Dunaújváros Hetilap

Átadták a Dunaújváros Közbiztonságáért díjat

Molnár Emese - 2016. április 21. 12:58

Idén négy személynek adták át a Dunaújváros Közbiztonságáért díjat a csütörtöki közgyűlés elején. Ezt az elismerést a város területén dolgozó hivatásos állományú rendőrök, hivatásos tűzoltók és azon személyek érdemlik ki, akik Dunaújváros közbiztonságáért kiemelkedő tevékenységet folytatnak.

A közgyűlés idén Szabó Nikolett címzetes rendőr zászlósnak, Kulcsár Attila címzetes rendőr törzszászlósnak, Bauer Ákos címzetes tűzoltó zászlósnak, valamint Késmárky Péternek  adományozta a díjat. Ünnepélyes keretek között, a csütörtöki közgyűlés elején adták át az elismeréseket, majd Izsák Máté, a Közbiztonsági és társadalmi kapcsolatok bizottságának elnöke mondott pohárköszöntőt.

Szabó Nikolett címzetes rendőr zászlóst 2004. július 1-jén nevezték ki a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Dunaújvárosi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztály Járőr- és Őrszolgálati Alosztály hivatásos állományába, mint járőr. 2009. július 1-jén járőrvezetői feladatok ellátására nevezték ki. Szolgálati feladatait példamutatóan, elkötelezettséggel látja el, intézkedései szak- és jogszerűek. Szaktudásának, ismereteinek, megszerzett tapasztalatainak átadásával hatékonyan segíti az állományba kerülő kollégák beilleszkedését, eredményes munkavégzését. A közterületi szolgálata során végzett kiemelkedő tevékenysége jelentős mértékben járul hozzá a város közbiztonságának fenntartásához, illetve a kapitányság eredményességéhez, ezért a teljesítménye, felkészültsége és hivatástudata elismeréseként adományozták neki a díjat.

Kulcsár Attila címzetes rendőr törzszászlós 1997. szeptember 1-jén kezdte meg szolgálatait a Dunaújvárosi Vízirendészeti Rendőrőrsön 1999. november 1-je óta teljesít rendőri szolgálatot. Jelenlegi beosztása bűnügyi vizsgáló. A több mint 18 éves szolgálati viszonya alatt elvégezte a rendészeti szakközépiskolát, szolgálati célú, valamint kereseti célú kisgéphajó-vezetői képesítéssel is rendelkezik. A bűnügyi vizsgálói szaktanfolyamot is jó eredménnyel végezte el. A kezdeti években járőrként idősebb, tapasztaltabb rendőrökkel teljesített szolgálatot, és szorgalmával, hozzáállásával, a szükséges ismeretek elsajátításával bizonyította, hogy képes önállóan is szakszerűen, határozottan intézkedni. Jól megismerte az őrs szakterületét, kellő hely- és személyismeretet szerzett. Munkája elismeréseként járőrvezetői, később pedig bűnügyi vizsgálói beosztásba nevezték ki. Vizsgálói beosztásban a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság Bűnügyi- és Balesetvizsgálati Osztály munkatársaival való szoros együttműködés eredményeként a bűnügyi munka területén is kellő gyakorlatot szerzett. Intézkedései megalapozottak, fellépése udvarias, szóbeli és írásbeli kifejezőkészsége átlag feletti. Munkaköri feladatrendszerén belül nyitottan, rugalmasan gondolkodik a teljesítmény és a hatékonyság növelése érdekében.

A kiváló szakmai tevékenysége, kiemelkedő és példaértékű hivatástudata által érdemelte ki a közbiztonsági díjat. Bauer Ákos címzetes tűzoltó zászlós a Dunaújvárosi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság állományának tagja, hivatásos szolgálatát 2007. július elsején kezdte meg, beosztása megbízott rajparancsnok. A rábízott feladatokat nagy munkafegyelemmel és pontossággal hajtja végre. Szívesen vállal plusz feladatot, amit maradéktalanul végre is hajt. Munkabírása kiemelkedő, mások számára példamutató. Személyiségéből adódóan nyitott az új feladatokra, az új technikai eszközök megismerésére, alkalmazására. Segítőkész személyiség, környezetével jó kapcsolatot tart fenn. 2010 óta a HUNOR mentőszervezet tagja, mint kutató-mentő. Szakmai ismereteinek bővítése, annak gyakorlati alkalmazásának minél magasabb színvonalon történő végzésére törekszik. A kiemelkedő helytállása és bátor magatartása elismeréseként kapta meg a díjat.

