Visszatekintés, jövőbe pillantás - A nyár és az azóta eltelt idő legfontosabb városi eseményei
A nyár óta történt fontosabb eseményekről tájékoztatta a sajtón keresztül a város polgárait Cserna Gábor polgármester. Az eseményen jelen volt Szepesi Attila gazdasági alpolgármester és Mádai Balázs, a DVG Zrt. elnök-vezérigazgatója is.
A következőkben kiemeltünk néhány főbb történést, amelyek a város egészére vonatkoznak. Némely témában új információval is szolgáltak a vezetők.
Önkormányzati támogatással sikerült újranyitni a Barátsági úti és a Petőfi utcai kispostát, amelyet a Magyar Posta az alacsony forgalom miatt zárt be. Együttműködési megállapodást született az Agárdi Popstrand szervezőjével (amelynek értelmében többek között a dunaújvárosi polgárok féláron válthattak belépőjegyet a különféle koncertre).
Együttműködési megállapodás keretében városunk adott otthont az idén fennállásának 25. évfordulóját ünneplő Rockmaraton fesztiválnak. Ezzel kapcsolatban a polgármester elmondta, ezen a héten a fesztivál főszervezőjével, Varga Zoltánnal tárgyalt. Cserna Gábor megerősítette, városunk jövőre is szívesen fogadná, s biztosítanak helyszínt a Rockmaratonnak. A főszervezők várhatóan a jövő hét második felében jelenthetik be, hogy hol kerül megrendezésre az immár tíz naposra tervezett fesztivál.
A szakképző középiskolák az újonnan létrehozott szakképzési centrumokhoz kerültek, a Dunaújvárosi Szakképző Centrum vezetője Őszi Attila lett (aki korábban a Lorántffy iskola igazgatója volt).
Augusztus elején dr. Dorkota Lajossal, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgárával, dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselővel, valamint dr. Mészáros Lajossal, a Szent Pantaleon Kórház főigazgató-főorvosával bejelentették: a kórház mintegy egymilliárd forintot nyert eszközeinek fejlesztésére, eszközbeszerzésre.
Szepesi Attila gazdasági alpolgármesterrel, valamint Mádai Balázzsal, a Dunaújvárosi Vagyonkezelő Zrt. elnök-vezérigazgatójával elkészítették azt a városfejlesztési elképzelésekről szóló munkaanyagot, amely alapját fogja képezni annak a megállapodásnak, amelyet Orbán Viktor miniszterelnök fog megkötni a várossal a Modern Városok Program keretében.
Sikeresen, a visszajelzések alapján nyugodtan lezajlott a Bánki iskola átköltözetése a Ságvári városrészből a Dunaújvárosi Főiskola „A” épületébe. A volt épület védelméről a DVG Zrt. gondoskodik. A Dunaferr iskola villamos tagintézményébe járó diákoknak testnevelés órákat is tartanak ott. Pályázat útján szeretnék kicserélni a nyílászárókat.
A Szent Pantaleon Kórház pályázati pénzből vásárolhatott egy teljesen új CT-készüléket. Az adománygyűjtésből származó bevételt más kórházi fejlesztésre tudják fordítani.
Újságírói kérdésre válaszolva, Szepesi Attila gazdasági alpolgármester az élményfürdővel kapcsolatban elmondta, az értékbecslés alapján elküldték a tulajdonos CIB Bank részére a megvásárlásról szóló árajánlatot, de válasz még nem érkezett rá.A zöld SZTK-ügye a tervek szerint bekerül a novemberi közgyűlésbe. A szándék az, hogy visszavásárolnák a Szórád Márton úti épületet.
A rovat további hírei: Közélet
Óvodai fórum volt a közgyűlési teremben
2025. máj. 24.
A dunaújvárosi tagóvodák vezetőit fogadta Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és Kálló Gergely önkormányzati képviselő a közgyűlési teremben szerdán. Az éves fórum során szóba kerültek az ismert problémák, illetve a jövőbeni tervek is.
Megemlékezés a magyar honvédelem napján
2025. máj. 23.
A magyar honvédelem napjáról 1992 óta május 21-én emlékezünk meg – Dunaújvárosban sem feledkeztek meg a hősökről. Hagyomány már, hogy a közbiztonsági hónap programsorának állomása a ’48-as emlékműnél tartott koszorúzás. Idén sem volt másként: szerdán ünnepeltek.
Vadvirágos rétek, szigetek a még zöldebb városért
2025. máj. 22.
Dunaújváros új, természetközelibb városüzemeltetési gyakorlattal hívja fel magára a figyelmet: a város egyes füves területein tudatosan nem nyírják le a növényzetet, hogy teret engedjenek a vadvirágok természetes megjelenésének. A téma többször szerepelt már hasábjainkon – most komoly áttörés tapasztalható!
Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!
2025. máj. 21.
Minden évben április 15-ig fűtik a lakásokat, intézményeket, de az időjárás függvényében további egy hónapig igényelhették a közös képviselők a társasházak fűtését. Már a pótfűtés időszaka is véget ért hétfőn.
Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)
2025. máj. 21.
A Kultik Mozi előtti tér színes rajzokkal gazdagodott – idén sem maradt el a már hagyományosnak mondható rajzverseny. A DLSZ és a Dunaújvárosi Tagóvodák újra összefogtak és krétát ragadtak a gyerekek a közösségi alkotó-élményen.
Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)
2025. máj. 21.
Folytatta régre visszanyúló hagyományát a Violin Alapfokú Művészeti Iskola közössége – idén is nagyszabású gálával készült az intézmény. A Bartók színháztermében dupláztak hétfő este, ugyanis a nagy érdeklődésre való tekintettel ismét két előadást tartottak.
Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége
2025. máj. 19.
A fecskekormányos Skodától az eldobható újdonságokig, a gyerekkori inspirációktól a műsorvezetés titkain át a világ ezer csodájáig: közvetlen és végig remek hangulatú beszélgetés kerekedett a Dunaújvárosi Estek sorozatának legutóbbi felvonásán.