Forint, euró, dollár, svájci frank - árfolyamlesen
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon csütörtök délelőtt: az euróval és a svájci frankkal szemben kissé erősödött, a dollárhoz és a japán jenhez viszonyítva gyengült.
Délelőtt tíz órakor az eurót 317,87 forinton, a dollárt 269,45 forinton, a svájci frankot 264,68 forinton, a japán jent pedig 2,2500 forinton jegyezték.
A reggel hétórás árfolyamokhoz képest az euró 15 fillérrel, a svájci frank pedig 8 fillérrel gyengült. A dollár viszont 38 fillérrel, a japán jen pedig 0,19 fillérrel erősödött a forinthoz képest.
Az euró tovább gyengült a dollárhoz képest, az árfolyama 1,18 dollár alá esett. Tíz órakor 1,1793 dollárt ért egy euró, ami napi szinten 0,33 százalékos gyengülés. Reggel hét órakor még 1,1821 dolláron forgott a közös európai fizetőeszköz.
Forrás:MTI
A rovat további hírei: Közélet
Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják
2025. dec. 17.
Korábban már beszámoltunk a Boldog Délután csapatának kezdeményezéséről – tartós élelmiszereket gyűjtöttek a rászorulóknak a város nagyon sok pontján. A felajánlások első nagyobb gyűjtése megtörtént, a rászorulók számíthatnak a városlakók segítségére.
Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt
2025. dec. 16.
Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.
Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület
2025. dec. 16.
Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.
Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás
2025. dec. 16.
Hétvégén nem csak a Városháza téren szerveztek adventi programokat. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő és Horváth Tamás, a Dunaújváros Mesél blog szerkesztője körzeti kavalkádra hívta a 8-as körzet lakóit – minden gyerkőc ajándékot kapott, és még a Mikulással is találkozhattak.
DSTV: életmentő óvónők
2025. dec. 16.
A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most a DSTV összegzése is felidézi, hogy a közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt komoly baj. Köszönet járt érte! Hangkép.
Telt ház előtt búcsúztatott csodás esztendőt a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes
2025. dec. 15.
Városunk kulturális örökségének kiemelkedő szereplője az 1952-ben alakult Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Eredményes, szép évet zárhatott a csapat – teltházas évzáró eseményüknek a Bartók Színház adott otthont múlt vasárnap. Tánc, közösség és hagyományőrzés – még sokáig folytatják.
Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik már (galériával)
2025. dec. 15.
Karácsony ünnepe alig karnyújtásnyi távolságra van tőlünk – vasárnap meggyújtottuk a harmadik adventi gyertyát is a koszorúkon. Az Adventi Forgatag ezen az elmúlt hétvégén is érdekességeket tartogatott, mindkét nap meg telt a tér mosolygós városlakókkal.









