Jávorka Andrásra emlékeztek
Közös gyertyagyújtással emlékeztek meg Jávorka Andrásról a Dunaújváros PASE labdarúgói és a sportág helyi szerelmesei szerdán este.
Jávorka András, a dunaújvárosiak volt játékosa és edzője 53 esztendős korában, hosszan tartó súlyos betegséget követően hétfőn hunyt el. Játékosként a Videotonnál nevelkedett, tagja volt az U16 válogatottnak, melynek színeiben részt vett az U16-os világbajnokságon. A felnőttek között a Szombathelyi Haladás VSE színeiben mutatkozott be az első osztályban 1989-ben. A Dunaferr SE csapatában 1992 és 94 között 50 másodosztályú mérkőzésen lépett pályára a védelem tengelyében. Dunaújváros után az MTK gárdájával másodosztályú bajnok lett 1995-ben, majd a következő év tavaszán fél évre visszatért Székesfehérvárra a Fehérvár 96 FC csapatához, míg a Paksi Atomerőmű SE színeiben még éveket játszott a másodosztályban.
Képek forrása: DPASE
Játékos pályafutása befejezése után asszisztensedzője volt a Dunaújváros PASE együttesének, mellyel előbb a másodosztályba (2013), majd az első osztályba jutott (2014). A dunaújvárosi éveket követően dolgozott a Zalaegerszeg, valamint a Győri ETO csapatainál is. Tragikusan korai haláláig a Dunaújváros PASE utánpótlás szakmai vezetőjeként tevékenykedett, foglalta össze megemlékezésében Jávorka András pályafutását Petrás Gábor, a Dunaújváros PASE labdarúgóinak sportvezetője, majd a megható szavak után egyperces néma gyászszünettel, illetve a mécsesek meggyújtásával emlékeztek meg a jelenlévők Jávorka "Bandiról".
A rovat további hírei: Sport
Négypontos szentesi évzáró
2025. dec. 15.
A DFVE serdülő leány együttese ötméteresek után szenvedett vereséget, az ifjúságiak viszont simán nyertek a Szentes elleni korosztályos bajnokin a mögöttünk hagyott hétvégén.
Nem volt esély a pontszerzésre
2025. dec. 15.
Csak az első harmadban tudta tartani a lépést fővárosi ellenfelével a DUE-Worm Angels csapata a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati találkozóján.
Nem borult a papírforma a fővárosban
2025. dec. 14.
A második szettben megszorította a favoritot a DKSE röplabda csapata, de a házigazda Pénzügyőr végül három szettben győzte le együttesünket a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának szombat esti fordulójában.
Bravúros sikerrel búcsúzott az évtől a DFVE
2025. dec. 14.
Négygólos hátrányból fordítva győzte le 11-10-re a vendég UVSE együttesét a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában szombaton este.
Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE
2025. dec. 13.
Az UVSE elleni rangadón ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában ma délután öt órától.
Röplabda: a Pénzügyőr következik
2025. dec. 13.
A tabellán negyedik Pénzügyőr vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában ma este hat órától.
DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink
2025. dec. 13.
Közleményt adott ki a felnőtt csapatot működtető Kft. helyzetéről a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia pénteken este. A klub és az önkormányzat további források bevonásán dolgozik, de közben már több játékos is elhagyta az NB I-ben szereplő együttest.