Késmárky Péter (képünkön civilben) dunaújvárosi polgár az elmúlt esztendőben azzal a szándékkal fordult az önkormányzatához, hogy segíteni szeretné a városban lévő forgalmas gyalogátkelőhelyek közlekedési biztonságát. Mint azt akkor elmondta, úgy gondolta, ne csak kérjen a helyi önkormányzattól, hanem ha lehetőségében áll, adjon is valamit, szeretetből. Bár több ilyen figyelemfelhívó jelzés volt már akkor is a városban, de mint mondta, vannak még olyan helyek, ahol szintén hasznos lenne az ilyen táblák kihelyezése. Ezért vágott neki a munkának, mert szeretett volna segíteni. Késmárky Péter a Városüzemeltetési Igazgatósággal és a körzet önkormányzati képviselőjével egyeztetve és együttműködve, kiválasztott nyolc átkelőhelyet a Béke városrészben, ahol saját költségén (205 ezer forintért) helyeztetett el figyelemfelhívó gyalogátkelőhely jelzéssel ellátott táblát. A közbiztonság érdekében mutatott példaértékű tevékenységének elismeréseként adományozták neki a Dunaújváros Közbiztonságáért Díjat.

A rovat további hírei: Közélet

Köszöntő – húsvét ünnepén

Köszöntő – húsvét ünnepén

2025. ápr. 21.

"Kívánom, hogy a húsvéti időszak örömmel, szeretettel, reménnyel és megújulással legyen tele!" – az ünnep alkalmából Pintér Tamás polgármester köszöntőjét olvashatják.

500 ezer forint a rostis diákok jövőjéért

500 ezer forint a rostis diákok jövőjéért

2025. ápr. 20.

A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8157 kenyeret vásároltak a városlakók, amelyek árából a virtuális alapba bekerülő 50 forintoknak köszönhetően 407 ezer 850 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az önkormányzat által végül 500 ezer forintra kerekített adományban ezúttal a Rostisok Jövőjéért Alapítvány részesült. 

DSTV: tojással és tésztával segítettek

DSTV: tojással és tésztával segítettek

2025. ápr. 20.

Városunkban is sokakat érint az a méltatlan helyzet, amikor az alapélelmiszerek megvásárlása fejtörést okoz, derül ki a DSTV összegzéséből. A beszámolót már olvashatták: országos szintű probléma, mondja Mezei Zsolt, aki a DK Fejér Megyei 4. választókerület elnökeként segített a tojás- és tésztavásárban. Hangkép.
 

Új díj – a szívvel-lélekkel ápolóknak

Új díj – a szívvel-lélekkel ápolóknak

2025. ápr. 19.

Idén először, de a szándék szerint nem utoljára tett közzé felhívást egy új elismerésre a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet. A Szívvel-lélekkel Ápoló Közösség díjról kizárólag a betegek döntenek – két forduló során.

Segítették a nyuszi munkáját

Segítették a nyuszi munkáját

2025. ápr. 18.

Húsvéthoz közeledve az üzletek megtelnek csalogató falatokkal, a polcokon sorakoznak a sonkák és az édességek. A gyerekeket rendszerint a húsvéti nyuszi is meglepi apróságokkal – az önkormányzat pedig városszerte segítette a munkáját.

Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó

Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó

2025. ápr. 18.

Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő közreműködésével két hagyomány is folytatódott a Római városrészben. Az Adománykuckó csapata ételcsomagokkal segítette a rászorulókat, a képviselő pedig plüssökkel lepi meg a gyerekeket.

Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!

Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!

2025. ápr. 18.

Folytatódik az önkormányzat tavaszi sorozata, a múlt héten elmaradt lomtalanítást ezen a szombaton pótolják – négy gyűjtőpont lesz, elektronikai hulladék is leadható!