Hajdu Jonatánék középfutamban az olimpián
Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu kettesek 500 méteres versenyszámának középfutamába Adolf Balázs és Hajdu Jonatán kettőse a párizsi olimpián.
Kép forrása: MTI/Kovács Tamás
Megkezdték szereplésüket a magyar kajak-kenusok is a párizsi ötkarikás játékokon, s már ma volt kiért szorítania a sportág helyi kedvelőinek, ugyanis Adolf Balázs és Hajdu Jonatán párosa a kenu kettesek 500 méteres előfutamában volt érdekelt délelőtt fél tizenegytől.
A versenykiírás szerint az első két helyezett jutott tovább a csütörtöki programba, ám Jonatánéknak ez most nem sikerült, mert az orosz, az olasz és a brazil hajó mögött a negyedik helyen fejezték be a küzdelmeket, így a délutáni reményfutamból kerülhetnek be a középfutamba, melyet a fináléhoz hasonlóan csütörtökön rendeznek meg.
A reményfutamokat délután 13:50 perctől rendezik meg, itt az első három hely valamelyikét kell megszereznie az Adolf-Hajdu kettősnek saját futamában a remélt továbbjutáshoz.
Frissítés: 14:07
A délutáni reményfutamban tehát az első három hely valamelyikét kellett elérnie Jonatánéknak, s ebben a kazah, a világbajnok német és az Eb-hatodik cseh páros igyekezett megakadályozni őket. A magyar páros igyekezett jól kezdeni, féltávnál pár centivel volt az éllovas németek mögött, s bár a folytatásban a világbajnok németek elléptek üldözőiktől, illetve a csehek is megközelítették a mieinket, a hajót remekül rúgták be Jonatánék a célban, így a második helyen jutottak be a középfutamba, melyet csütörtökön 11:20-kor rendeznek meg.
A futamot követően az M4 kamerája előtt értékelte szereplésüket a DKSE kiválósága:
– Ahogy Balázs már korábban említette, nem voltunk azért teljesen egyben, nem tudom, hogy mennyire befolyásolta a szél, nyilván kielemezzük és megnézzük, mi az, ami jó volt, mit őrizzünk meg az emlékezetünkben és mi az, amit ki kell javítanunk. Nem gondolom, hogy különösebb problémánk lenne a széllel, mindegy, hogy milyen oldalról fúj, alkalmazkodni kell, tudunk is, meg is oldottuk, ráadásul tudjuk, hogy milyen ezen a pályán egy jobbos szél, szóval, ha legközelebb ilyen lesz, még jobban megy majd.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: táboroznak a röplabdázók
2025. júl. 02.
Idén három héten keresztül érezhetik jól magukat a fiatalok a DSE Röplabda Akadémia hagyományos nyári táborában, melynek első hetén a DSTV stábja is ott volt. Hangkép.
Elődöntőt ért a németek kiütése
2025. júl. 02.
A meccs elején még akadozott a gépezet, de végül a németeket is simán legyőzve jutott be az isztambuli Európa-bajnokság elődöntőjébe az U16-os magyar női vízilabda válogatott.
Hajdu Jonatán már előre tekint
2025. júl. 02.
Nem volt bosszús az Európa-bajnokságon elért negyedik helye miatt a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán, aki idén még egy vb-n is magára húzhatja a válogatott szerelését, és a kenu kettesek 500 méteres olimpiai számát sem engedi el.
A nyári tábor után versenyre utaztak
2025. júl. 01.
Szokásos nyári táboruk után azonnal egy nemzetközi versenyen szerepeltek a DKSE és a Gurics György BDSE ifjú birkózói.
Már a felnőtt évekre készül a DKSE úszója
2025. júl. 01.
Összességében elégedetten tekintett vissza utolsó utánpótlás Eb-jére a DKSE úszója, Kovács-Seres Hunor, akit Barta Endre alpolgármester is meglátogatott hétfő délelőtti gyakorlásán.
Szerb válogatott csatár az DAB-ban
2025. jún. 30.
A 25 esztendős Srdan Subotic az olasz másodosztályú Como együttesétől tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonban.
Aranyos dunaújvárosiak
2025. jún. 30.
Remekül szerepeltek, négy alkalommal is a dobogó legfelső fokára állhattak a DKSE kajak-kenusai a Magyar Kupa Sukorón megrendezett fináléjában.