Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 20. Klaudia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

"Pecek" Lakatos Krisztián testvérével duózik

Kultúra
Művész Jazz Club
Dunaújváros
koncert

facebook megosztás

Pálinkás István - 2015. aug. 13., 14:32

Különleges, páros játékra invitálja a dunaújvárosiakat pénteken 21 órakor "Pecek" Lakatos Krisztián a Művész Jazz Klubban. Az amerikai útra is készülő művész ezúttal testvérével duózik városunk vájtfülű közönségének.

Megélni egy játékot a jazzben annyit tesz, hogy egész lényünkkel valahol másutt vagyunk, másféle minőségben, a hangszer pedig elválaszthatatlan tőlünk, a lelkünkhöz van nőve. Röviden, de hosszabban sem lehetne pontosabban jellemezni „Pecek” Lakatos Krisztián eddigi játékait a Művész Jazz Klubban nyomon követhető alakításaira emlékezve. Most pedig egy különleges, páros játékra invitálja a dunaújvárosiakat pénteken 21 órakor:
- Duóban nagyon nagy kihívás ez most nekem. Főleg úgy, hogy egyedül is fogok játszani. Régi vágyam egyébként, mert szoktam gyakorolni basszusgitáron is, bőgőn is, aztán jobban megmutatható a tudás. Ilyen esetekben a nagyobbik része főleg az improvizálásról szól. Szinte olyan az ember, mint a szólista. Egyedül vagyok, játszom a témát, így végig improvizál az ember. A dobos a testvérem, András lesz. Ugyanakkor részben a saját szerzeményeimből is mutatok be darabokat. Persze a sztenderdeket is játszom, Miles Davist, akit nagyon szeretek. Amikor qurtetben szólózok nagyobb kihívás, mert két-három kört improvizálok, most pedig végig uralnom kell a helyzetet, a teret, a hangulatokat. Többet, jobban játszani, nagyon felépítve! Ez most a kihívás. Előfordul persze, hogy gyakorlás közben eszembe jut Patitucci, aki gyerekkoromban tanácsokat is adott. Megfogadtam, hogy próbálom tartani magam hozzá, nagyon nagy kihívás.

Képek: DO-archív

- Úgy tudom, Amerikába készül a közeljövőben…
- Nagyon úgy néz ki, hogy jövő év márciusra húzódik az amerikai utazásom, de megyek. Egyetlen álmomról sem tettem még le. Tudják, a gyerekkor is megidéződik a játék közben. Csináltam egy lemezt korábban a nagybátyám emlékére, abból az est folyamán is elhangzik egy darab, mert rá gondolok, s akkor viszi az egész lényemet. Ez volna a lényege. Ám amikor játszom, próbálom magamat kívülről hallgatni, mert az meg szakmailag szükséges.

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: újra zenélt a cukrászda

2026. már. 19.

Vannak a városban közkedvelt, időről-időre visszatérő sorozatok. Ilyen a Zenélő Cukrászda is, amely legutóbbi felvonására stábunk is meghívást kapott. Hangkép.

ICA-D: két nőművész közös bemutatkozása

2026. már. 17.

A Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) új, Ways of Being című kiállítása két meghatározó nőművész munkásságát hozza párbeszédbe: Lőrincz Rékáét és El-Hassan Rózáét. Közös tárlat, sőt, közös alkotások sora csalogatja a vendégeket – a megnyitó szombaton lesz!

DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

2026. már. 17.

Farsangi témával folytatódott az Intercisa Múzeum múltidéző sorozata, derül ki a DSTV összeállításából. A hónap műtárgya különleges képes levelezőlap lett – fotója pentelei mulatságok helyszínén készült, ott, ahol a "torkos csütörtök" és a "bőgőtemetés" is zajlott régen. Hangkép.

Örömfotós várostárlat a könyvtárban

2026. már. 16.

Fotókiállítással folytatódik a társművészeti programok sora a József Attila Könyvtárban: az Így látjuk MI! örömfotós facebook csoport tagjainak bemutatójára csütörtökön délután várják a vendégeket.

DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

2026. már. 16.

Új kiállítás fogadja a Bartók Kamaraszínház látogatóit, derül ki a DSTV összegzéséből. Az Aula Galériában Vidovits Iván figurális olajfestményei csalogatják a vendégeket Az öltöztetőnők aranykora című tárlaton. Hangkép.

DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

2026. már. 15.

Ismét betekintést engedtek a történelem- és régiségkedvelők számára az Intercisa Múzeumban, derül ki a DSTV összegzéséből. Sok érdeklődő látogatott el a restaurátorműhelybe, ahol a munkafolyamatokkal és a múlt, a történelem kincseivel ismerkedhettek. Hangkép.

Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

2026. már. 10.

Nem mindennapi társművészeti programmal folytatódik az események sora a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) – kollégánk, Veres Viktória divatbemutatójára várják az érdeklődőket Wawes/Hullámok címmel pénteken délután.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  2. A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

  3. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  4. Két vereség a megyei rivális ellen

  5. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő