Dunaújváros Hetilap

Hankook - bővül a gyár korszerű apartman szállója

doszerk - 2015. július 15. 13:40

A Hankook Tire tovább bővíti dolgozói számára fenntartott apartman szállóját. A 100 százalékban saját forrásból épülő új szárnyra a Hankook folyamatos fejlődése, a 3. ütem elindulása és a 950 új dolgozó miatt van szükség.

A jelenlegi 500 férőhelyen felül plusz 288 dolgozó lakhat majd teljesen térítésmentesen a gyártól mindössze 800 méterre lévő, 3 csillagos apartman komplexumban. Az új szárny és egyéb létesítmények építésénél a kényelmi szempontok mellett ügyelnek az energiatakarékos technológiák és anyagok használatára is.

 

2015. július 14. Rácalmás - A Hankook 144 db kétfős, 26 m2-es lakóegységgel bővíti az eddig 500 főnek lakhatást biztosító apartman épületét, a Hankook Házat. A korszerű épület mindössze 800 méterre helyezkedik el a cég telephelyétől, és olyan dolgozók vehetik igénybe teljesen térítésmentesen, akik lakhelye 50 km-nél messzebb van, vagy arra nem közlekedik a Hankook ingyenes buszjárata. Négy emelettel és összesen 7700 m2-rel bővül a komplexum, ami így már közel 20 000 m2-en biztosít majd kényelmes és színvonalas lakhatást a gyár dolgozóinak. A beruházás 100%-ban Hankook forrásból, 1,8 milliárd forintból valósul meg. A munkálatok 2015 júniusában kezdődnek és a tervek szerint jövő áprilisban adják át az új szárnyat és létesítményeket a dolgozóknak. A tervezési munkát a CÉH Zrt. végezte, a kivitelezést pedig a KÉSZ Zrt. végzi.

 

– Mindig nagy öröm számunkra, amikor a gyár, vagy ahhoz tartozó létesítmények bővítéséről számolhatunk be, hiszen nincs ennél kézzelfoghatóbb mércéje egy cég sikerének. A harmadik ütem befejezése és 950 új munkahely megteremtése a 2011-ben átadott apartman szálló bővítését is megkövetelte. Dolgozóink munkakörülményeinek és életminőségének folyamatos fejlesztése legalább olyan fontos számunkra, mint az általunk gyártott abroncsok kiváló minősége. Éppen ezért a szobák színvonala mellett kiemelt figyelmet fordítottunk a szabadidős létesítményekre is. Az új szárny építésénél energiatakarékossági szempontokat is szem előtt tartottunk – fogalmazott a beruházással kapcsolatban Lee Sang Il, a Hankook Tire Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója.

Az új szárny apartmanjai a korábbiakhoz hasonlóan kétszemélyesek, a modern épületgépészeti irányelvek közül mennyezeti felülethűtéssel és fűtéssel, padlófűtéssel és LCD TV-vel felszereltek, a lakórész mellett fürdőszobát és teakonyhát is kialakítanak bennük. A szálló eddig is biztosított kikapcsolódási és szórakozási lehetőséget a lakók számára, a bővítés során azonban ezek a lehetőségek is bővülni fognak. A szabadidős és sportkomplexum kibővült funkciókkal, összesen 500 m2-en várja majd a kikapcsolódni vágyó dolgozókat. Az új épületszárny a jelenlegi sportpályák helyére épül, ezért ezeket a létesítményeket is átalakítják, kibővítik, valamint plusz szabadidős kiszolgálóegység is létesül, konyhával, grill terasszal, öltözővel és lelátóval.

A kényelmi és kikapcsolódást segítő funkciók mellett kiemelt figyelmet kapott a környezettudatosság is. Energiahatékony szempontok vezérelték az építészeket, amikor korszerű mennyezetfűtést- és hűtést, a vizesblokkokban padlófűtést, illetve hővisszanyerős folyadékhűtést terveztek az új épületrészbe. A beruházás része 258 új, köztük három mozgássérült parkoló létesítése is.

Hankook Tire Magyarország

A rovat további hírei: Közélet

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

2025. jún. 06.

Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

2025. jún. 05.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.

Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz

Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz

2025. jún. 05.

Apró, de az ott élők számára annál örömtelibb fejlesztésről számolt be Tóth Kálmán önkormányzati képviselő. A Mátyás Király körút 8-10. előtt – tehát két lépcsőháznál – újult meg az évek alatt elhasználódott járdaszakasz. 

Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre

Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre

2025. jún. 05.

105 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én, 16.32 perckor írták alá a Trianoni békeszerződést. A diktátum következtében a történelmi Magyarország elveszítette területének kétharmadát és lakosságának mintegy hatvan százalékát. A trianoni békediktátum évfordulójára emlékezett a Dunaújváros önkormányzata az evangélikus templomban szerdán.

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

2025. jún. 05.

Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a "C" szárnyba, nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak. 

Hamarosan startol a szabadstrand-szezon

Hamarosan startol a szabadstrand-szezon

2025. jún. 04.

Egészen pontosan június 13-án nyit a szabadstrand – félreérthetetlenül jelezve a nyári szezon hivatalos kezdetét. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester a helyszínen jelentette be: a jövő hét végén már ismét várja a fürdőzőket a város egyik legnépszerűbb nyári közösségi tere.

Tartalmas évtizedek után kerek évforduló

Tartalmas évtizedek után kerek évforduló

2025. jún. 04.

Folytatódott a dunaújvárosi szépkorú polgárok köszöntése. A napokban Dr. Tarjáni Györgyöt, Gyuri bácsit köszöntötte az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő.