Három nagydöntő az Outrigger Sárkányhajó Magyar Bajnokságon
Bár a dobogóra ezúttal nem fértek fel, így is jól szerepeltek a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Fadd-Domboriban megrendezett Outrigger Magyar Bajnokságon.
Fadd-Domboriban rendezték meg a sárkányhajósok az idei második megméretését, a 8. Outrigger Sárkányhajó Magyar Bajnokság és Rangsoroló küzdelmeit május 11-én és 12-én. A viadalon ott volt a dunaújvárosi Dragon Steel SE legénysége is, mely öt korosztályban, összesen tizenegy versenyzővel nevezett a bajnokság küzdelmeire, árulta el érdeklődésünkre az egyesület elnöke, Tóth Edit, akitől azt is megtudtuk, miként szerepeltek a rangos viadalon.
– A versenyt a rendkívül sok nevezés miatt két napon át, hajnaltól naplementéig rendezték meg és volt olyan mezőny, például a senior B férfi kategória, ahol 50 versenyző mérte össze gyorsaságát, de a többi kategóriában is kiemelkedően népes mezőny vágott neki a csatározásoknak. Százötven méteren három versenyzőnk került be a kategóriája hatos döntőjébe, s U24-es női versenyzőnk, Lakatos Adél a nagydöntő hatodik, U18-ban Telekes Ábel szintén a hatodik, míg Tóth Edit senior B korosztályban a negyedik helyet szerezte meg. 1500 méteren az U18-as kategóriában Telekes Ábel a kilencedik, Wizner Dávid a tizedik, Simon Péter a tizenkettedik, míg Lakatos Adél (U24) a kilencedik helyen fejezte be a viadalt. Senior A férfi kategóriában Lakatos Viktor a tizennegyedik, Bíró László a tizenkilencedik helyen végzett, senior B női 1500 méteren Tóth Edit a tizenharmadik, senior B férfiben Illés Zsolt a huszonkilencedik, Horváth Attila negyvenegyedik helyet szerezte meg, míg senior C férfi kategóriában Varga Béla a kilencedik pozícióban végzett.
Képek forrása: Dragon Steel SE
Mint azt Tóth Edit elárulta, ugyanitt rendezik meg a tízszemélyes sárkányhajó bajnokságot június 1-jén és 2-án, ám addig is lesz feladata az egyesület tagjainak, akik a Szalki-szigeten mutatják be sportágukat az érdeklődőknek május 26-án tíz és tizenegy óra között.
Az Outrigger Magyar Bajnokságon induló versenyzők névsora: Biró László, Horváth Attila, Illés Zsolt, Lakatos Adél, Lakatos Viktor, Simon Péter, Telekes Ábel, Tóth Edit, Varga Béla, Wizner Dávid, Wizner Luca.
A rovat további hírei: Sport
Játékkal emlékeztek egykori társukra a dartsosok
2025. dec. 01.
Jó hangulatban, óriási létszám mellett rendezte meg a III. Győri Tamás Páros Emlékversenyt a Dunaújvárosi Darts Club a mögöttünk hagyott hétvégén.
Itthon bizonyíthattak a tollaslabdázók
2025. dec. 01.
Jól szerepeltek a Danubius KSE tollaslabdázói a Szent Pantaleimon iskola tornatermében megrendezett hétvégi házibajnokságon.
Ezúttal az Újpest örülhetett
2025. dec. 01.
Nagyon nem működött Acélbikáink védekezése és helyzetkihasználása és ezt könyörtelenül kihasználta az UTE, amely a végéig kilenc gólt szerezve ütötte ki hokisainkat az Erste Ligában.
Nem volt esély a MEAFC ellen
2025. nov. 30.
Csak a második szettben tudta megnehezíteni a vendég MEAFC dolgát a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga szombat esti fordulójában.
Irán fölényes legyőzésével középdöntős a magyar válogatott
2025. nov. 30.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 47-13-ra legyőzte Iránt szombaton a csoportkör második fordulójában, ezzel középdöntőbe jutott a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságon.
Elmaradt a bravúr Görögországban
2025. nov. 30.
A hazai pálya minden előnyét élvező Olimpiakosz magabiztos győzelmet aratott a DFVE női vízilabdázói ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.
DSTV: régiós edzés az uszodában
2025. nov. 29.
Régiós edzés tartottak a Fabó Éva Sportuszodában november 22-én. A régió legjobb utánpótlás versenyzőinek szerveztek száraz, illetve medencés edzést, melyen dr. Egressy János, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi docense, valamint Selmeci Attila, a Magyar Úszó Szövetség szakmai alelnöke, Milák Kristóf volt edzője igyekezett átadni tudását a fiataloknak. Hangkép.








