Párizs 2024 - Veszélyben a súlyemelés

doszerk - 2020. október 8. 18:13

"Komoly aggodalmának" adott hangot a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) vezetésével kapcsolatosan Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, aki szerint veszélybe kerülhet a sportág jelenléte a 2024-es párizsi ötkarikás játékokon.

Kép forrása: MTI

A NOB irányítója a végrehajtó bizottság szerdai ülését követő virtuális sajtótájékoztatón beszélt erről újságíróknak. "Az IWF irányításával kapcsolatban komoly aggodalmaink vannak, ahogyan a nemzetközi szövetség alapszabályának reformját illetően is, mivel itt nincs előrelépés, és gondot okoz a független tanácsadás elfogadásának hiánya is" - fogalmazott Bach, hozzátéve, hogy mindenképpen meg kell erősíteni a sportolók képviseletét az IWF-en belül. A NOB-elnök elmondta, hogy aggályaikat megosztják az IWF-fel, egyúttal tájékoztatást adnak arról, hogy felülvizsgálják az olimpia programját és a 2024-es párizsi játékok kvótahelyeit.

"A NOB fenntartja a jogot további intézkedések megtételére, amelyek többek között a súlyemelés helyét érintik a Párizs 2024 programban" - jelentette ki Bach. Ez év januárjától az amerikai alelnök, Ursula Papandrea látja el az IWF ideiglenes elnökének tisztét, miután Aján Tamás - a Richard McLaren kanadai jogászprofesszor vezette vizsgálatok alapján megfogalmazott súlyos korrupciós vádak nyomán - lemondott 2000 óta viselt elnöki pozíciójáról. Thomas Bach ugyanakkor dicsérte a nemzetközi szövetségnek a tiszta súlyemelés érdekében hozott intézkedéseit, és azt mondta: az IWF előrelépett a dopping elleni tevékenységben. Az IWF 2021 márciusára tervezi kongresszusát, amelyen teljes tisztújítás lehet, mivel elnököt, főtitkárt és új elnökséget is választanak.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Dunaújvárosi éremeső Szederkényben

Dunaújvárosi éremeső Szederkényben

2025. nov. 13.

Összesen húsz dobogós helyezéssel zárták Szederkényben megrendezett Tini Kupát a Dunaújvárosi Lábtoll-labda SE tehetséges versenyzői.

DAB-siker a dunaújvárosi rangadón

DAB-siker a dunaújvárosi rangadón

2025. nov. 13.

Gólzáporos mérkőzést játszott egymással a két dunaújvárosi csapat az Andersen Ligában, s a csatából ezúttal a DAB-ASP jött ki győztesen.

Hibátlan hazai forduló

Hibátlan hazai forduló

2025. nov. 12.

A Pentele ASE asztaliteniszezőinek mindhárom együttese értékes győzelmet aratott a csapatbajnokságok legutóbbi fordulójában a mögöttünk hagyott hétvégén.

Debreceni továbbjutás a kupában

Debreceni továbbjutás a kupában

2025. nov. 12.

A szettsiker összejött a DKSE fiataljainak, de a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját is megnyerte a DEAC, mely kettős sikerrel jutott be a sorozat következő fordulójába.

Megtörte a rossz sorozatát a DAB

Megtörte a rossz sorozatát a DAB

2025. nov. 12.

Stabil védekezéssel, Szücs remek védéseivel, igazi csapatjátékkal sikerült legyőznie a DAB jégkorongozóinak az UTE gárdáját az Erste Liga hétközi fordulójában.

Ismét remekeltek a DKSE birkózói

Ismét remekeltek a DKSE birkózói

2025. nov. 11.

Több érmes helyezéssel zárták a mögöttük hagyott két viadalt a DKSE korosztályos birkózói.

Visszatértek a győzelem útjára

Visszatértek a győzelem útjára

2025. nov. 11.

Mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve aratott 2-0-s sikert a VSC 2015 Veszprém elleni rangadón a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II Nyugati Csoportjában.