Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 22. Beáta, Izolda
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Gyógyító, családbarát és várostörténeti

Közélet
Szent Pantaleon Kórház
Dunaújváros
ünnepség
jubileum

facebook megosztás

Molnár Emese - 2015. szep. 29., 22:09

Immáron ötven éve, hogy átadták a Szent Pantaleon Kórház főépületét a lakosság gyógyításának, egészségügyi ellátásának biztosításáért.

A jubileumi évforduló kapcsán ünnepséget rendeztek a Bartók színházban. Az ünneplőket dr. Mészáros Lajos, a kórház főigazgató-főorvosa köszöntötte. Beszédében elmondta, 1965. szeptember 25-én adták át a kórház főépületét. Az elmúlt években jelentős változások történtek, például megépülhetett a központi műtő- és diagnosztikai blokk, és még terveznek is különféle fejlesztéseket mind a lakosság, a betegek, mind pedig a kórházban dolgozók érdekében.

Cserna Gábor polgármester méltatta a kórházi dolgozók munkásságát. - A Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet ötvenedik születésnapjára a régió meghatározó egészségügyi intézményévé vált. Szakmai palettája alapján inkább megyei, mintsem városi kórházzal hasonlítható össze. Igazi csapatmunka eredménye ez! A magas szintű orvos-szakmai munkának, az ápolók áldozatvállalásának, a gazdasági, műszaki dolgozók helytállásának példaértékű teljesítménye.
Mint mondta, a Szent Pantaleon Kórházban tudják, hogy a gyógyítás tudomány, mert ismerni kell a természet működésének alaptörvényeit, cselekedeteinket ezekhez kell igazítani és tudják, hogy csak lélekkel érdemes hozzálátni a gyógyítás folyamatához. - Dunaújváros polgármestereként kijelenthetem, hogy a várospolitika, a városfejlesztés egyik meghatározó eleme a kórház működésének biztonsága, önállóságának megőrzése és folytonos korszerűsítése. Büszke vagyok arra, hogy az Új Széchenyi Tervnek köszönhetően 2014 októberére a kórház új technológiai tömbbel gyarapodott.

A közel négy milliárd forint értékű beruházás eredményeként európai színvonalú, a szakellátást érzékelhetően javító fejlesztéssel lettünk gazdagabbak. Büszke vagyok arra, hogy a kórház elnyerte a „Családbarát munkahely” címet, és 2013-ban „Az év kórháza” internetes szavazáson a kilencedik helyezést érte el betegei és a hozzátartozók véleménye alapján a százötvenhét intézmény közül- fogalmazta beszédében Cserna Gábor, és azt is hozzátette, hogy a Szent Pantaleon Kórház legnagyobb ereje orvosainak, szakdolgozóinak, valamennyi munkavállalójának a hivatástudata, a betegek iránti empátiakészsége, az emberi életminőség szolgálata.

Dr. Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke, Fejér megye díszpolgára egy megdöbbentő adattal kezdte köszöntőjét. Az ötven év során 1,4 millió fekvőbeteg és 30 millió járóbeteg fordult meg az intézményben. Ez azt is jelenti, hogy egy nap alatt 80-100 fekvőbeteggel és 2000 járóbeteggel volt orvosi-beteg kapcsolat. Dorkota Lajos hangsúlyozta, nagyon nagy munkát végeztek a kórházi dolgozók, és ezért hála és elismerés jár. Ezután személyes történeteket osztott meg az ünneplőkel, mert mint mondta, nem csak gyógyítás folyt az intézményben, hanem voltak emlékezetes események is, amelyekkel együtt élte a kórház a mindennapjait. Ilyen volt például az, amikor Wittmann főorvos egy tűzesetnél kizavarta a betegeket az I-es számú rendelőintézetből, nehogy valami probléma vagy baleset érje őket.

Vagy talán többen is emlékeznek Fenyőházy főorvosra, aki a ’70-es években kis táskával hozta a csípőprotézisek az akkori Nyugatról (hiszen legálisan nem lehetett) és végezte a műtéteket. Vagy éppen Kohut László, akit sürgősen hívtak egy császármetszéshez, és ő annyira sietett, hogy elesett az udvaron és eltörte a karját, amit aztán azonnal meg is műtöttek. - Az elmúlt években, amikor már mi is tudtunk segíteni és közreműködni a kórház életében, hatalmas fejlődéseken mentek át. Közel hat milliárd forint érkezett a városba, ebből felépült a műtőblokk, közel egymilliárd forint jut új gépműszer berendezésre. Az új CT beszerzését társadalmi összefogással kezdtük, végül háromszáz millió fejlesztési forrást nyert rá a kórház, ezen kívül telepítik a napkollektorokat is az intézményre- mondta a díszpolgár.

A köszöntők után a Kossuth-díjas Tolcsvay Béla előadását hallgathatták meg a megjelent vendégek, majd az ünnep folytatásában dr. Jákics József főorvos úrral, az egykori fertőző osztály osztályvezetőjével beszélgetett dr. Mészáros Lajos főigazgató a kezdetekről.

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 22.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. Hangkép.

DSTV: ismerkedős napok

2026. már. 21.

Elkezdődtek városunkban az óvodai ismerkedős programok – szeretettel várják a kicsiket és a szüleiket valamennyi intézményben. A közelmúltban a Római városrészi Tagóvodában kedves programokkal mutatkoztak be a csemetéknek.

Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

2026. már. 20.

Az idei esztendőben is folytatódik a méltán népszerű közéleti sorozat, amely részeként érdekes vendégekkel és izgalmas témákkal találkozhatnak a látogatók a Városháza „C” szárnyában. A 2026-os felhozatal első vendége is sokak érdeklődését keltette fel. 

Előremutató pályázaton dolgozik a KMI csapata

2026. már. 20.

Az ImperfectCity elnevezésű Európai Uniós pályázattal kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester és Gyöngyössy Csaba önkormányzati képviselő. A helyszín a Kortárs Művészeti Intézet volt, nem véletlenül. 

Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

2026. már. 20.

Több, a városrészben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Tóth Kálmán, a „Rajta, Újváros!” Egyesület önkormányzati képviselője. Folytatódó járdafelújítás, új járdakialakítás, csatornatisztítás, játszótérfejlesztés – több projekt, több helyszínen is előtérbe került. 

DSTV: új szakképzési bázis

2026. már. 20.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára. Hangkép.

"Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

2026. már. 20.

A Közösségépítők címet kapta új sorozatunk, és az immár negyedik részben egy különlegesen aktív csapat életébe nyerhetünk bepillantást – közösségépítő kalauzunk Ádám Sándorné, az MMK-ban működő Nyugdíjas Pedagógus Klub vezetője.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  2. A Balaton partján sem borult a papírorma

  3. DSTV: Leenane szépe a Bartókban

  4. Átgázolt vízilabdázóinkon az Olimpiakosz

  5. Fontos pontokra hajt a DFC

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Embedded thumbnail for DSTV: Leenane szépe a Bartókban

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

Embedded thumbnail for ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Top hírek

  1. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  2. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  3. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  4. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  5. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő