Liliomfi a Waldorf végzőseinek műsorán
Idén már a harmadik nyolcadik évfolyamos osztály halad a tanév vége felé a Pentelei Waldorf Általános Iskola, Gimnázium és AMI-ban. A középiskola előtt álló végzősök nyilvános színpadi előadásra készülnek, amelyre minden érdeklődőt várnak – a Liliomfi lesz műsoron, méghozzá először éppen ma!
Az előadás nyilvánosan zajlik majd március 27-én és 28-án, vagyis ma és pénteken 18 órától a Városháza "C" szárnyának dísztermében, a házasságkötő teremben. Liliomfi történetét az osztály közösen dolgozta fel. Osztálytanítójuk, Gulácsi Anita arra törekedett, amely egyébként is jellemzi az iskolatípus pedagógiáját: minél inkább bevonni a gyerekeket a rendezésbe. A zenés-szöveges színpadi produkció kapcsán az osztálytanító elmondta, hogy milyen háttérmunka zajlott a reménybeli boldog végkifejletig:
– A nyolcadik évfolyamosok korosztályához nagyon közel áll a vígjáték műfaja. A művet közösen választottuk ki, és sokat beszélgettünk a karakterekről, jellemekről. A szereposztás is közös döntés eredménye, míg a záró tánc koreográfiáját az egyik táncos tanulónak köszönhetjük. A próbák már november óta folynak. A szövegtanuláson, a jellemek ábrázolásán, a szép beszéd megformálásán túl rengeteget profitálnak a gyerekek ebből a folyamatból. Olyan komplex fejlődésen mennek keresztül, amit talán semmilyen más művészeti műfaj nem tudna eredményezni. Nagy bátorság, felszabadultság, sok-sok közös gondolkodás, felelősségteljes együttműködés kell ahhoz, hogy megszülessen ez az egész estés produkció. Csupa olyan képesség, amely elengedhetetlen az élethez.
A többit a színpadon láthatják a nézők – ma és holnap a díszteremben!
(A kép illusztráció – egy archív Liliomfi-plakát nyomán)
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: a csomagolás kihívása a papíriparban
2025. aug. 21.
Remek bemutató várja a vendégeket a Magyar Papírmúzeumban, derül ki a DSTV összeállításából. Az érdeklődők a csomagolástechnika történetével, illetve papíripari vonatkozásaival is ismerkedhetnek a Papírgyári úti intézmény kiállítóterében. Hangkép.
DSTV: már a KönyvTérre készülnek
2025. aug. 19.
Egy előhang már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása és az esemény plakátja arról, hogy már javában tartanak az idei KönyvTér előkészületei: a József Attila Könyvtár immár hetedik kavalkádjának a Városháza tér biztosít helyszínt szeptember 6-án. Hangkép.
DSTV: Hirosima túlélő fái
2025. aug. 16.
A koncert híréről már beszámoltunk, most itt a DSTV összegzése a különleges bemutatóról. A városunkból elszármazott kortárs zeneszerző, Nagy Ákos Hirosima fái című darabját a tokiói Liszt Intézetben mutatták be az atomtámadás 80. évfordulójának emléke előtt tisztelgő hangversenyen. Hangkép.
A művészet összekovácsolja az embereket
2025. aug. 14.
A SKICC Művészeti Egyesületnek rendkívül szép múltja van – hosszú évek óta egyengeti a csoporthoz kapcsolódó alkotók útját. A közösség idén immár 18. alkalommal rendezte meg alkotótáborát – az összetartás most sem ismert országhatárt: Erdélyből is érkeztek művészek.
Újra lesz KönyvTér – idén már hetedszerre
2025. aug. 09.
Bár még van idő az eseményig, érdemes előre beírni a naptárba a kultúra összes barátjának: újra a Városháza tér ad otthont a József Attila Könyvtár nyárbúcsúztató seregszemléjének. A KönyvTér című forgatagba szeptember 6-án várják az érdeklődőket!
DSTV: hajkarika a hónap műtárgya
2025. aug. 09.
Apró, de annál becsesebb kincsek bemutatásával folytatódott az Intercisa Múzeum sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. A hónap műtárgya ezúttal az úgynevezett S-végű hajkarika lett – a leletanyag jellemzőiről Hodik Mónika történész-muzeológus beszélt. Hangkép.
DSTV: a forint a papírmúzeumban
2025. aug. 08.
A forint születésnapjáról esett már szó korábban is a DSTV összeállításában, ezúttal egy különleges kollekció került a fókuszba: Pelbárt Jenővel, a Magyar Papírmúzeum igazgatójával az intézményi gyűjtemény kapcsán foglalkoztak a pénznem alakulásával. Hangkép.