontos mérföldkő a ballagás, derül ki a DSTV összegzéséből. A Rudas középiskolában 4 osztály 104 diákja vett búcsút a közelmúltban az alma matertől. Hangkép.
 

A diákcserét ünnepelték a Dózsa iskolában

A diákcserét ünnepelték a Dózsa iskolában

2025. máj. 15.

Bensőséges ünnepség színhelye volt a fennállása 45. évét ünneplő Dózsa György Általános Iskola a napokban abból az alkalomból, hogy éppen 25 éve indult útnak Németországba a partnerintézmény meghívására az első dózsás diákcsoport.

DSTV: a legkisebbeknek is nyitva a kőtár

DSTV: a legkisebbeknek is nyitva a kőtár

2025. máj. 15.

Ahogy minden évben, úgy idén is tartogatott érdekességeket a gyerekek számára a Körlánc elnevezésű kezdeményezés. Az óvodás csoportok ezúttal az Intercisa Múzeum római kori kőtárába látogattak el – izgalmas foglalkozások sora várta a kicsiket. Hangkép.
 

DSTV: Liliomfi a színpadon

DSTV: Liliomfi a színpadon

2025. ápr. 14.

Sikeres volt a Waldorf iskola nyolcadik évfolyamos diákjainak művészeti vizsgaelőadása, derül ki a DSTV összegzéséből. A csapat Szigligeti Ede Liliomfi című produkcióját vitte színre a Városháza "C" szárnya dísztermében tartott bemutatón. Vidám, derűs közösségi munka kerekedett.  Hangkép.

DSTV: ismerkedési nappal készültek

DSTV: ismerkedési nappal készültek

2025. ápr. 10.

Minden iskola életében fontos időszak a beíratás, valamint az azt megelőző ismerkedés, derül ki a DSTV összegzéséből. Így volt ez a Szent Pantaleimon Általános Iskolában is – a közelmúltban több lehetősége volt megismerkedni a szülőknek és a gyerekeknek az intézménnyel. Hangkép.

DSTV: "Szakmák Napja" a Rudasban

DSTV: "Szakmák Napja" a Rudasban

2025. ápr. 04.

Szép hagyományt folytattak a Rudas középiskolában, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szakmák Napja című seregszemle keretében a diákok öt különböző szekcióban hallhattak előadásokat meghívott vendégektől, illetve egykori rudasosoktól a közelmúltban. Hangkép.