Ködös, párás idő faggyal - ez vár ránk a héten
Ezen a héten is sokszor tartósan megmaradhat a sűrű köd, jellemzően gyenge marad a légmozgás. Olykor a napsütéses helyeken akár 15 Celsius-fokot is mérhetnek, a borult, ködös párás területeken viszont a legmelegebb órákban is csak 5 fok körül alakul a hőmérséklet.
Hétfőn az ország nagyobb részén kisüt a nap, de elsősorban az Alföldön helyenként tartósan, néhol akár egész nap is ködös maradhat az idő. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 3 és plusz 2 fok között alakul, a magasabban fekvő területeken enyhébb, a fagyzugos részeken hidegebb lesz a hajnal. A legmagasabb hőmérséklet 7-13 fok között várható, a tartósabban ködös részeken lesz hidegebb.
Kedden is főleg az Alföldön tartósan ködös, kisebb körzetekben borult, párás lehet az idő. Néhol kisebb ködszitálás is lehet. A Dunántúlon és az Északi-középhegység környékén viszont több-kevesebb napsütés is várható. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet. A maximumhőmérséklet a naposabb részeken 12-15, a párás helyeken viszont csak 6-11 fok között alakul.
Szerdán is helyenként előfordulhat ködszitálás. Elsősorban Nyugat-, és Északkelet-Magyarországon lehetnek naposabb körzetek. A minimumhőmérséklet mínusz 4 és plusz 2 fok között valószínű. A tartósan borult vagy párás, ködös helyeken napközben 6-10, másutt 11-15 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökre virradóra is csak lassan oszlik fel a köd, helyenként tartósabban megmarad, emiatt derült és borult, párás területek egyaránt lehetnek majd. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet a tartósan párás helyeken 5-8, másutt 9-11 fok között alakul.
Pénteken már az országban sokfelé marad borult, párás, néhol tartósan ködös idő. Csak kisebb körzetekben (elsősorban a középhegységek magasabb részein) lehet napsütés. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 3 fok között valószínű. Napközben általában 5 fok körül alakulnak a maximumok, de ahol hosszabb időre kisüt a nap, akár 10-13 fok is lehet.
Szombaton az északkeleti megyékben akár több órára is kisüthet a nap. Másutt jellemzően erősen felhős vagy borult, több helyen tartósan párás marad az idő, és továbbra is várható ködszitálás. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 3 fok lehet. A nappali hőmérséklet a borult helyeken 5 fok körül, a naposabb alföldi és Északi-középhegység környéki helyeken 10-14 fok között alakul.
Vasárnap ismét csak kevés helyen süthet ki a nap. Sokfelé párás marad a levegő, s helyenként tartósan megmarad a köd. Jelentéktelen szitálás továbbra is előfordulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 4 fok között, a maximumhőmérséklet 5-11 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Hogyan tehető gördülékenyebbé a könyvtári kölcsönzési folyamat?
2025. júl. 18.
Képzelje el, hogy a könyvtárban hosszú perceket kell sorban állnia a kölcsönző pultnál, mert lassan történik a könyvek kiadása, visszavétele. Régebben valóban ez volt a jellemző, de manapság a modern technológiai eszközökkel már jelentősen felgyorsítható ez a folyamat. (X)
DSTV: a nyári muzsika a "jószoliban"
2025. júl. 18.
A Wesley-Da Capo Alapfokú Művészeti Iskola növendékei is ellátogattak a Jószolgálati Otthon Liget közi bázisára a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az iskola muzsikus palántái a "jószoli" nyári sorozatának keretében koncerteztek a hálás közönség előtt. Hangkép.
Miért a LED-lámpa a legjobb barátunk az éjszakai túrákon?
2025. júl. 17.
A sűrű erdő mélyén vagy egy kietlen dűnén éjszaka járni nem épp a legegyszerűbb dolog megfelelő világítás nélkül. (X)
Sok múlik a megfelelő telefonszervizen
2025. júl. 16.
Vannak olyan telefonok, amelyekről azt gondoljuk, hogy egyszerűen sérthetetlenek. Pedig csakúgy, mint minden elektronikai eszköz, még a csúcsmárkák is elromlanak. Még a híradásokban is sokszor szó esik telefonvisszahívásokról az alacsony minőség miatt. (X)
Többet tud, mint hinnéd – miért lett a pergetők kedvence a plasztik csali?
2025. júl. 16.
A plasztik csalik nem számítanak újdonságnak a pergető horgászok körében, mégis vannak köztük olyan darabok, amelyek valamiért kiemelkednek a tömegből. (X)
DSTV: véget ért a tavaszi ciklus
2025. júl. 16.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy Dunaújváros közgyűlése támogatta Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő kezdeményezését, s első alkalommal írta ki a Dunaújváros fái a négy évszakban című fotópályázatot. A tavaszi ciklus lezárult, díjazták is a beérkező pályaműveket. Hangkép.
Hasznos tudnivalók a belföldi fuvarlevél kapcsán
2025. júl. 15.
A fuvarozáshoz sokféle okmány, dokumentum kapcsolódik, mert a tevékenység szerződéses keretek között zajlik, közben árumozgatás történik, melynek során az áru átvételét, mozgatását, célba juttatását dokumentálni kell. (X)