Közel egymillióan jelentkeztek önkéntesnek
Több mint 960 ezren jelentkeztek önkéntesnek a 2022-es pekingi téli olimpiára és paralimpiára.
Kép forrása: imaginechina (Zhou Junxiang)
Az ötkarikás témákban járatos insidethegames.biz arról számolt be, hogy a toborzás tavaly decemberben kezdődött, a havas-jeges játékokon közreműködni szándékozók 168 országot és régiót képviselnek. A pályázók 96 százaléka 35 év alatti, 85 százalékuk egyetemista. Az olimpia összesen 27 ezer, a paralimpia 12 ezer önkéntest igényel. A portál szerint az előkészületek a koronavírus-járvány közepette is rendben zajlanak Pekingben. A 2022-es téli játékokat február 4-től 20-ig tartják a kínai fővárosban, majd a paralimpia következik március 4-től 13-ig.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
Elődöntős a magyar válogatott
2025. júl. 19.
Folyamatosan javuló játékkal aratott háromgólos győzelmet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az olaszok elleni világbajnoki negyeddöntőben.
Hetedik helyért játszanak a juniorok
2025. júl. 19.
Nem sikerült legyőznie a házigazda Montenegrót, így "csak" a hetedik helyért játszhat a magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
DSTV: darts nyáron is
2025. júl. 18.
Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.
Álom maradt az elődöntő
2025. júl. 18.
A második félidőben sokkal pontosabb dánok egy góllal legyőzték a magyar női junior kézilabda válogatottat a montenegrói Európa-bajnokság negyeddöntőjében.
DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél
2025. júl. 17.
Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.
Elkészült a labdarúgók sorsolása
2025. júl. 17.
A Pénzügyőr elleni hazai összecsapással vág neki az NB III-as pontvadászat 2025/2026-os kiírásának a Dunaújváros FC labdarúgó csapata július 27-én este hat órától.
Strandon is eredményesek
2025. júl. 16.
Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.