Újra beköszönt Tél tábornok – kemény fagyokra készülhetünk
Viharos szelet, kevés havat, de masszív téli időt ígér a hétre a DO meteorológiai szakértője. Különösen az éjszakák kopoghatnak nagyon – akár -10 fokig zuhanhat a hőmérséklet, vigyázat az utakon!
"Hideg téli idő" – újra remek összegzés adott a héten várható időjárásról Krausz Mikes Miklós a szokásos prognózis elején. A Köpönyeg.hu portál szerkesztője szerint ma estig erősen felhős, vagy borult lesz az ég. Csak estétől csökken észak felől a felhőzet. Az ország déli felén szórványosan lehet gyenge havazás, hószállingózás, ugyanakkor mindenütt erős, olykor viharos lesz az északi szél. A fagyos reggel után is csak 0 fok körül alakul a hőmérséklet.
A friss modellek szerint a közeli kilátások is hasonló időt ígérnek: kedden észak, északkelet felől tovább csökken a felhőzet, egyre nagyobb területen süt ki a nap; de a délnyugati tájakon még mindig borongós idő valószínű, és továbbra is szállingózhat a hó. Erős marad a szél, reggel -11 és -3, délután -4 és +1 fok közötti értékeket mérhetünk.
Az ország nagy részén derült, száraz, fagyos időre számíthatunk szerdán – érdemi csapadék nem várható, de marad a téli hideg, reggel -7, délután 0 fok körüli értékekkel.
A hét közepétől változás várható a középtávú előrejelzések specialistája szerint: csütörtökön eleinte még sok napsütés lesz, majd északkelet felől erősen megnövekszik a felhőzet – az északi hegyes-völgyes vidékek lakói némi havazásra készülhetnek, de bárhol előfordulhat hószállingózás. Térségünkben megmaradó hóra kicsi az esély, nap közben 1-3 fok valószínű.
Marad a kemény reggeli fagyos, hideg téli idő a hét utolsó napjaiban is: pénteken változóan felhős időre van kilátás, csapadék nélkül, délután 2-3 fok valószínű. Változékony, több helyen napos idő várható szombaton és vasárnap – csapadék már nem valószínű –, vasárnap szeles napra készülhetünk: a reggeli fagyok után 1-2 fokos "csúcshőmérséklet" lehet.
Tél tábornok visszatért, közlekedők, figyelem: egész héten érdemes a szokottnál is óvatosabban hajtani – különösen éjjel és reggel!
(Fotó: Így látjuk MI! – Gallainé Nagy Erzsébet felvétele)
A rovat további hírei: Mozaik
Miért jó választás egy passzívház?
2025. feb. 25.
Napjainkban egyre fontosabb szerepe van az anyagi biztonságnak. Az ingatlan fenntartása az elmúlt években több családnak is kihívást okozott, elég csak az elszálló rezsiköltségekre gondolni. (X)
A múlt rejtett titkai modern eszközökkel kutatva
2025. feb. 25.
A történelmi épületek felújítási és kutatási munkálatai közben a szakemberek időnként váratlan meglepetésekkel is találkoznak. Egy-egy épület múltja tele van titkokkal, amelyek csak alapos vizsgálatokkal tárulnak fel. (X)
Nincs mese, nincs vita: közeleg a tavasz!
2025. feb. 24.
Felhős, változékony, és vége-végre csapadékos napok várnak ránk a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint – de minden mutató az évszakváltást jelzi, igazolja. Itt a kikelet!
Eláruljuk, miképp lehet megfelelő a hőérzete alvás közben is
2025. feb. 24.
Ön sem tud melegben aludni? Gyakran leizzad éjszaka, hőhullámok gyötrik? Ez bizony egy olyan probléma, amibe nem szabad beletörődni, ugyanis a kialvatlanság hosszú távon számos egészségügyi probléma melegágya lehet. (X)
Mire figyeljünk fénymásoló papír vásárlásnál?
2025. feb. 23.
A fénymásoló papírok kiválasztása sokszor nem tűnik egyszerű feladatnak, pedig alapvető szerepet játszanak az irodai mindennapok hatékonyságában. Sokszor felmerül a kérdés, hogy valóban számít-e, milyen papírt használunk? (X)
Épületdekoráció vállalkozások számára
2025. feb. 22.
A vállalkozások székhelyeként vagy telephelyeként funkcionáló épületek munkahelyet is jelentenek az ott dolgozók számára. Éppen ezért előbb-utóbb felmerülhet az igény arra, hogy otthonosabbá tegyük számukra. (X)
Építkezés magas minőségű alapanyagokból
2025. feb. 22.
Az építkezések során számtalan területre kell figyelni. Ez egy nagyon összetett folyamat, aminek "csak" egyetlen része a megfelelő alapanyag biztosítása. (X)