Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Online népfőiskola – ma még lehet jelentkezni!

Öcaline - 2023. február 7. 9:41

A népi kultúra túlélési stratégiáiról dr. Lanczendorfer Zsuzsa néprajzkutató, egyetemi docens tart előadást a Magyar Népfőiskolai Társaság következő, csütörtöki online eseményén. Ma még várják a jelentkezőket!

Izgalmas és kínzóan aktuális témával folytatódik a Magyar Népfőiskolai Társaság (MNT) online előadásainak sorozata: Túlélési stratégiák a népi kultúrában címmel dr. Lanczendorfer Zsuzsa, a győri Széchenyi István egyetem docense előadásán vehetnek részt az érdeklődők február 9-én, csütörtökön 18 órától.  A neves néprajzkutató online előadása során a hallgatóság betekintést nyerhet a magyar paraszti kultúra fizikai és lelki túlélési lehetőségeibe, a régi közösségek védő szerepébe. Az előadás elsősorban a népi kultúra és népköltészet azon motívumaira fókuszál, amelyek a krízishelyzeteken és lelki traumákon segítenek át. A népdalok, keservesek, népballadák és népmesék révén az előadó rávilágít arra is, hogy a népköltészeti alkotások használatával hogyan tudjuk segíteni még napjainkban is a reményvesztett embereket – többek között a mese- és zeneterápia eszközeivel.
Az MNT kedvcsinálója szerint dr. Lanczendorfer Zsuzsa Ismerteti azokat a régi paraszti kultúrában fellelhető cselekvéseket, szokásokat, technikákat és tabukat is, amelyek a hagyományos közösségek tagjait megóvták a rossz döntésektől és/vagy a deviáns magatartásoktól.

Az online programra jelentkezni marta@nepfoiskola.hu e-mail címen lehet jelentkezni: figyelem, fontos, a jelentkezési határidő szorít, ma éjfélig várják a rgisztrálókat.

A program természetesen ezúttal is nyitott – szeretettel várnak minden érdeklődőt! 

(A kép természetesen illusztráció)
 

A rovat további hírei: Kultúra

Nyári komédiázásra készül a Bartók társulata

Nyári komédiázásra készül a Bartók társulata

2025. júl. 23.

Rendhagyó vállalás, rendkívüli helyszín, ráadásul nem titkoltan fontos lépés egy majdani nyári színházi fesztivál felé vezető úton: Shakespeare Ahogy tetszik című lírai komédiáját a Vasvári iskola udvarán viszi színre a Bartók Kamaraszínház. Premier pénteken este!

Nyáron is nyitva a József Attila Könyvtár

Nyáron is nyitva a József Attila Könyvtár

2025. júl. 22.

Rövidített nyitvatartás lép életbe július végétől, de addig is rendszeres programokkal várják a betű barátait az intézményben. Különleges válogatással is kirukkoltak!
 

DSTV: dacolva az elemekkel

DSTV: dacolva az elemekkel

2025. júl. 21.

A rossz idő sem szegte kedvét az MMK táborozóinak a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Bár az udvarról az épületbe költöztek, nagy kedvvel vetették magukat a kézműveskedésbe a tematikus sorozat résztvevői – és a színházra az idő is megjavult! Hangkép.
 

DSTV: Belgiumba készül a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

DSTV: Belgiumba készül a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

2025. júl. 20.

A meghívásról már olvashattak, most következzen a DSTV összegzése arról, hogy Belgiumban léphet közönség elé a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Csapatunk a rangos Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztivál programjában szerepelhet augusztus első felében. Hangkép.

DSTV: évadzáró a zenélő cukrászdában

DSTV: évadzáró a zenélő cukrászdában

2025. júl. 19.

Változatos és gazdag kínálat jellemezte a Zenélő Jakó Cukrászda sorozatát az elmúlt időszakban, derül ki a DSTV összegzéséből. A kezdeményezés sikeres koncerttel ért véget – de persze csak az idei évadra, hiszen ősztől biztosan folytatják! Hangkép.

ICA-D: csodás városfelfedező "Betekintés"

ICA-D: csodás városfelfedező "Betekintés"

2025. júl. 18.

Ahogy ígérték: egyszerre hallatlanul izgalmas és roppant tanulságos bemutató lett a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) új időszaki kiállítása. Betekintés címmel a BME Középülettervezési Tanszék külföldi hallgatói mutatják be diplomamunkáikat, vagyis a Dunaújváros köztereire álmodott terveiket. Még egy héten át látható: kötelező program!

Interaktív időutazás a kőtárban

Interaktív időutazás a kőtárban

2025. júl. 18.

Irány Intercisa, és a római kor: interaktív időutazásra várják az érdeklődőket a római kori kőtárban szombaton délután. Római sisakot készítenél? Ott a helyed!