Hankook: idén is példás volt az önkéntesek összefogása
Vírus ide, veszélyhelyzet oda, semmi sem állíthatta meg az abroncsgyár munkatársait; 37 kezdeményezést valósítottak meg a KÖSZ, Hankook! elnevezésű közösségépítő és jótékonysági akció keretében az önkéntesek. Mindenki boldog a hajtás után.
Idén márciusban fenekestül felforgatta az életünket a koronavírus. A kiszámíthatatlan körülmények ellenére a Hankook Tire kiemelt feladatának tekintette, hogy 2020-ban is folytatódjanak az elmúlt években sikeres közösségépítő és jótékonysági akciói. Ezek egyike a vállalat népszerű Dolgozói Önkéntes Programja, melynek keretében idén összesen 37 környezetszépítő projekt valósult meg, áll a honlapunkhoz eljuttatott összegzésben.
A járvány hatására a közösségi összefogás szerepe még inkább felértékelődött. Ennek szellemében hirdette meg a Hankook – idén immár nyolcadszorra – Dolgozói Önkéntes Programot a KÖSZ, Hankook! (Közösségi Összefogás a Szebbért) kezdeményezés részeként. A vállalat felhívására beérkezett pályázatok közül ezúttal is a munkatársak javaslatai alapján választották ki a nyertes projekteket. Idén több mint 80 Hankook munkatárs és 230 külső segítő vett részt a környezetszépítő akciókban. Munkájuk eredményeként Bács-Kiskun, Fejér, Tolna és Pest megye 14 településén összesen 37 projektet adtak át.
A kiválasztott projektek közül 18 Dunaújvárosban, 19 pedig a régióban (többek között Perkáta, Szalkszentmárton, Cece, Kulcs, Igar, Szabadszállás, Kalocsa, Baracs vagy Solt) valósult meg. A pályázatok között ezúttal is szerepelt óvoda-, iskola- és bölcsődefelújítás, de jutott idő és szándék önkéntes tűzoltó bázis, közösségi ház és könyvtár fejlesztésére, tatarozására is. Nemcsak az ötletek, de a kivitelezés terén is főszerepet vállaltak a Hankook önkéntesei– ezermesterként kapcsolódtak be a munkálatokba. Ha kellett, tantermet festettek vagy éppen iskolaudvart parkosítanak, de játszóteret, KRESZ-parkot is építettek. Az önkéntesek munkája mellett az idei vállalások költségeit is állta az abroncsgyár: a Hankook mintegy 18 millió forinttal járult hozzá a munkákhoz szükséges anyagok és eszközök beszerzéséhez.
Sikeresnek és minden szempontból közösségépítőnek ítélte a KÖSZ, Hankook! keretében végzett önkéntes dolgozói szerepvállalást Hwang Seong Hak, a Hankook Tire Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója:
– A korábbi években is számíthattunk munkatársaink javaslataira és aktív szerepvállalására. Idén különösen fontosnak tartottuk, hogy a lehetőségekhez képest folytassuk azokat a programjainkat, amelyek közösségépítő erejük révén segítettek átvészelni ezt a rendkívül nehéz időszakot. Munkatársaink ezúttal is töretlen lelkesedéssel vetették magukat a munkába. Kitartásuk és elkötelezettségük mindannyiunk számára példaértékű!
A fentiek alapján aligha lehet kérdés: folytatása következik!
(Fotó: Hankook Tire)
A rovat további hírei: Közélet
Írás a löszfalon – Egresi Zsuzsa emlékére
2025. nov. 03.
Egresi Zsuzsára, Dunaújváros rendkívüli képzőművészére emlékeztek a József Attila Könyvtárban még múlt csütörtökön délután. Rézkarcai és grafikái mellett versei is szerves részét képezték az eseménynek – az Írás a löszfalon című kötetéből válogattak írásokat, ezzel is megidézve a művésznő szellemét.
Újabb szakaszon újulhat meg az Aranyvölgyi út
2025. nov. 03.
A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében.
Adjon vért az év végi hajrá előtt, várják az önkénteseket!
2025. nov. 02.
Különleges alkalmak, folyamatosan intenzív vérigény, több kitelepülés – az év végéhez közeledve is sűrű programról számolhatunk be a véradások frontján. Minden csepp segítség számít; nagyon várják a véradókat!
DSTV: a város fái – nyári fotókon
2025. nov. 02.
A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése: folytatódott a Dunaújváros fái négy évszakban című fotópályázat – a nyári ciklusban is különleges fotók születtek. Az elmúlt ciklus értékelése is befejeződött – a Városháza "C" szárnyában rendezett díjátadóval. Hangkép.
Finanszírozás a gyakorlatban – szakmai nap vállalkozóknak
2025. nov. 01.
Milyen lehetőségei vannak egy vállalkozásnak, ha forrást keres? Hogyan működik a Demján Sándor Tőkeprogram? Mit kínál a Széchenyi Kártya Program? Válaszok a kamarában kedden délelőtt!
Izgalmas fejlesztés valósul meg a LIFE SeedNEB projekt keretében
2025. nov. 01.
Virágágyások egy panelház tetején? Zöld tető és zöld falak egy óvoda épületén? Dunaújvárosban ez sem elképzelhetetlen, sőt. A hamarosan megvalósuló beruházásról és a korábbi jó tapasztalatokról számoltak be a városvezetők a legutóbbi sajtótájékoztató részeként.
DSTV: mécsesek gyúlnak szeretteink emlékére
2025. nov. 01.
Az emlékezés fontosságát emeli ki az ünnepi időszakban a DSTV összeállítása. Elhunyt szeretteinkre emlékezünk ilyenkor, október végén, november elején nagyon sokan látogatnak ki a temetőkbe mindenszentek és a halottak napja alkalmából. A gyász és a közösség ünnepe lett. Hangkép.



 





