Kálló Gergely nyerte az előválasztást
Bár a végeredményre még várni kell, az erőviszonyok pontosan kirajzolódnak, így egyértelmű, hogy a több ellenzéki párt támogatását élvező jelölt toronymagasan nyert a Momentum aspiránsával szemben.
Dunaújvárosban és térségében is megtartották az országos előválasztás első fordulóját. A résztvevők száma a szervezők elvárásait messzemenően túlszárnyalták, hiszen az országos merítésben több mint 630 ezer választópolgár szavazott személyesen és online.
Első körben a képviselőjelöltek és miniszterelnök-jelöltek közül lehetett választani, a második körben már csak az országosan legtöbb szavazatot kapott három miniszterelnök-jelöltre lehet majd voksolni. Térségünkben az első forduló eredményei a következőképpen alakultak – az online szavazatok nélkül!
Országgyűlési képviselő-jelölt:
1. Kálló Gergely 86,41 százalék (4788 szavazat)
2. Kovács Janka 13,59 százalék (753 szavazat)
Miniszterelnök-jelöltek:
1. Dobrev Klára 46,32 százalék (2569 szavazat)
2. Jakab Péter 22,97 százalék (1274 szavazat)
3. Karácsony Gergely százalék (900 szavazat)
4. Márki-Zay Péter 11,53 százalék (640 szavazat)
5. Fekete-Győr András 2,93 százalék (163 szavazat)
Országos szinten másképp alakult a sorrend a miniszterelnök-jelöltek esetében – a második fordulóban Dobrev Klára, Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter nevével találkozhatunk majd a jelen állás szerint a szavazólapokon.
Az adatok a ma 16 órai állapotot mutatják; a számokat illetően a végeredmény változni fog – ám az erősorrend alakulása nem lehet kétséges.
(Forrás és fotó: DMJV Önkormányzata)
A rovat további hírei: Közélet
Tovább színesedett az ÖKO-nap Újtelepen
2025. ápr. 09.
A külön tárgyalandó lomtalanítási akció, valamint a véradás és BikeSafe akciója mellett még rovarhotelt is avattak, mi több, jelképesen egy méhlegelő virágcsomagját is elültették a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos programján múlt szombaton.
Sitt Happens – avagy közös trauma feldolgozás Lengyel Tamással
2025. ápr. 09.
Lehet-e traumatikus élmény egy házfelújítás? A hallgatóság erre a kérdésre is választ kaphatott Lengyel Tamás Sitt Happens című egyéni estjén. A Jászai Mari-díjas színész másodjára látogatott el a Kultik Moziba, ahol a közönséggel együtt élte újra otthonfelújításának tragédiáit.
Idén csúcsot döntenek az elsősegélynyújtók
2025. ápr. 09.
Folytatódik a város egyik legnagyobb hagyománnyal bíró közösségi ismeretterjesztő megméretése, a Magyar Vöröskereszt felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenye. A résztvevők már az 54. viadalra készülnek – és egy csúcs már biztosan megdől pénteken!
A város is bekapcsolódik a Versenyképes Járások programba
2025. ápr. 08.
Rendkívüli közgyűlést tartott a város önkormányzata a Városházán ma délelőtt. Egyetlen napirendről döntöttek a képviselők – a Versenyképes Járások programban történő indulásról.
Teljes útzárak a Pentele hídon – figyelem, az első ütem már pénteken kezdődik!
2025. ápr. 08.
A tervekről már zengettünk, most itt a következő időszak egyik meghatározó mérföldköve: teljes pályazárra készülhetnek a közlekedők a Pentele hídon – péntek délutántól várhatóan vasárnap estig.
Betett a zimankó az autóvásárnak vasárnap – de májusban folytatják!
2025. ápr. 08.
Gonosz tréfát űzött a hidegbetörés a dunaújvárosi autóvásár szervezőivel: kevesebben választották vasárnap délelőtti időtöltésük helyszínéül a vásárteret a jeges szélben. Csodák csodája: még így is köttetett üzlet!
A cél az innováció és a város fejlesztése
2025. ápr. 07.
Dunaújvárosnak is szüksége van az Európai Unió finanszírozta pályázatokra. Ezek a források hozzájárulnak ahhoz, hogy városunk fejlődjön és modernebb, szebb otthont biztosítson a lakosságnak. Erről is beszélt Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester az aktuális pályázati ciklus kapcsán.