Kopogós reggelek, hideg napok – ez még mindig nem a tavasz
Akár hózáporok is lehetnek a héten, derül ki a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzéséből. Minden reggel kemény faggyal számolhatunk, és még nap közben sem köszönt be a kikelet.
"Mínusz 15 fok és hózáporok jönnek" – nem éppen a tavaszt idéző nyitómondattal köszönt be szokásos hétindító prognózisában Krausz Mikes Miklós, a Köpönyeg.hu időjárási portál szerkesztője. Változékony idő lesz ma is – reggel észak felől csökken, majd déltől ismét megnövekszik a felhőzet. Hózápor, zápor is előfordulhat; elsősorban a Dunától keletre, de késő este a Dunántúlon is lehet csapadék. Az északnyugati szél megélénkül, néhol meg is erősödik. A fagyos reggelt követően délután is csak 5-6 fok körül alakul a hőmérséklet.
Szinte pepitában ugyanilyen lesz a kedd is: a ragyogóan napos délelőtt után délután erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet, igaz, csapadék már csak elvétve fordul elő. Az északkeleti szél megerősödik. Nem szabad eltenni a sálat, kesztyűt: reggel mínusz 5, délután 4-6 fok körüli értékeket mérhetünk. A többórás napsütés mellett északkelet felől megnövekszik a gomolyfelhőzet szerdán is, de hózápor csak néhol, főként az északi hegyes-völgyes vidékeken fordul elő. Élénk lesz az északkeleti szél – a fagyos reggel után a maximum ezúttal is 5 fok körül valószínű.
A hét közepén egyre több napsütésre, egyre kevesebb csapadékra számíthatunk – ám makacsul kitart a hideg: az északkeleti szél mindenütt élénk, helyenként erős lesz. Nem számíthatunk felmelegedésre, sőt, akadnak területek, ahol egész nap fagypont körüli értékeket mérhetünk.
És ezzel még mindig nincs vége: a középtávú előrejelzések specialistája szerint nagyon durva lehűlés jöhet pénteken: derült, napos, száraz idő várható, ám reggel erős fagyok lesznek, akár mínusz 15 (!!!) fokig is süllyedhet a hőmérséklet – térségünkben mínusz 3-4 fok lehet –, és délután is csak 5-6 fokos maximummal számolhatunk. A hét végén sem lesz számottevő változás: változékony, túlnyomóan napos időnk lesz, csapadék nélkül, reggelente fagyokkal, délután 7-8 fokos csúcsokkal.
Az igazi tavaszra még várni kell – a héten biztos nem köszönt be.
(Fotó: Így látjuk MI! – Kuruczné Gál Kriszta felvétele)
A rovat további hírei: Mozaik
Férfi okosórák: így válassz, hogy az életmódodhoz passzoljon!
2025. szep. 17.
Az okosórák napjainkban nem csupán időmérők, hanem szerves részei a mindennapjainknak. Képzeld el, hogy edzés, munka vagy akár egy egyszerű bevásárlás során számtalan feladatot levesznek a válladról. (X)
A férfiak is egyre tudatosabban választanak hajápolókat
2025. szep. 16.
A férfiak megjelenésének egyik legmeghatározóbb része a frizura. Ez igaz a hétköznapi helyzetekben is, nem csak különleges alkalmakkor. A férfi hajápolási szokások az elmúlt években látványosan átalakultak, így ma már egyre többen fordítanak figyelmet a hajápolási rutinra. (X)
DSTV: kvízek és kertmozi a ligetben
2025. szep. 16.
A mozi szerelmeseihez szólt a közelmúltban rendezett kertmozi, derül ki a DSTV összegzéséből. A filmes kvízekkel tarkított eseménynek a Petőfi liget biztosított helyszínt, az érdeklődők nagy klasszikust láthattak a szabad ég és a csillagok alatt. Hangkép.
Ne dőlj be az ősz trükkjeinek, még visszatér a nyárias idő
2025. szep. 15.
A hét első felére kifejezetten őszies, változékony napokat ígér a DO időjárási szakértője, de utána ismét melegedés kezdődik, és a hét végére csökkenő felhőzettel, nyárias mutatókkal számolhatunk. Aki teheti, válasszon szabadtéri kikapcsolódást!
DSTV: vérholdnézők a Duna-parton
2025. szep. 15.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése közelmúlt rendkívüli égi jelenségéről: sokan voltak kíváncsiak a Duna-parton a holdfogyatkozásra. És bár a felhők miatt sokáig adós maradt a fantasztikus látvánnyal égi kísérőnk, a közösségi élmény így is fantasztikus volt. Hangkép.
DSTV: fotós "villámtárlat" a Vasmű úton
2025. szep. 14.
Nem mindennapi akcióval rukkolt ki a Panoráma Fotó Egyesület a Vasmű úton a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A járókelők egyik pillanatról a másikra fotókiállítás közepén találhatták magukat. a közösség tagjainak jóvoltából. Sokan megcsodálták az alkalmi bemutatót. Hangkép.
Csodakert kápráztatja a belváros sétálóit
2025. szep. 13.
Hosszú évek óta látni, hogy gondos kezek ápolják a Dózsa György út és a Bartók Béla út kereszteződésében található kertet. Kozár Tivadarné a Dózsa György út 5. lakosaként kezdte el ápolni a köztéri zöld területet, ami már rengeteg gyönyörű növénnyel büszkélkedhet.