Dunaújváros Hetilap

NAV - Háztűznézőben az albérletekben

doszerk - 2016. augusztus 30. 16:38

Az elmúlt másfél évben majdnem 1100 alkalommal ellenőrzött kiadó lakásokat az adóhivatal, az eljárásokban kétszázmillió forintnyi hiányzó adót kértek számon az előírásokat megszegő lakáskiadókon – számolt be a Magyar Idők.

A NAV-ot az a cél vezérli, hogy a hazai lakásbérbeadók az adóügyi előírásokat betartva adják ki lakásukat. Az adóhatóság ellenőrzéseinek harminc százalékában derült fény valamilyen hiányosságra, szabálytalanságra – közölte Kis Péter András, a NAV szóvivője. Elmondta, hogy ezek hol kisebb, hol nagyobb jelentőségűek voltak. Az egyes esetek komolyságát mutatja az is, hogy a hivatal az utóbbi másfél évben majdnem 210 millió forint be nem fizetett adóra bukkant egyes lakáskiadóknál, és társul ehhez további tízmillió forintnyi bírság is.

Aki szálláskiadással foglalkozik, többféle tevékenységi forma és adózási mód közül is választhat. A tapasztalat szerint a legtöbben nem egyéni vállalkozóként, hanem úgynevezett adószámos magánszemélyként vesznek részt ebben a tevékenységben ‒ a lényeg minden esetben az, hogy a szállásadónak számlát kell adnia, bevallást kell készítenie, és adót is fizetnie kell.

Fontos információ továbbá, hogy releváns különbség van a lakáskiadás és a szálláshely-szolgáltatás között. Utóbbi alatt olyan üzletszerű gazdasági tevékenységet kell érteni, amellyel a szolgáltató nem huzamos jelleggel éjszakai tartózkodást, és ezzel közvetlenül összefüggő szolgáltatásokat kínál. Ezek után rámutatott, hogy a szálláshely-szolgáltatás kizárólag adószám birtokában és jegyzői engedéllyel végezhető.

Az előírásokról hatóság internetes oldalán, illetve a NAV ügyfélszolgálatain személyesen, és az információs telefonvonalon is lehet tájékozódni.

-OPH-

A rovat további hírei: Közélet

Duplázott Dunaújváros – ismét Humanitárius település címet nyert a közösség

Duplázott Dunaújváros – ismét Humanitárius település címet nyert a közösség

2025. jún. 13.

Tavaly a Magyar Vöröskereszt országos vezetősége Humanitárius település címmel tüntette ki Dunaújvárost – amit a segítő közösségnek hála idén ismét kiérdemelt a város. Az elismerést újra Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének vezetője, valamint Orosz Csaba önkormányzati képviselő, a közbiztonsági bizottság elnöke vette át.

Lomtalanítás a Rómain: 51 tonna hulladék!

Lomtalanítás a Rómain: 51 tonna hulladék!

2025. jún. 13.

A Római városrészben tartották meg a tavaszi lomtalanítási akció egyik állomását múlt szombaton. Az akció során megint elképesztő mennyiségű, összesen 51 tonna hulladék gyűlt össze.

Megígérte a kormány a korkedvezményes nyugdíjat – most mélyen hallgatnak róla

Megígérte a kormány a korkedvezményes nyugdíjat – most mélyen hallgatnak róla

2025. jún. 12.

Nyílt levélben emlékeztette Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkárt a kormány ígéretére, miszerint a nyugdíj kapujában álló vasműsök korkedvezményes nyugdíjban részesülnek. A levelet betűhíven közöljük.

Akik számára a tanítás nem munka – hivatás (galériával)

Akik számára a tanítás nem munka – hivatás (galériával)

2025. jún. 12.

Apáczai Csere János születésnapjához kapcsolódóan köszöntötte és díjazta városunk önkormányzata a pedagógusokat – mint minden évben, ezúttal is három elismeréssel. A Dunaújváros Érdemes Pedagógusa, a Dunaújváros Oktatásügyéért díjakat, valamint a Pedagógus Életpályáért Emlékérmeket kedden vették át a díjazottak a Városházán.

Több "frissítő" fejlesztés a lakosságért

Több "frissítő" fejlesztés a lakosságért

2025. jún. 11.

A városfejlesztés soha véget nem érő folyamat – kisebb és nagyobb munkálatokkal egyaránt tesznek az itt élők komfortjáért. Kálló Gergely, a 7. választókerület önkormányzati képviselője régóta várt újdonságokról számolt be a Március 15. téren.

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

2025. jún. 06.

Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

2025. jún. 05.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.