Korlátozott látogatószámmal rendezik az idei Budapest Borfesztivált
Budapest Borfesztivál Limited néven, korlátozott látogatószámmal és méretben rendezik meg az idei Budapest Borfesztivált szeptember 10. és 13. között a Budavári Palota Hunyadi udvarában.
A kisebb méret ellenére ugyanolyan színvonalon: prémium borokkal és pezsgőkkel, csúcsgasztronómiával, kényelmes pihenőszigetekkel és lounge hangulattal várják a borkedvelőket, akik létszámát idősávonként 400 főben korlátozták - közölték a szervezők szerdán az MTI-vel.
Külön standot kapnak a buborékos italok, itt minőségi olasz proseccók, tradicionális magyar pezsgők, valamint Moet&Chandon és Dom Perignon champagne-ok egyaránt kóstolhatók lesznek. Széles kínálattal érkezik a fiatal magyar borászok tételeit kínáló DiVino, külföldi borokat mutat be a WineAge és szortimentjének legszebb tételeiből válogat majd a SPAR Magyarország.
Két borvidéket is képviselve lesz jelen Koch Csaba, az Év Bortermelője díj legutóbbi győztese, de a látogatók megkóstolhatják Baranyai Péter, a VinAgora nemzetközi borverseny legeredményesebb fiatal borászának díjnyertes borait is, a Garamvári Szőlőbirtok standján.
A Szekszárdi és a Pannonhalmi borvidék is egy-egy közösségi standdal és zömében érmes borokkal jelentkezik, akik pedig igazi kuriózumra vágynak, azoknak a villányi Tiffán borászat kínál kincseket: két csúcsboruk már csak a pincénél kapható évjáratait. Szintén Villányból érkezik Maul Zsolt Pincészete és a Bognár Pincészet.
A borválaszték mellé elsősorban grillkülönlegességeket kóstolhatnak idén a vendégek a Gléda Vendéglő, a H2G Grilliskola, az XXL Catering, a balatonfüredi Sparhelt Bistro és a csopaki Szomszéd Kertje jóvoltából. A SZEGA Camembert sajtokkal és érlelt sonkákkal érkezik, a Bolka Bonbon pedig borra hangolt desszerteket, fagylaltokat kínál majd.
A Budapest Borfesztiválon zenél a Canarro, a Cimbaliband, a Rustico, a Babra zenekar, a Dresch Vonós Quartet, a Gáspár Károly Trió, a Terra Profonda, a Zoord, az Ötödik Évszak Minimál Trió, Izabella Caussanel, majd a fellépők sorát az Erdőfű zárja.
A Budapest Borfesztivál Limited részletes programja és kiállítói listája a www.aborfesztival.hu honlapon érhető el, ahol a kizárólag elővételben elérhető belépők is megvásárolhatók.
Forrás: mti.hu
Fotó: illusztráció
A rovat további hírei: Mozaik
9 hasznos tipp új kazán vásárlásához
2025. ápr. 19.
Mielőtt olyan beruházásra készülünk, mint egy új kazán beszerelése, érdemes alaposan körüljárni a témát, mert hosszú távra vásárolunk. A jó hír az, hogy most adunk ehhez 9 tanácsot és tippet! (X)
Vadvirágos városi sziget? Igen, lehet!
2025. ápr. 19.
Lankadatlan lendülettel folytatja a vadvirágos kertek, illetve önvető virágszigetek létrehozását szorgalmazó programját az ÖKO Klub Dunaújváros közössége. Maroknyi, ám annál lelkesebb csapat nyert bepillantást a város tereibe álmodott program műhelytitkaiba a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) kedden délután.
Hogyan segítheti a vállalkozásunk fejlődését a jól kezelt cash flow?
2025. ápr. 17.
Egy vállalkozás stabil működésének egyik legfontosabb pillére a megfelelő pénzmozgás menedzselése. A likviditás folyamatos biztosítása elengedhetetlen ahhoz, hogy elkerüljük a pénzügyi zavarokat, és problémamentesen működhessen a cégünk. (X)
Ünnepi nyitvatartás a piacon
2025. ápr. 17.
A közelgő húsvét és a berobbant nyár sokakat csalogat a Piac térre – a következő napokban ünnepi nyitvatartással csalogatják a vásárlókat. Lássuk a részleteket!
A legrégebbi ismert meteorraj lesz megfigyelhető jövő hét kedden
2025. ápr. 17.
A legrégebbi ismert meteorraj, a Lyridák lesznek megfigyelhetők április 22-én, kedden. Első ismert megjelenése időszámítás előtt 687-re datálható, ekkor jegyezték fel kínai megfigyelők az esőként hulló csillagokat.
Tekercses etikett címkék a hatékonyság szolgálatában
2025. ápr. 16.
Amikor a termékek azonosítása és nyomon követése a cél, az etikett címkék nélkülözhetetlen eszközökké válnak a vállalkozások számára. A címkék segítségével könnyedén közvetíthetők a szükséges információk, legyen szó vonalkódok, termékleírások vagy gyártási adatok megosztásáról. (X)
Jótékonysági pedagóguskoncert – ismét a gyermekosztály javára
2025. ápr. 15.
Változatos és színes programmal, idén is rengeteg fellépővel csalogatják a karitatív koncert vendégeit – az idei, immár 28. akció helyszíne újra az evangélikus templom lesz szerdán délután!