A télből az őszbe, aztán megint vissza
Változékony időt ígér a hét elejére a DO meteorológiai szakértője. A hét közepétől ismét fagyos reggelek, és alig néhány fokos csúcsok várnak ránk. A banánérlelés változatlanul esélytelen.
"Esővel, északon eleinte hóval érkezik a melegfront" – ezzel a meglepő mondattal startol Krausz Mikes Miklós hétindító prognózisa. A Köpönyeg.hu portál szerkesztője a mai napra is változékony időt ígér: délelőtt egyre többfelé borul be az ég, a déli óráktól már lehetnek csapadékos térségek. Többnyire eső valószínű, de az északi hegyes-völgyes vidékeken még havazhat, sőt, ónos eső is eshet. A csípős reggel után viszont fokozatos enyhülés ígérkezik – délután 5-7 fokos csúcsokat mérhetünk.
A friss modellfuttatások szerint kedden komoly enyhülés vár ránk – az erre érzékenyek meg is érzik! –, hiszen bár délnyugat felől több hullámban érkezik csapadék, és sokfelé számíthatunk esőre, a levegő tovább melegszik. A maximumok délutánra elérhetik a 10-14 fokot – a délnyugati szél több helyen élénk, de szépen visszakanyarodunk a télből az őszbe. A folytatás is mozgalmas periódust ígér – szerdán a délelőtti órákban még előfordulhat eső, majd nyugat felől a viharossá erősödő északnyugati szél hatására csökken a felhőzet. Délután már csak záporok, helyenként hózápor fordulhat elő – a hőmérséklet 3-7 fok közé esik vissza.
A középtávú előrejelzések specialistája szerint a hét közepétől változóan felhős időre számíthatunk: csütörtökön csak elszórtan alakulhat ki gyenge csapadék. Az északnyugati szél továbbra is élénk marad, a fagypont körül reggel után 4-5 fokos csúcs lehet. Felhős, borult idő valószínű pénteken is – helyenként kisebb esővel. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérsékleti értékek tekintetében nem várható számottevő változás: hajnalban gyenge fagy, délután pedig nagyjából 3-5 fok várható.
A hét vége időjárása is hasonló mutatókat ígér – szombaton még lehet csapadék, vasárnap már borult és napos időszakok váltják egymást. Icipici enyhüléssel számolhatunk: megszűnhet a reggeli fagy, nap közben 7 fok körüli értékek lehetnek.
Ezzel együtt persze inkább már télies időnk lesz – nagyon javallt a réteges öltözés, és a biztonság kedvéért minden napra muszáj az ernyő vagy a köpönyeg.
(Fotó: Így látjuk MI! – Simon István képe)
A rovat további hírei: Mozaik
Partikellékek tárháza: mit is rejt egy partibolt?
2025. nov. 24.
Ha te is azon emberek közé tartozol, akik szeretik az ünneplést, valószínűleg nem idegen számodra egy parti kellékbolt látogatása. Egy ilyen üzletben járva az ember könnyen a bőség zavarába eshet, hiszen széles választék várja az odalátogatókat. (X)
Kedvenc sminkeszközök a polcon
2025. nov. 24.
A mindennapok során sokan keresünk olyan sminktermékeket, amelyek nemcsak szebbé, hanem magabiztosabbá is tesznek bennünket. A Malu Wilz márka éppen ezt kínálja: professzionális, megbízható és könnyen használható sminkeket, valamint az ezekhez szükséges kiegészítőket. (X)
DSTV: palacsintás királyság
2025. nov. 24.
Újra megszervezte a évi rendes palacsinta partiját a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete, derül ki a DSTV összegzéséből. Az összejövetelen szorgosan töltötték az édességet a tagok, és persze most is mindenkinek jutott a finomságból. Hangkép.
Ajándékba adható élmények: a repülés új dimenziója
2025. nov. 23.
Mi történik akkor, amikor az ajándékozás öröme már nem hozza magával a megszokott izgalmat? Az ismerős arcok, a régóta meglévő családtagok számára néha nehéz egy eredeti meglepetéssel szolgálni, aminek valódi jelentősége van. Az élmények ajándékozása, például egy különleges repülés, új alternatíva lehet azok számára, akik valami mást keresnek, mint egy újabb bögre vagy tárgyi ajándék.
DSTV: faültetés az arborétumban
2025. nov. 23.
A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a közösségi alkalomról. Önkéntes segítők közreműködésével szerveztek faültetést a közelmúltban – még a nem éppen barátságos időjárás sem vette el a munkától a faültetők kedvét. Hangkép.
A porcelán szerepe az étkezés kultúrájában
2025. nov. 22.
A porcelán sok éve kíséri az emberiséget különböző kultúrákban, és különleges helyet foglal el az étkezések alkalmával. Eleganciája és időtállósága teszi népszerűvé az otthoni konyhákban és a vendéglátóiparban egyaránt. (X)
Az agilitás értelmezésének kihívásai
2025. nov. 22.
Az agilis munka egyre népszerűbb különböző cégeknél, de mégis sok a félreértés az alapötleteit illetően. Korábban azt állították, hogy az agilis módszertan csak gyors, rövid projektciklusokra való. (X)








