Életmód és jóga – III. Országos Ilyengar Jóga nap
Január 31-én Dunaújvárosban is csatlakozhatunk az országos jóga naphoz, különböző programokon keresztül ismerhetjük meg ennek a mozgásformának a jótékony hatásait.
Harmadik alakalommal kerül megrendezésre az Országos Ilyengar Jóga Nap. Tömérdek jógastúdió csatlakozott főként Budapestről és környékéről. Ám két vidéki terembe is lehetőségünk van kipróbálni a jógát. Dunaújvárosban a Technikum városrészi jógaközpont és a Köztársaság úton lévő terem ad helyet e jeles nap eseményeinek. Az egynapos rendezvény számos lehetőséget kínál nemcsak a haladóknak. Gondoltak azokra is, akik még nem voltak jógamatrac közelében. Mindenki megtalálja a képzettségi szintjének megfelelő programot, a stúdiókban csak okleveles jógaoktatók tartanak órát és segítenek eligazodni a gyakorlatokban. A jóga jótékony hatásai kortól és nemtől függetlenül éreztetik hatásukat: fizikai, belsőszervi és idegrendszeri állapotjavulást idéz elő ez a fajta mozgásfilozófia.
A rovat további hírei: Mozaik
Meteo extra: hőségriasztás újra – holnaptól jövő csütörtökig
2025. júl. 19.
Az országos tisztifőorvos az újabb kánikulai időszakra tekintettel adta ki a másodfokú hőségriasztást az ország teljes területére – vasárnap 0 órától jövő csütörtökön éjfélig érvényes a figyelmeztetés.
Újszülöttek köldökcsonkjának ápolása: praktikus tanácsok kezdő szülőknek
2025. júl. 19.
Friss szülőként valószínűleg számtalan dolog jár a fejedben, amikor a kisbaba gondozására gondolsz. Az egyik ilyen kérdés lehet a köldökcsonk megfelelő kezelése, hiszen ez a születés után is különleges figyelmet igényel. (X)
Hogyan tehető gördülékenyebbé a könyvtári kölcsönzési folyamat?
2025. júl. 18.
Képzelje el, hogy a könyvtárban hosszú perceket kell sorban állnia a kölcsönző pultnál, mert lassan történik a könyvek kiadása, visszavétele. Régebben valóban ez volt a jellemző, de manapság a modern technológiai eszközökkel már jelentősen felgyorsítható ez a folyamat. (X)
DSTV: a nyári muzsika a "jószoliban"
2025. júl. 18.
A Wesley-Da Capo Alapfokú Művészeti Iskola növendékei is ellátogattak a Jószolgálati Otthon Liget közi bázisára a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az iskola muzsikus palántái a "jószoli" nyári sorozatának keretében koncerteztek a hálás közönség előtt. Hangkép.
Miért a LED-lámpa a legjobb barátunk az éjszakai túrákon?
2025. júl. 17.
A sűrű erdő mélyén vagy egy kietlen dűnén éjszaka járni nem épp a legegyszerűbb dolog megfelelő világítás nélkül. (X)
Sok múlik a megfelelő telefonszervizen
2025. júl. 16.
Vannak olyan telefonok, amelyekről azt gondoljuk, hogy egyszerűen sérthetetlenek. Pedig csakúgy, mint minden elektronikai eszköz, még a csúcsmárkák is elromlanak. Még a híradásokban is sokszor szó esik telefonvisszahívásokról az alacsony minőség miatt. (X)
Többet tud, mint hinnéd – miért lett a pergetők kedvence a plasztik csali?
2025. júl. 16.
A plasztik csalik nem számítanak újdonságnak a pergető horgászok körében, mégis vannak köztük olyan darabok, amelyek valamiért kiemelkednek a tömegből. (X)