Az első karriernap és állásbörze az egyetemen

Vass Ádám - 2016. május 20. 16:59

A most érettségizőknek, technikusi képzésre járóknak, fiatal álláskeresőknek rendezett karriernapot ma délelőtt a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum az egyetem épületében, ahol 32 céggel ismerkedhettek meg az érdeklődők.

A rendezvény célja, hogy a diákok, akik most találkoznak, és kerülnek kapcsolatba először a munkaerőpiaccal, megfelelő tájékoztatást kapjanak a környékbeli cégekről, a különböző álláslehetőségekről. A karriernap megszervezésében nagy szerepet vállalt a Dunaújvárosi Egyetem, a Fejér Megyei Kormányhivatal és a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara is. A rendezvényt dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő nyitotta meg. Mint mondta, egy fontos út közepén beszélni kell arról, hogyan tudunk viszonylag gyorsan szakképzett munkaerőt befogadni, amivel egyúttal vonzóbbá is tehetjük térségünket a befektetőknek, de ezt csak egy ehhez hasonló összefogással érhetjük el. Arról is szólt, hogy az elmúlt időszakban a szakképzési centrumok helyes irányt vettek és komoly eredményeket sikerült elérniük, így szakképzett, piacképes fiatalokat tudnak útjukra bocsátani.

Az állásbörze házigazdájaként dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora köszöntőjében elmondta, mindig öröm, ha otthont adhatnak egy olyan kezdeményezésnek, ami a jövőbe mutat. Szerinte a felsőoktatásban mindig izgalmas kérdés a szakképzés, mely a diplomát is értékesebbé teszi a munkaerőpiacon. Mint mondta, az ehhez hasonló együttműködések és a kooperatív-duális képzési modellnek is köszönhető, hogy az egyetem idén kivételesen sikeres a felvételizők körében, melynek része a hagyományos tantervbe épített, munkáltatók által is elvárt képzés kialakítása.

Dr. Tanárki Gábor, a Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója példaértékűnek nevezte a Dunaújvárosi Szakképzési Centrummal való összefogást a városban, melyet a rengeteg ágazatot lefedő cég kitelepülése is jelez. Reméli, a nap végére mindenki komoly elképzeléssel távozik, és megfelelnek majd a munkaerőpiac, valamint a saját maguk által felállított kihívásoknak.

A rovat további hírei: Oktatás

Sikeres vizsga és csodaszép történet

Sikeres vizsga és csodaszép történet

2025. júl. 13.

A 2024/2025-ös tanévet már jó ideje lezárták településünk iskolái. A Rostiban azonban íródott egy nem mindennapi történet – osztálytársai jelenlétében sikeres vizsgát tett és át is vette a bizonyítványát Lisztes Nárcisz. 

DSTV: aranyos tanévzáró

DSTV: aranyos tanévzáró

2025. júl. 11.

Az Arany János Általános Iskola tanári kara és diákjai színes műsorral zárták az idei tanévet, derül ki a DSTV összegzéséből. Hosszú és tartalmas időszak áll az intézmény mögött, de most eljött a VAKÁCIÓ – mindenki örömére. Hangkép.
 

DSTV: a Móricztól is búcsúztak

DSTV: a Móricztól is búcsúztak

2025. júl. 07.

A tanév vége felé településünk összes iskolája megtartotta a hagyományos ballagásokat és évzárókat, derül ki a DSTV összegzéséből. A sorból természetesen nem maradt ki a Móricz sem – az intézményből két osztály 46 tanulója ballagott. Hangkép.

Új diplomásokat köszöntöttek az egyetemen

Új diplomásokat köszöntöttek az egyetemen

2025. júl. 01.

Összesen 327 magyar és 57 külföldi hallgató tett sikeres záróvizsgát Dunaújvárosban. A frissen végzett egyetemistákat a városvezetés nevében Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester köszöntötte s kívánt nekik sok sikert a pályafutásuk következő szakaszára.

DSTV: lakatoltak a zeneiskola búcsúzói

DSTV: lakatoltak a zeneiskola búcsúzói

2025. jún. 30.

Kitört a vakáció a Sándor Frigyes Zeneiskolában is, derül ki a DSTV összegzéséből. Az ünnepélyes évzáró ünnepség keretében a hagyományoknak megfelelően idén is felkerültek a lakatok az intézmény melletti szoborra. Hangkép.

DSTV: ballagás a Szabó Magda iskolában

DSTV: ballagás a Szabó Magda iskolában

2025. jún. 29.

A legutóbbi ballagással lezárult egy korszak a BIROK Szabó Magda Tagintézményében, derül ki a DSTV összegzéséből. Az iskolából a tanév végén egy osztály ballagott – az az osztály, amely még a Szilágyiban kezdte meg a tanulmányait. Hangkép.
 

DSTV: elballagtak a Rosti gimnazistái is

DSTV: elballagtak a Rosti gimnazistái is

2025. máj. 17.

Ahogy az év végéhez közeledve mindenütt, a Rosti iskola gimnazistái is ballagással búcsúztak intézményüktől a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az esemény több okból is különleges volt. Hangkép.