Legyél te is játékvezető!
Az MLSZ Játékvezető Bizottsága az ország minden megyéjében alapfokú labdarúgó játékvezető tanfolyamot indít. Városunkban február 9-étől ülhetnek iskolapadba a leendő "sporik".
Nagy öröm, hogy Dunaújvárosban olyan jeles játékvezetőket ismerhetünk, akik ebben a szakmában országunk legjobbjai közé tartoznak. Mészáros István a strandfoci világbajnokság legjobb játékvezetője díjat érdemelte ki, míg Viszokai László UEFA játékvezetőnk közreműködött már a Wembleyben és Barcelonában is Bajnokok Ligája összecsapáson. Most azonban az ő nyomdokaiba léphetnek azok, akik szeretnék megtanulni ezt a szakmát. A képzés során a hallgatók részletes oktatásban vehetnek részt a labdarúgás elméleti szabályait illetően, a megszerzett tudást pedig a gyakorlatba is átültethetik.
A 2016 tavaszán sikeresen vizsgázó leendő kollégák nyártól már be is kapcsolódhatnak a megyei játékvezetés életébe, akik ezzel megkezdhetik karrierjük építését. A 2016. február 9-én induló tanfolyamra most kell jelentkezni az MLSZ Fejér megyei Igazgatóságon a jvtoborzasfejer@gmail.com címen.
Az Alapfokú Labdarúgó Játékvezető Tanfolyam időtartama 65 óra, s a dunaújvárosi elméleti előadások keddi napokon, várhatóan 17 órától kezdődnek. A jelentkezés feltételei közé tartozik a betöltött 14. életév, erkölcsi bizonyítvány, a tanfolyam díjának befizetése, a vizsgához kötelező a tanfolyam foglalkozásainak 70%-án részt venni, míg a fizikai teszt feltétele az érvényes sportorvosi igazolás. A tanfolyam díja magában foglalja a képzés díját, a vizsgadíjakat, a labdarúgás játékszabályai című könyvet, a képzés elvégzését igazoló okmányt, és egy játékvezetői kártyát.
A rovat további hírei: Sport
Mindenki tudja, hogy miért dolgozik
2025. nov. 23.
A törökországi Belekben edzőtáboroztak válogatott kenusaink. Ifj. Foltán László szövetségi kapitány elmondta, a kéthetes összetartás célja a vízimunka kitolása volt, Belekben ugyanis 25 fokban tudtak evezni a versenyzők.
Székesfehérváron a Brassó ellen
2025. nov. 23.
A tabellán második Brassó elleni mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszának csatározásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután három órától.
Biztosan hozták a kötelezőt
2025. nov. 22.
Magabiztos, tízgólos győzelemmel zárta a KSI SE elleni fővárosi bajnokiját a DFVE női vízilabda csapata szombaton délután.
Győzelemmel köszöntötték a bajnokokat
2025. nov. 22.
Félidőnként két-két gólt szerezve aratott 4-2-es sikert a naptári év utolsó meccsén a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Paksi FC II. elleni bajnokin, mely előtt a Dunaferr SE 2000-ben bajnoki címet szerző együttesét is köszönthették a hazai drukkerek.
A sereghajtóhoz látogat a DFVE
2025. nov. 21.
A fővárosban, a KSI vendégeként ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság nyolcadik fordulójában szombaton délután.
DSTV: kiváló év a medencében és nyílt vízen is
2025. nov. 21.
Idén is rengeteg hazai és nemzetközi versenyen vett részt a DKSE tehetséges úszója, Kovács-Seres Hunor. A felnőtt válogatottnál is számításba vett tizenkilenc éves versenyzővel, valamint edzőjével, Szabó Gergővel a mögöttük hagyott évet értékeltük a Fabó Éva Sportuszodában. Hangkép.
Bajnokok előtt játszhatnak a focisták
2025. nov. 21.
A Paksi FC második csapata elleni mérkőzéssel búcsúznak az évtől a Dunaújváros FC labdarúgói ma délután négy órától, s a találkozó azért is különleges lesz, mert a kezdés előtt a pályán köszöntik a Dunaferr SE 2000-ben bajnoki címet nyert csapatát.









