Értékes negyedik hely kenu kettesben az Európa Játékokon
Bár a véghajrában dobogós hely is kinézett, nagyon értékes negyedik helyet szerzett Hajdu Jonatán és Fekete Ádám az Európa Játékok során a kenu kettesek 500 méteres mezőnyének döntőjében. Holnap újabb finálé vár Jonira – csak így tovább!
Kép: MKKSZ-archív
Újabb kemény napon van túl a DKSE kenusa, Hajdu Jonatánra a krakkói Európa Játékokon – ugyanis a tegnapi 500-as előfutam és elődöntő után ma kétszázon, valamint újra ötszázon várt feladat a dunaújvárosi kiválóságra. Jonatán a kenu egyesek 200 méteres versenyszámának előfutamában térdelt hajóba délelőtt, s ahhoz, hogy már innen bejusson a fináléba, az első három hely valamelyikét kellett megszereznie. A DKSE versenyzője óriási csatát vívott ellenfeleivel, s végül az első előfutam harmadik helyét behúzva jutott be a szám péntek délutáni döntőjébe.
Ha lehet, még komolyabb feladat következett délután: negyed háromtól már a kenu kettesek 500 méteres fináléja várt Hajdu Jonatán és Fekete Ádám kettősére, amely tegnap az elődöntő megnyerésével biztosította helyét a legjobbak között. A magyar páros a nyolcas pályán vágott neki a döntőnek, és bár az első etap nem sikerült valami fényesen – féltávnál az ötödik pozícióban lapátolt kettősünk –, a véghajrában nagyot ment a magyar hajó, és még egy bravúr dobogó lehetősége is megcsillant. Végül ugyan a negyedik helyen zárt a magyar kettős, búslakodásra semmiképpen nincs ok: egyfelől az 1:40.728-as idő alig fél másodperces lemaradást jelentett a végső győztes olasz Casadei-Tacchini duó teljesítményétől, másrészt az is számít, hogy a magyar kettős tagjai először térdeltek így együtt a kenuba világversenyen.
Aligha véletlen, hogy a versenyt követő értékelése során a DKSE versenyzője is elégedetten nyilatkozott:
– Nagyon komoly erőpróba volt, rutinos, kemény ellenfelekkel, nagy csatát hozott a döntő, és semmiképpen nem szabad szomorkodni amiatt, hogy most lecsúsztunk a dobogóról. Mindenképpen úgy fogom föl, hogy ez most egy megnyert negyedik hely volt, nem egy elvesztett bronz.
Hajrá, Joni, csak így tovább a holnapi fináléban!
A rovat további hírei: Sport
Kohász Élet Szabó Zsolttal
2025. ápr. 15.
Városunk gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármestere, Szabó Zsolt volt a DKKA Kohász Élet podcastjának legutóbbi vendége.
Végül biztos siker a rangadón
2025. ápr. 15.
Az első és a második félidőben is egy egy-egy gólt szerezve győzte le fehérvári ellenfelét a Dunaújváros FC női labdarúgócsapata az NB II-es bajnokság hétvégi fordulójában.
Tartja első helyét a DFC
2025. ápr. 14.
Korán kétgólos előnybe került, s végül magabiztos sikert aratott Csór elleni bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Három szettben nyert a Dág
2025. ápr. 14.
A második és harmadik szettben nagyot küzdött, de nem tudta megakadályozni a házigazda Dág sikerét a DKSE röplabda csapata az Extraliga vasárnap esti fordulójában.
Makai Lilla hetedik lett felemáskorláton
2025. ápr. 13.
A hetedik helyen fejezte be a felemáskorlát döntőjének küzdelmeit az eszéki világkupán a DKSE tornásza, Makai Lilla.
Idegenben lép pályára a DKSE
2025. ápr. 13.
Esztergomban, a Dág elleni összecsapással folytatja az Extraliga küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata vasárnap délután öt órától.
Három DFVE játékos a válogatottban
2025. ápr. 12.
A DFVE női vízilabdázóinak három játékosa is bekerült a magyar női vízilabda válogatott Világkupa-döntős keretébe.