Táncba mennek a vasasosok - Irány Krakkó!

Ónodi Zoltán - 2016. július 10. 14:04

Városunk nagy becsben tartott Néptánccsoportja, a Vasas az V. Összművészeti fesztiválon mutatja be koreográfiáit Lengyelországban.

Az MMK-ban működő Dunaújvárosi Vasas Néptánccsoport új felállásban tér vissza a nemzetközi porondra. Részt veszenk az V. Összművészeti Fesztiválon Krakkóban, melyre az önkormányzat által támogatott Vasas Néptáncegyüttes Alapítványa biztostja az anyagi forrást. Nem titkolt céljuk, hogy a korábbi nemzetközi fellépések sikereit elevenítsék fel újra és jó hírét vigyék városunknak a nagyvilágba. A csapat augusztus 5-én huszonöt fővel és egy zenekarral indul neki a nagy útnak. A fesztivál három napig tart, ahova tánctudásuk legjavával érkeznek a bemutatkozó együttesek. Az új felállás miatt egy igazi csapatépítő hangulata is lesz a kirándulásnak, az új tagok belekóstolhatnak az évtizedek óta tartó sikerélménybe. A csapat bemutatkozhatott már Franciaországban, Amerikában, Szicíliában, sőt még Thaiföldön is volt alkalmuk a népi hagyományainkat terjeszteni. Megújult erővel tör tehát előre a tánccsoport az MMK biztos háttértámogatásával.

 

 

A rovat további hírei: Mozaik

A fecskék védelmére hívja fel a lakosság figyelmét az MME

A fecskék védelmére hívja fel a lakosság figyelmét az MME

2025. ápr. 10.

A tavasszal hazaérkező és az építési területekre beköltöző fecskék védelmére hívja fel a lakosság, az építővállalatok, a vállalkozások és az önkormányzatok figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán

Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán

2025. ápr. 08.

A Szenior Akadémia következő programján a családfakutatás mellett a húsvéti ünnepkörről esik szó szerdán, míg egy hét múlva a népfőiskola egészségtudatos vendégei az emésztőrendszer sajátosságaival ismerkedhetnek.

DSTV: újra báloztak a móriczosok

DSTV: újra báloztak a móriczosok

2025. ápr. 08.

Folytatta a jótékonysági szülő-pedagógus bálok nemes tradícióját a Móricz Zsigmond Általános Iskola közössége. A mulatságnak a Campus Étterem adott otthont a közelmúltban, ahol bemutatókkal tarkított, kellemes estén kapcsolódhattak ki a résztvevők. Hangkép.
 

Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés

Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés

2025. ápr. 07.

Hűvös, de még hózáporokkal is tarkított kezdetek után a hét közepétől ígér számottevő változást a DO időjárási szakértője. A hét végére már enyhébb, tavaszias időnk lesz – de ma és holnap még durva hideg.

Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára

Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára

2025. ápr. 07.

Családi szabadidős programok, vezetett túrák, a növényvilág játékos felfedezése várja az érdeklődőket április végén és a május eleji hosszú hétvégén a 120 éve alapított Folly Arborétumban Badacsonyörsön.

Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)

Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)

2025. ápr. 06.

Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.

Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)

Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)

2025. ápr. 05.

30 tonna lom, 9,1 tonna műszaki és fémhulladék, közel 40 véradó, 18 regisztrált kerékpár és több nevező a Virágos Dunaújvárosért programra – minden szempontból sikeres és eredményes volt a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos ÖKO-napja.