Idős ember kirablásáért felelhet
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki idős személyt rabolt ki a városban még 2023 decemberében. A sértett korából és a támadás miatti sérülésből adódóan korlátozottan tudott csak védekezni, a vádlott fegyházbüntetést kaphat, értesült a DO.
A rablásról, valamint a vádemelés tényéről a vármegyei főügyészség adott tájékoztatást. Mint Jászberényiné dr. Király Teodóra sajtószóvivő összegzéséből kiderül, a vádlott egy italboltban találkozott a sértettel 2023. december 30-án, majd követni kezdte és 10 ezer forintot kért tőle. A férfi felszólította, hogy hagyja őt békén, azonban a vádlott továbbra is a sértettel tartott, hazáig kísérte. Amikor a sértett belépett a lépcsőházba, a vádlott az automatikusan záródó lépcsőház ajtaját belökte, megtaszítva ezzel az idős férfit, aki a lökéstől az oldalával a lépcsőre esett, amelynek következtében két bordája eltörött.
A törött bordái miatt védekezni képtelen idős férfi mellényének a zsebéből a vádlott kivette az irattárcáját, benne a személyes irataival és 5 ezer forinttal. A vádlott a pénzt magához vette, a sértett iratait a tárcával az egyik szemétgyűjtő szélére rakta, amelyet egy járókelő megtalált. A sértettnek okozott kár nem térült meg.
Az ügyészség vádiratában a terhelttel szemben fegyházbüntetés kiszabását, közügyektől eltiltást, továbbá vagyonelkobzást indítványozott, erősítette meg a szóvivői tájékoztató.
(Illusztráció: FVMRFK)
A rovat további hírei: Sziréna
Elismerések nemzeti ünnepünk alkalmából
2025. már. 14.
A dunaújvárosi Erdélyi Dánielt is jutalmazták a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság március 14-én megrendezett ünnepségén.
Eltűnt, nagyon keresik Biankát – jelezzen, ha tud róla!
2025. már. 13.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 17 éves fiatal eltűnése ügyében. Jelentkezzen, ha tud a hollétéről – de már egy megosztás is segíthet.
A kerítéseken át is a börtönig jutott
2025. már. 07.
Rossz taktikát választott a körözési toplistán szereplő zsaroló: a 44 éves férfit összehangolt akció keretében, a dunaújvárosi nyomozók közreműködésével fogták el. A bevetés során a férfit üldöző rendőrök sebessége döntött, értesült a DO.
Eltűnt Márk, jelentkezzen, akit tud róla! (FRISSÍTVE)
2025. már. 05.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 17 éves fiatal eltűnése miatt. Ha valaki tud a hollétéről, jelezze, de már egy megosztás is sokat segíthet! (FRISSÍTVE)
Ítélet született a trafikrabló ügyében
2025. már. 01.
Gyorsított eljárásban állította bíróság elé a Dunaújvárosi Járási Ügyészség azt a férfit, aki kirabolt egy dohányboltot városunkban még december végén. 2 év 10 hónap börtön lett a mese vége, értesült a DO.
Újabb drogdílert fogtak el
2025. feb. 28.
Részletes tájékoztatóval szolgált a rendőrség a hasábjainkon kedden napvilágot látott akció részleteiről: mint kiderült, egy újabb komoly drogfogás főszereplőjét csípték el az Irodaháznál. Bukóforduló és kereskedelmi mennyiségű cucc a hajtás után.
Éles bevetés az Irodaháznál (galériával) [FRISSÍTVE]
2025. feb. 25.
Komoly rendőrségi akció helyszíne volt a városközpont késő délelőtt: 7-8 járműből álló konvoj vett körbe szempillantás alatt egy fekete Mercedest, a kocsi gazdáját bilincsben szállították el a helyszínről. Mutatjuk, és remény szerint jövünk még a részletekkel. (FRISSÍTVE az ORFK címszavas válaszával.)