Állatkínzásért felelhet a lelketlen gazda
A dunaújvárosi rendőrök hallgatták ki gyanúsítottként az 51 éves férfit, aki a felső Duna-parton kirakta és magára hagyta kutyáját. Állatkínzás vétsége miatt kezdtek eljárást ellene, értesült a DO.
A közösségi média erejét is példázó esetről számolt be a vármegyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. Mint a szóvivői összegzés megerősítette, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság állatkínzás miatt kezdett eljárást január végén, miután bejelentés érkezett, hogy a felső Duna-parti lakóövezetben kiraktak egy közepes testű kutyát egy autóból, majd az ismeretlen sofőr elhajtott.
A közösségi médiában futótűzként terjedt a hír: az állampolgárok között a helyi csoportok jelzései és a tanúvallomások célt értek – az internetes összefogásnak köszönhetően a rendőrök azonosították az 51 éves, Dunaújváros közelében élő férfit.
Előállítását követően a férfit gyanúsítottként hallgatták ki, aki beismerő vallomást tett – elmondása alapján tettét nagyon megbánta, sajnálja a történteket.
A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság állatkínzás vétsége miatt folytatja az eljárást a lelketlen gazdával szemben.
(Illusztráció: FVMRFK)
A rovat további hírei: Sziréna
Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!
2025. dec. 16.
Elcsípték a rendőrök a buszmegállók üvegeinek módszeres rongálóit – számlájukat több, egymással is összefüggő bűncselekmény terheli. Ráadásul egyiküket rablás bűntettével is gyanúsítják, őrizetbe vették, értesült a DO.
Lakástűz a Szabadság úton
2025. dec. 15.
Egy második emeleti lakásban csaptak fel a lángok a Szabadság úton hétfőn délután.
Tegyen meg mindent az online csalások ellen!
2025. dec. 14.
A karácsony közeledtével erősödhet a kiberbűnözők tevékenysége és megszaporodhatnak az online csalások – a rendőrség tételes tipptárral igyekszik megelőzni a lenyúlásokat. Felhívás.
Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő
2025. dec. 12.
Kisapostagon támadt a "néma gyilkos" a napokban, családi ház konyhájában jelzett az érzékelő, adta hírül a vámegyei katasztrófavédelmi igazgatóság.
Csalt és lopott – sértettek sorának okozott kárt
2025. dec. 10.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki elhagyott bankkártyával vásárolt és több sértettől tulajdonított el értékeket. Büntetlen előéletű, de ezt a bőséges sorozatot egy hónap alatt produkálta.
Ismét életet mentett a szénmonoxid-érzékelő
2025. nov. 27.
Dunaújvárosi lakásban figyelmeztette a szénmonoxid-érzékelő jelzése a lakókat a mérgező gáz veszélyére egy társasházi lakásban szerdán este. A tűzoltók ki is mutatták a "néma gyilkos" jelenlétét, értesült a DO.
Perkátán bukott az autótolvaj
2025. nov. 27.
Nem mindennapi sorozatról számolt be a Zsaru Magazin híradása nyomán a vármegyei rendőrség közösségi felülete. Több soron is bukott a fiatal, íme!








