Új ökölvívó klub a városban
Közel másfél éve egy sportszerető baráti társaság elhatározta, hogy feléleszti, népszerűsíti Dunaújvárosban az ökölvívást. Az elhatározás pedig immáron a volt Kolibri emeletén testet is öltött.
Már a nyilvánosság előtt is bemutatkozott az újonnan alakult Dunaújvárosi Ökölvívó Egyesület (DÖSE), az edzőterem pedig mindenki előtt nyitva áll. A köszöntők előtt Patai G adta elő az egyesületnek írt toborzó rapdalát. Kovács Richárd, a klub vezetője és egyik edzője megnyitó beszédében külön köszöntötte az erre az alkalomra ellátogató világbajnok bokszolónkat, Kovács "Vipera" Attilát, aki szintén támogatja az egyesületet. Továbbá megköszönte azoknak a segítségét, akik nélkül nem jöhetett volna létre a klub: a helyi Roma Nemzetiségi Önkormányzatnak és elnökének, Hosszú Jánosnak, a DVG Zrt.-nek, akik a felújítási munkálatokban is részt vettek, a TKKI közreműködését, és nem utolsósorban a város önkormányzatának.
Hosszú távú céljaik vannak, amelyeket egy hétpontos alapszabályzatban rögzítették: a gyerekek és a fiatalok felkarolása, képzése és versenyeztetése, a tanulmányaik figyelemmel kísérése. Külön figyelmet fordítanak a hátrányos helyzetben élőkre, hogy nekik is lehetőséget biztosítsanak a sportolásra. A nyitás óta a vártnál sokkal többen keresték fel a termet, magas létszámban jelentkeztek már most is, de hely még akad bőven, mindenkit szeretettel várnak, és reményeik szerint tovább tudnak bővülni. A négy edző bemutatása után Patai G újabb előadásával búcsúztak a megnyitó résztvevőitől.
Hosszú János szerint ez egy gyönyörű összefogás, tele lehetőségekkel. - Azért csatlakoztunk, mert a sportnak nagyon nagy nevelő hatása van, és rengeteg olyan gyerek van, akinek úgymond nevelési szándékkal kellenek olyan dolgok is, hogy meg tudjuk őket fogni, és utána a nevelésükbe, oktatásukba tudunk egy kicsit hatást gyakorolni. Ennek alapján szeretnénk ezt a klubot úgy működtetni, hogy hátrányos és nem hátrányos helyzetű gyerekeknek, sportolóknak, és azoknak, akik csak hobbiként, szabadidejükben szeretnének sportolni, biztosítani tudjunk a teret. Mi azzal tudtunk igazán segíteni, hogy össze tudtuk kovácsolni a csapatot, partnereink segítségével rendbe tettük a termet, a TKKI és a DVG segítségével. Mi béreljük a termet, de ahogy kinövi magát a dolog, szeretnénk önállósítani a bevételek által.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: darts nyáron is
2025. júl. 18.
Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.
Álom maradt az elődöntő
2025. júl. 18.
A második félidőben sokkal pontosabb dánok egy góllal legyőzték a magyar női junior kézilabda válogatottat a montenegrói Európa-bajnokság negyeddöntőjében.
DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél
2025. júl. 17.
Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.
Elkészült a labdarúgók sorsolása
2025. júl. 17.
A Pénzügyőr elleni hazai összecsapással vág neki az NB III-as pontvadászat 2025/2026-os kiírásának a Dunaújváros FC labdarúgó csapata július 27-én este hat órától.
Strandon is eredményesek
2025. júl. 16.
Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.
DSTV: tábor a háló két oldalán
2025. júl. 16.
A nyári sporttáborok közül először a DSE Röplabda Akadémia röplabda táborába látogattunk el. Már akkor is szó volt arról, hogy a tábor idén is nagy sikerrel zajlott.
Sokba került a rövidzárlat
2025. júl. 16.
Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.