Az év utolsó Csomagtartóvásárát rendezik!
A tervekről és a helykeresésről is szó esik az alábbiakban, de a lényeg: rekordidő alatt elkelt az összes stand, az óesztendő utolsó Csomagtartóvásárába várják a látogatókat a Béke városrészi nagyparkolóban szombaton!
Lassan már az új helyszín számít a megszokottnak, adta hírül az egyre népszerűbb bolhapiac idei utolsó nekifutása kapcsán Coletti Éva, a Csomagtartóvásár szervező csapatának tagja. Mint kérdésünkre kiemelte, az elmúlt hónapok gyakorlata, az egyre nagyobb népszerűség, az árusok folyamatosan fokozódó érdeklődése vezetett a változáshoz:
– Az idei utolsó, már az adventi időszakra kacsintó, mi több, általunk bevallottan elő-karácsonyinak szánt megmozdulás ideje és helye is módosult – de immár biztos: november 18-án, azaz jövő szombaton délelőtt, egészen pontosan 9-12 óra között rendezzük, a helyszíne újra a Béke városrészi nagy parkoló lesz. Nagyon szeretjük, szerettük a volt újtelepi iskolát, a jelenlegi Waldorf gimnázium épületét és udvarát a kellemes, családias környezet miatt, ám az egyre nagyobb érdeklődés nyomán idén immár harmadszor is ezt a helyszínt választjuk – bízva abban, hogy az időjárás kegyes lesz hozzánk.
Coletti Éva kérdésünkre kiemelte, ezúton is kérik az autótulajdonosokat, hogy a bolhapiac területén lévő helyeik átadásával segítsék a kezdeményezés sikerét – és előre is köszönik segítő közreműködésüket. Ami pedig a várható forgalmat illeti, sokatmondó tény, hogy rekordidő alatt, a meghirdetett jelentkezési időponttól számított 5 órán belül (!) elfogyott a 70 stand, sőt, az összecsúszások miatt néhány plusz árus jelentkezését sem utasították vissza a szervezők: az eddigi legnépesebb, 75 árust felvonultató vásárra készülhetnek a műfaj szerelmesei!
Folytatás 2024 tavaszán – az még mindig kérdés, pontosan hol, de javában tart a helykeresés.
(Archív fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Mozaik
Képeslapokkal lehet támogatni az Életvárók programot
2025. feb. 18.
Képeslapokkal lehet támogatni az Életvárók elnevezésű programot, a Rákospalotai Javítóintézet és Központi Speciális Gyermekotthon lakói, valamint külsős segítők közös alkotó munkáját.
Napos, de extrém hideg időszak következik
2025. feb. 17.
Fagyos napok sorozata vár ránk a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint. A hét közepén brutálisan hideg hajnalok várhatók, és nap közben is csak fagypont körüli értékeket mérhetünk.
Hogyan alakíthatod ki otthonod világítását szakértő segítséggel?
2025. feb. 17.
A világítástervezés kihívást jelenthet, különösen, ha szeretnéd, hogy otthonod minden zugában megvalósuljon az elképzelt hangulat és funkcionalitás. (X)
Az év ásványa és az év ősmaradványa is megtekinthető lesz a 18. Lelkes Ásványbörzén
2025. feb. 17.
Az év ásványa, az opál és az év ősmaradványa, a radiolária is megtekinthető lesz a 18. Lelkes Ásványbörzén február 22-én és 23-án a MOM Sport Uszoda és Sortközpontban - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
4 jó tanács azoknak, akik először utaznak Srí Lankára
2025. feb. 16.
Az egzotikus Srí Lanka sokak számára bakancslistás célpont, és manapság már szerencsére hazánkból sem elérhetetlen. (X)
DSTV: mackók a suliban!
2025. feb. 16.
Mackókiállítás, rajz- és süteményverseny fogadta a BIROK Szabó Magda Tagintézménye tanulóit a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Folytatták a szép hagyományt, nagy sikerrel rendezték meg újra az intézmény édes-mézes programját, amelynek a főszereplői a mackók voltak. Hangkép.
"... elhagyni a csónakot a tengerért..."
2025. feb. 15.
Új, roppant érzékeny témára fókuszáló közösség kezdi meg működését a Szertelen Házban – Tóth Adrienn szociális munkás, gyásztanácsadó vezetésével a hónap második felében gyászfeldolgozó csoportot indít a MRE Újváros Drogambulancia.