Itt az újabb nagy durranás: Parázs-Varázs a Szalki-szigeten
Még ki se keveredtünk a Sugárúti Fesztivál élményzónájából, nyakunkon a következő komoly közösségi kihívás: a város gigantikus grillpartiját a Szalki-szigeten rendezik szombaton.
A legteljesebb tisztelet hangján kérdezem, ki ne lenne sülve, főve együtt sok-sok remek baráttal a mámorító illatok és italok kavalkádjában – lássuk máris a június 3-án, szombaton esedékes Parázs-Varázs városi piknik és grillparti tételes kínálatát.
Több mint sütögetés
A Parázs-Varázs grillparti töretlen és törhetetlen népszerűségét ékesen igazolja a tény, hogy bár a szervezők 200 sütőhelyet biztosítottak a résztvevőknek a Szalki-szigeten, az online asztalfoglalás révén hetekkel ezelőtt gazdára talált az utolsó kiadó placc. A hangulat garantáltan remek, a felhozatal pedig szokásosan gazdag lesz, ez már most biztos – az ízélmény azzal együtt garantált, hogy a Parázs-Varázs a kezdetek kezdete óta messze túlnőtt egy szimpla gasztroklubon.
A város meghatározó közösségi eseményévé nőtte ki magát, ráadásul az idei kínálat a kísérő programok terén is minimum csalogatónak mondható. A legbátrabbak ugyanis már délelőtt 10 órakor nekivághatnak, a Duna Dog Center a felső Duna-parti kilátótól startoló Kalandtúra elnevezésű eseményre várja az érdeklődőket – a cél az lesz, hogy a csapat együtt közelítse meg a nagy közös sütögetés helyszínét.
A programsorozat hivatalos megnyitója 13.45-kor kezdődik, a városi piknik közös tűzgyújtása pontban 14 órakor lesz, onnantól kezdődhet a nagy közös sütögetés! Ugyanekkor startol a Sambrasil csoport interaktív showműsora is. Ezt követően – a kiadott program szerint 14.40-től – lépnek színre a Dunaújváros Hangja című tehetségkutató verseny döntősei, majd 16 óra után az Anyák a Hordozásért Alapítvány (AHA) tornája következik a színpad előtt.
A kalandtúra, valamint a versenyek eredményhirdetése után 17 órától a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes összeállítását láthatja a nagyérdemű, majd 19 órától Korda György és Balázs Klári koncertje következik (még egy ász pókernél is nagyobbat nyerhet, aki arra tesz, hogy nem csendül föl a "Reptér", és az valamiért tényleg kimarad a koncertmenüből). És ezzel még mindig nincs vége a színpadi kínálatnak, sőt: 20.30-tól a Halott Pénz koncertjének tapsolhat a közönség, majd DJ Matkovics táncoltatja meg a legkitartóbbakat – egészen éjfélig.
Programözön csalogat
A nagy közös sütögetés és a színpadi események mellett igazi nyárköszöntő kavalkádra készülhetünk – a szervezők gazdag családi programsorozattal várják a vendégeket 13-19 óra között. A kínálatban Kortalan történeti játékokkal csalogat majd a vidám kádárlegény kicsiket és nagyokat, de ÖKO-labirintus, vidámpark, smink és hajfonás sátor, arcfestés, csillámtetoválás és kézműves foglalkozás, de még pónilovaglás lehetősége is várja a vendégeket.
A családi programok sorában a korábban említett kalandtúra mellett a Duna Dog Center kutyasimogatója is szerepel, emellett családi sorverseny, kötélhúzás és szelfigép(!!!) is színesíti a kínálatot. Emellett lesz gasztro sétány és kézműves vásár, a Decathlon Dunaújváros pedig SUP és kajak teszttel várja az érdeklődőket a szabadstrandon – 13 és 18 óra között.
Remek közösségi programot, fergeteges juniálist ígér a Parázs-Varázs – mindenkit várnak a Szalki-szigeten szombaton!
(Archív fotók: Végh Zoltán; nyitókép: Parázs-Varázs)
A rovat további hírei: Mozaik
7 tipp, hogyan erősítsd immunrendszered természetesen
2025. okt. 31.
Az immunrendszer mindennapjaink láthatatlan védelmezője, amelynek megfelelő működéséhez számos tényező járul hozzá. A tudatos életmód, a változatos táplálkozás és a pihenés egyaránt segíthetnek abban, hogy szervezetünk kiegyensúlyozott maradjon. (X)
Mumus és a többiek: kockahegyes játékőrület
2025. okt. 30.
Halloween alkalmából szervez nagyszabású játékos éjszakai összetartást a Kockahegy Társasjáték Klub a DUE "B" klubjában október 31-én, azaz pénteken 18 órától másnap hajnali 4-ig (!!!) – színes programok sorával körítve.
DSTV: jelmezes kavalkád a múzeumban
2025. okt. 30.
Nem első alkalommal rendezte meg jelmezes, kézműveskedéssel egybekötött családi délutáni programját az Intercisa Múzeum, derül ki a DSTV összegzéséből. Idén is sokan voltak kíváncsiak a Halloween jegyében rendezett kavalkádra, ahol a főszereplők szellemek és boszorkányok voltak. Szellem- és hangkép.
"Nyugdíj cunami – mi történik, ha elfogynak az aktív dolgozók?"
2025. okt. 28.
Ezzel a figyelemfelkeltő címmel rendeznek előadást a Dunamenti Regionális Népfőiskola Kossuth Lajos utcai központjában csütörtökön délután. A program nyitott, minden érdeklődőt várnak!
Út a lelki egyensúlyhoz: a családállítás hatékonysága
2025. okt. 28.
Sokan érzik azt, hogy életük során újra és újra szembesülnek ugyanazokkal a problémákkal, mintha valami a múltban tartaná őket. Felmerült már benned, hogy ezek a nehézségek talán nem is a te életedből fakadnak? (X)
Milyen gyakran van szükség a műszempillák pótlására?
2025. okt. 27.
Eszedbe jutott már, hogy miért tartják magukat sokan a szempillahosszabbítás mesterének? Sokan ígérik, hogy képesek akár hat hétig is tartós szempillákat biztosítani. De mennyire reálisak ezek az állítások? Nézzük meg közelebbről, mi is történik valójában a szempillák világában. (X)
Szeles kezdet után masszív melegedés várható
2025. okt. 27.
A hét második felére ismét csöndes, a szokottnál jóval enyhébb időt ígér a DO meteorológiai szakértője. A csúcsérték 20 fok körül várható, a csapadék változatlanul nagyon hiányzik, talán a periódus második felében kapunk valamicskét.








