Újabb sima DAB-siker

spigott - 2024. február 9. 16:30

Nem okozott gondot a Dél-Budai HC legyőzése a DAB-ASP jégkorong csapatának az Andersen Liga hétközi fordulójában.

Strenk Olivér háromszor volt eredményes! (Kép forrása: DAB)

A tabellán utolsó előtti Dél-Budai Hockey Club elleni hazai összecsapással folytatta az Andersen Liga alapszakaszát a DAB-ASP jégkorong csapata szerdán este negyed tíztől. A mérkőzés favoritjának a mieink számítottak, de az első harmadban még sorosan tudta tartani az eredményt a fővárosi gárda, mert Zorin és Nagy gólja között Huszár révén betaláltak a vendégek is Ferreira kapus ketrecébe.

A második felvonásban viszont már elkezdett nyílni az olló a csapatok között, ugyanis Zorin második találatát követően Strenk, majd Michalevic is eredményes volt, így a 34. percben időt is kellett kérnie az ellenfélnek (5-1). A rövid pauzát követően a DAB-ASP kivédekezett egy kettős emberhátrányt, majd miután kiegészültek hokisaink, Strenk és Janech is lőtt egy-egy gólt, így a záró harmadra már túl sok izgalom nem maradt. (7-1).

Gólokat azért még láthattak a meccsre kilátogató drukkerek, mert az utolsó etap első tíz percében a hazaiaktól Nagy és Strenk növelte találatai számát, míg a második tízben Zentai és Galántai volt eredményes a vendégektől, így a DAB-ASP 9-3-as sikerével ért véget az összecsapás.

Az Acélbikák Andersen ligás gárdája így tizenöt találkozót követően tizenkét győzelemmel és három vereséggel áll a tabella harmadik helyén, s még bőven van esélye arra is, hogy élen zárja az alapszakasz küzdelmeit.

DAB-ASP – Dél-Budai HC 9-3 (2-1, 5-0, 2-2)

DAB-ASP: Ferreira – Atamancsuk, Raskin, Michalevic 1 (1), Strenk 3 (1), Gakramanov (2) – Bánki, Udovenko, Janech 1, Zorin 2 (1), Azari (3) – Denkmajer (1), Marosi, Nagy 2, Károly (2), Szabó. Edző: Hetler Ádám.

A rovat további hírei: Sport

Középdöntős juniorok

Középdöntős juniorok

2025. júl. 13.

Nagy küzdelemben verte meg a lengyeleket, s ezzel bejutott az Európa-bajnokság legjobb tizenkét csapata közé a magyar junior női kézilabda válogatott.

Lőgyakorlat Japán ellen

Lőgyakorlat Japán ellen

2025. júl. 13.

Harminchárom gólt szerezve aratott kiütéses győzelmet a japánok ellen a magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság második csoportmérkőzésén.

Harmadosztályú ellenfél a kupában

Harmadosztályú ellenfél a kupában

2025. júl. 12.

Az NB III-as Bonyhád VLC lesz a Dunaújváros FC labdarúgó csapatának ellenfele a Magyar Kupa első fordulójában.

Fontos győzelemmel kezdtek a magyarok

Fontos győzelemmel kezdtek a magyarok

2025. júl. 11.

Fordulatos csatában aratott egygólos, 10-9-es győzelmet a görögök elleni világbajnoki csoportmeccsen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.

DSTV: tábor a vízben

DSTV: tábor a vízben

2025. júl. 11.

Mint arra már korábban is utaltunk, nyáron településünk megannyi szakosztálya és sportközössége táboroztatja a gyerekeket. A Fabó Éva Sportuszodában is zajlik az élet – a DKSE úszó szakosztálya is várja a versenyző, úszó, és az úszással még csak ismerkedő gyerekeket. Hangkép.

Felemás kezdés a junior Eb-n

Felemás kezdés a junior Eb-n

2025. júl. 11.

Észak-Macedónia ellen simán nyert, a csehektől viszont kikapott a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló U19-es magyar női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

DSTV: ismét sokan rúgták a bőrt

DSTV: ismét sokan rúgták a bőrt

2025. júl. 10.

Véget ért a Dunaújváros Kupa, amely az egyik legjelentősebb sorozat a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség életében. A szervező DLSZ részéről Petrás Gábor főtitkár értékelte a döntőt és magát a sorozatot, valamint számolt be a tervezett augusztusi programokról is. Hangkép.