Valóra vált egy régi álom
Hivatalosan is átadták városunk lakosságának a dunaújvárosi életmentő készülékek információs tábláját a Dózsa György úti posta előtt.
Még 2020-ban döntötte el a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség (DLSZ), hogy a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetével, illetve a Magyar Mentőszolgálat Alapítvánnyal karöltve frissíti a 2017-ben közzétett városi defibrillátor térképet. A régóta dédelgetett álom tegnap vált valósággá, mikor hivatalosan is felavatták a Dózsa György úti posta előtt kihelyezett információs táblát, melyen minden megtalálható a Dunaújvárosban kihelyezett életmenő készülékekkel kapcsolatban.
Mint azt ünnepélyes köszöntőjében Petrás Gábor, a DLSZ főtitkára elmondta, hat évvel ezelőtt, a XIII. Carissa Kupán elindított "Adj esélyt a szívnek!" elnevezésű jótékonysági akciójuk eredményeként tudtak két életmentő készüléket vásárolni a város sportolói, tanulói, lakossága számára, majd idén a Bronz Kávézóban sikerült kihelyezni egy újabb defibrillátort, így jelenleg tizennyolc helyszínen összesen huszonnégy életmentő készülék található a városban. A közösségi összefogásnak hála a szövetség minden partnere beletette a munkáját abba, hogy ez a térkép elkészülhessen, és segítségére lehessen a város lakóinak.
Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Szervezetének területi vezetője is nagy örömmel vett részt az információs tábla avatóján, s mint elmondta, mikor megkeresték őket ezzel az ötlettel, természetesen kötelességüknek érezték, hogy azonnal a jó ügy mellé álljanak. – A Magyar Vöröskeresztnél folyamatosan tanítjuk az újraélesztést, a defibrillátor használatát, s reméljük, hogy az elsősegélynyújtók képzésével is tudunk egy kicsit segíteni a mentőszolgálatnak. Nagy öröm számomra, hogy az emberek megállnak a tábla előtt, látják és tudatosul bennük, hol vannak a városban ezek az életmentő készülékek, természetesen köszönjük a lehetőséget, hogy hozzájárulhattunk a tábla kihelyezéséhez.
A DLSZ Társadalmi Felelősségvállalás Bizottságának elnöke, Tóth Imre kiemelte, hogy nem az első olyan jótékony akciójuk, ami a város lakosságának érdekeit szolgálja. – Az életmentő készülékek viszonylag nagy száma a városban igen fontos, ám ennél is jelentősebb, hogy tudjuk, ezek a készülékek hol vannak elhelyezve, s ez a lakosság biztonságérzetét is tovább növeli. Bár erről még fogunk tárgyalni, szeretném azt is elérni, hogy ne csak itt, hanem a város több pontján ki tudnánk helyezni, hiszen így még több emberhez eljuthat az információ.
Kép: DLSZ
A rovat további hírei: Sport
Nagy fordulatok után szenvedett vereséget a DKKA
2025. ápr. 05.
Hiába fordított nyolcgólos hátrányból a Kohász, s még vezetett az utolsó tíz perc megkezdése előtt, a véghajrában pontosabb Mosonmagyaróvár elvitte a bajnoki pontokat női kézilabdázóink otthonából.
Újabb hazai csata előtt
2025. ápr. 05.
Újabb hazai meccs vár a DKSE felnőtt röplabda csapatára, mely a Szeged gárdáját látja vendégül az Extraliga alsóházában ma délután négy órától.
DSTV: mélységi tervek
2025. ápr. 04.
Mozgalmas időszak áll a Búvársuli SE sportolói mögött és a dunaújvárosi búvárúszók számára a közeljövő is bőven tartogat kihívásokat. A tervekről, célokról Gurisatti Róberttel, az egyesület elnökével és edzőjével beszélgettünk. Hangkép.
Itthon javítana a Kohász
2025. ápr. 04.
Nem vár könnyű feladat a DKKA női kézilabda csapatára, mely a Mosonmagyaróvár együttesét látja vendégül a bajnokság újabb fordulójában ma este hat órától.
Sporttörténeti versenyen szerepelt a DKSE tehetsége
2025. ápr. 03.
Két győztes és egy vesztes mérkőzéssel zárta a parajdi sóbányában megtartott viadalt Tombor Benedek, a DKSE ifjú birkózója.
Bronzért játszhat a DFVE
2025. ápr. 03.
Már az első félidőben eldöntötte a bajnoki elődöntő sorsát az UVSE gárdája, mely hat góllal győzte le női vízilabdázóinkat a két gárda szerda esti összecsapásán.
DSTV: készülnek a kajak-kenusok
2025. ápr. 02.
Javában készülnek a 2025-ös szezonra a DKSE kajak-kenusai is. A dunaújvárosi fiatalok az alapozás nagy részén már túl vannak, s a jó idő beköszöntével már a vízen is megkezdték az edzéseiket az elmúlt napokban. Arról, hogy milyen munkát végeztek el eddig, mi vár még rájuk és milyen szezonra számítanak, a szakosztály edzőit kérdeztük. Hangkép.