Hazai éremeső a Gárdonyiban
Összesen tíz dobogós helyezéssel zárták az év első hazai rendezésű országos ranglista versenyét a Danubius KSE tollaslabdázói.
Főoldali és belső kép forrása: Danubius KSE
Országos ranglista versenyt szervezett a Danubius KSE tollaslabda szakosztálya a Gárdonyi iskolában az U13-as, az U15-ös és az U17-es korosztály számára szombaton. Az egész napos viadalon Kiss Angéla, Sztankó Zina, Pécsi Noémi, Jakab Juliána, Francioso Dominik, Pávics Koppány, Gerendai Péter képviselte a házigazdákat, s a dunaújvárosi versenyzők szép eredményeknek örülhettek a népes mezőnyt felvonultató viadalon. Az U13-asok és az U15-ösök között is három-három alkalommal állhattak dobogóra a Danubius KSE tollaslabdázói, míg az U17-es mezőnyben négy éremnek örülhettek hazaiak, így joggal lehetett büszke teljesítményükre Jakab János vezetőedző.
A Danubius KSE dobogós eredményei
U13 leány egyéni: Jakab Juliána 3. hely
U13 leány páros Jakab Juliána 2. hely
U13 fiú páros: Gerendai Péter 3. hely
U15 fiú egyéni: Francioso Dominik 3. hely
U15 leány egyéni: Kiss Angéla 2. hely
U15 fiú páros: Pávics Koppány - Francioso Dominik 3. hely
U17 leány egyéni: Sztankó Zina 3. hely
U17 leány páros: Sztankó Zina - Kiss Angéla 3. hely
U17 vegyes páros: Francioso Dominik - Kiss Angéla 2. hely, Pávics Koppány - Sztankó Zina 3. hely
A rovat további hírei: Sport
Ünnepi foci a DLSZ Arénában
2025. aug. 24.
A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.
Fájó búcsú a kupától
2025. aug. 24.
Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.
Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban
2025. aug. 23.
Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.
DSTV: készül az utánpótlás
2025. aug. 23.
A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.
Miskolcon kezd a DAB
2025. aug. 23.
Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.
Hajdu Jonatán ötödik a vb-n
2025. aug. 22.
Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.
Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától
2025. aug. 22.
A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.